Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Grażyną Dębicką-Ozorkiewicz i Sebastianem…
2019-02-08, 09:37 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowa z Grażyną Dębicką-Ozorkiewicz i Sebastianem Koćwinem

Grażyna Dębicka-Ozorkiewicz o tworzeniu dobrej oferty kształcenia zawodowego pod potrzeby rynku pracy
Grażyna Dębicka-Ozorkiewicz, przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego
- Działań na pewno będzie dużo, pierwszym z nich jest zaangażowanie w proces tworzenia strategii województwa opolskiego. Kolejnym tematem jest stworzenie dobrej oferty kształcenia zawodowego pod potrzeby rynku pracy - powiedziała Grażyna Dębicka-Ozorkiewicz przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. - Pierwsze spotkanie zorganizujemy jako pracodawcy i będziemy się zastanawiać, co możemy zrobić, aby tę ofertę dostosować a rozwiązania zaprezentujemy na prezydium WRDS i na posiedzeniu całej rady - wyjaśniła. WRDS może podejmować stanowiska i uchwały, które są przekazywane później na przykład rządowi. - W ubiegłym roku dzięki naszemu zaangażowaniu zrezygnowano z planów zlikwidowania Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Opolu - przypomniała.

Jeśli chodzi o szkolnictwo zawodowe i jego spadającą popularność, to zdaniem przewodniczącej WRDS problem leży w doradztwie zawodowym. - W tym roku podpisano o 200 umów o praktyki mniej niż w poprzednim roku - zaznaczyła Dębicka-Ozorkiewicz. - Poprosimy o współprace kuratora, tak aby doradztwo zawodowe zwiększyć i uświadomić doradców, że jest też ścieżka szkoły branżowej, a nie tylko liceum.
Sebastian Koćwin o niskim wynagrodzeniu w jednostkach podlegających wojewodzie i marszałkowi
Sebastian Koćwin z OPZZ
Sebastian Koćwin przewodniczący OPZZ i przedstawiciel pracowników w WRDS chciałby, aby rada zajęła się niskimi wynagrodzeniami w jednostkach podlegających wojewodzie i marszałkowi. - Od ubiegłego roku finansowanie WRDS jest większe, wynosi około 200 tysięcy złotych - powiedział Sebastian Koćwin. - To moim zdaniem wystarczające nawet do tego, żeby przeprowadzić ekspertyzy. Bardzo liczę na to, że uda się przeprowadzić ekspertyzę wysokości zarobków w strefie ekonomicznej. Pamiętajmy, że pracodawcy korzystają z ulg podatkowych, oczekiwałbym, że będą zatrudniać na dobrych warunkach finansowych, a mam sygnały, że tak nie jest - dodał.

Zobacz także

2020-01-25, godz. 09:00 Adam Tomal o akcji profilaktycznej w ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy Studenci Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego zapraszają do udziału w akcji "Pink Lips" (20-26.01). Także dziś (25.01) w Centrum Handlowym Karolinka będzie… » więcej 2020-01-24, godz. 10:15 Rafał Bartek o bilansie i obchodach 30-lecia TSKN - To będzie aktywny rok. Otrzymaliśmy dodatkowe środki finansowe ze strony niemieckiej na budowę wyzwania o które staraliśmy się ponad 10 lat, chodzi o Centrum… » więcej 2020-01-23, godz. 08:58 St. sierż. Dariusz Świątczak o sposobach oszustów na zdobycie pieniędzy - Każda taka intryga i oszustwo bazuje na ogromnym ładunku emocjonalnym. Często o tym mówimy seniorom, a w 2019 roku przeszkoliliśmy ponad 14 tysięcy seniorów… » więcej 2020-01-22, godz. 09:41 Dr Paweł Gębka o profilaktyce raka szyjki macicy i świadomości kobiet w tym zakresie – Niestety, umieralność na raka jest u nas zdecydowanie większa w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej. Jest o około 80% wyższa niż przeciętna – powiedział… » więcej 2020-01-21, godz. 09:18 Andrzej Buła o wdrażaniu Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 - Otwieramy nowy rok. Rozmawiamy o tym w jakim momencie jesteśmy jeśli chodzi o wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020, rozmawiamy o tym jakie… » więcej 2020-01-20, godz. 08:55 Rafał Tkacz o nadchodzących przedterminowych wyborach na burmistrza Ozimka Rafał Tkacz dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego - Chętni mogą się zgłosić do Urzędu Miejskiego w Ozimku, tam urzędnik wyborczy przyjmuje zgłoszenia… » więcej 2020-01-19, godz. 09:00 S. Aldona Skrzypiec SSpS o inicjatywie budowy Domu Nadziei W Opolu powstanie Dom Nadziei. Ruszył remont i zbiórka pieniędzy na ten cel. Dziś (19.01) w Opolu zagra Krzysztof Cugowski, a dochód z koncertu zostanie przeznaczony… » więcej 2020-01-18, godz. 09:00 Paulina Bilicz o fenomenie Puchatka, ale i o innych ważnych książkach 18 stycznia urodził się Alan Aleksander Milne – autor książek o bardzo znanym misiu. Nic dziwnego, że właśnie ten dzień wskazano jako Międzynarodowy Dzień Kubusia… » więcej 2020-01-17, godz. 09:02 Przemysław Pospieszyński o wyjaśnieniach w sprawie współtworzenia strony pt. " Ośmiornica Wiśniewskiego" - To nie była strona hejterska, to była strona gdzie pojawiały się krytyczne posty. Większość z nich to były linki do lokalnych mediów o poczynaniach kadrowych… » więcej 2020-01-16, godz. 10:05 Dr Bartosz Kuświk o zbliżającej się konferencji naukowej na temat historii pieniądza polskiego – Marka polska jest trochę starsza niż państwo polskie, bo powstała w 1916 roku – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Bartosz Kuświk, dyrektor Instytutu… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »