Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Grażyną Dębicką-Ozorkiewicz i Sebastianem…
2019-02-08, 09:37 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowa z Grażyną Dębicką-Ozorkiewicz i Sebastianem Koćwinem

Grażyna Dębicka-Ozorkiewicz o tworzeniu dobrej oferty kształcenia zawodowego pod potrzeby rynku pracy
Grażyna Dębicka-Ozorkiewicz, przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego
- Działań na pewno będzie dużo, pierwszym z nich jest zaangażowanie w proces tworzenia strategii województwa opolskiego. Kolejnym tematem jest stworzenie dobrej oferty kształcenia zawodowego pod potrzeby rynku pracy - powiedziała Grażyna Dębicka-Ozorkiewicz przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. - Pierwsze spotkanie zorganizujemy jako pracodawcy i będziemy się zastanawiać, co możemy zrobić, aby tę ofertę dostosować a rozwiązania zaprezentujemy na prezydium WRDS i na posiedzeniu całej rady - wyjaśniła. WRDS może podejmować stanowiska i uchwały, które są przekazywane później na przykład rządowi. - W ubiegłym roku dzięki naszemu zaangażowaniu zrezygnowano z planów zlikwidowania Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Opolu - przypomniała.

Jeśli chodzi o szkolnictwo zawodowe i jego spadającą popularność, to zdaniem przewodniczącej WRDS problem leży w doradztwie zawodowym. - W tym roku podpisano o 200 umów o praktyki mniej niż w poprzednim roku - zaznaczyła Dębicka-Ozorkiewicz. - Poprosimy o współprace kuratora, tak aby doradztwo zawodowe zwiększyć i uświadomić doradców, że jest też ścieżka szkoły branżowej, a nie tylko liceum.
Sebastian Koćwin o niskim wynagrodzeniu w jednostkach podlegających wojewodzie i marszałkowi
Sebastian Koćwin z OPZZ
Sebastian Koćwin przewodniczący OPZZ i przedstawiciel pracowników w WRDS chciałby, aby rada zajęła się niskimi wynagrodzeniami w jednostkach podlegających wojewodzie i marszałkowi. - Od ubiegłego roku finansowanie WRDS jest większe, wynosi około 200 tysięcy złotych - powiedział Sebastian Koćwin. - To moim zdaniem wystarczające nawet do tego, żeby przeprowadzić ekspertyzy. Bardzo liczę na to, że uda się przeprowadzić ekspertyzę wysokości zarobków w strefie ekonomicznej. Pamiętajmy, że pracodawcy korzystają z ulg podatkowych, oczekiwałbym, że będą zatrudniać na dobrych warunkach finansowych, a mam sygnały, że tak nie jest - dodał.

Zobacz także

2020-02-25, godz. 09:39 Rafał Bartek o tematach dzisiejszej sesji sejmiku województwa – To szkoła policealna i ona przy dzisiejszym rynku edukacyjnym cieszy się dużo mniejszym zainteresowaniem. Dyrekcja próbowała wprowadzać nowe kierunki, ale nie… » więcej 2020-02-24, godz. 08:47 Władysław Kosiniak-Kamysz o kampanii prezydenckiej i jego wizycie na Opolszczyźnie - Zostawiam na Opolszczyźnie pozytywny przekaz, że jest nadzieja dla Polski - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes… » więcej 2020-02-23, godz. 08:20 Tomasz Błach o Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w judo -Od wielu, wielu lat robimy poważne imprezy rangi mistrzowskiej w różnych grupach wiekowych, dajemy więc gwarancję, że organizacja Pucharu będzie w stu procentach… » więcej 2020-02-22, godz. 08:30 Marek Tomków o problemach z obsadą nocnych dyżurów aptek Gościem Ireneusza Prochery był Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. Gość Radia Opole zapewniał, że problemy z dostępem do aptek czynnych w dni… » więcej 2020-02-21, godz. 10:53 Kazimierz Kuberski o prezydenckiej inicjatywie tworzenia w gminach CUP Porannym gościem Radia Opole był wiceminister Kazimierz Kuberski, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, który gościł na Opolszczyźnie, by promować… » więcej 2020-02-20, godz. 08:50 Dr Damian Ziętek o badaniach prenatalnych, które w ramach unijnego programu oferuje Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa… - Kobiety chętnie wykonują badanie prenatalne. Informacja, która jest przekazywana od lekarza prowadzącego ale i przez media daje do zrozumienia, że te badania… » więcej 2020-02-19, godz. 09:58 Bartłomiej Stawiarski o kilkumilionowej karze za nielegalną wycinkę drzew - Jeśli kara w ogóle ma być naliczona, to powinna być naliczone spółce, która wycinała drzewo, a nie gminie. Co prawda my jesteśmy w 100% udziałowcem, ale chcemy… » więcej 2020-02-18, godz. 08:58 Roman Kolek o zmianach w finansowaniu systemu ochrony zdrowia Trybunał Konstytucyjny w listopadzie 2019 orzekł, że samorządy nie muszą płacić za straty szpitali. Zgodnie z wyrokiem, sejm ma na zmianę przepisów 18 miesięcy… » więcej 2020-02-17, godz. 09:29 Dorota Piechowicz-Witoń o sile 1 procenta podatku i kampanii prowadzonej na rzecz organizacji pożytku publicznego - To są kwoty, które nawet pozwalają organizacjom zainwestować, a w co, to już zależy od charakteru działalności tej organizacji - mówiła w porannej rozmowie „W… » więcej 2020-02-15, godz. 08:20 Małgorzata Ziółkowska o potrzebie ocieplenia wizerunku chirurga O potrzebie ocieplenia wizerunku chirurga i pomyśle na to, jak można to zrobić, a także wyzwaniach medycyny, Ireneusz Prochera rozmawiał z Małgorzatą Ziółkowską… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »