Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Maciejem Wujcem i komentarz Sławomira ...
2018-02-13, 10:33 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. AL)

Rozmowa z Maciejem Wujcem i komentarz Sławomira Batko

Maciej Wujec, wiceprezydent Opola o przeniesieniu targowiska
Targowisko "Centrum" w Opolu zostanie przeniesione na teren "Cytruska", czyli na drugą stronę ulicy Targowej. To wzburzyło wielu kupców oraz niektórych radnych. Ratusz zamierza zamienić teren, na którym działa targowisko na działki w Grudzicach, gdzie urządzi tereny rekreacyjno-sportowe. Deweloper, który robi interes z miastem, postawi na terenie po targowisku domy mieszkalne i dopłaci miastu ponad 2,5 mln złotych. Czy to opłacalna transakcja? Radni PiS uważają, że w oficjalnym przetargu miasto za działkę dostałoby więcej niż obecna wycena (4,6 mln).

Czy kupcy z targowiska mają prawo czuć się zaniepokojeni? Czy i kiedy zlikwiduje się kultowy dla miasta "Cytrusek"?

Rozmawialiśmy o tym "W cztery oczy" z wiceprezydentem Opola Maciejem Wujcem.
Sławomir Batko o pomyśle przeniesienia targowiska w Opolu
W "Poglądach i osądach" o tym, czy kupcy z targowiska w Opolu mają prawo czuć się zaniepokojeni, rozmawialiśmy z szefem radnych PiS Sławomirem Batko, który uważa zamianę za kontrowersyjną. Zarzuca też miastu, że lekceważy kupców.

Zobacz także

2018-05-03, godz. 09:00 Anna Sikora o chórze chłopięco-męskim "Pueri Cantores Opolienses" – Wciąż zapraszamy kolejnych chętnych do współtworzenia tego wyjątkowego chóru – powiedziała w "Poglądach i osądach" Anna Sikora, dyrygent "Pueri Cantores Opo ... » więcej 2018-05-03, godz. 08:30 Z historykiem Grzegorzem Bortnikiem o Konstytucji 3 maja - Konstytucja była przełomowym dokumentem w historii naszego kraju - mówił w rozmowie "W cztery oczy" Grzegorz Bortnik, nauczyciel historii w Publicznej Szkol ... » więcej 2018-05-02, godz. 09:35 Rozmowa z mjr. Wojciechem Bakalarzem i komentarz dr. hab. Marka Białokura Major Wojciech Bakalarz z Ochotniczego Szwadronu Kawalerii Ziemi Opolskiej - Nasz Ochotniczy Szwadron Kawalerii Ziemi Opolskiej, stworzony z inicjatywy majora ... » więcej 2018-05-01, godz. 09:00 Rozmowa z Małgorzatą Meisner o 36. Krapkowickim Biegu Ulicznym - Po raz kolejny odnotowujemy rekord frekwencji, co nas bardzo cieszy - powiedziała w "Poglądach i osądach" Małgorzata Meisner, dyrektor 36. Krapkowickiego Bi ... » więcej 2018-05-01, godz. 08:30 Rozmowa z Janem Czeszkiewiczem o modzie na posiadanie własnych ogródków działkowych - W ostatnich 3 latach zauważamy modę na posiadanie działki wśród młodych - tak w rozmowie "W cztery oczy" powiedział Jan Czeszkiewicz, wiceprezes ogródków dz ... » więcej 2018-04-30, godz. 09:30 Rozmowy z Marcinem Wycisło i Grzegorzem Adamczykiem Marcin Wycisło, wójt Jemielnicy - Zapraszamy wszystkich do Jemielnicy na VIII Jarmark Cysterski i VII Diecezjalne Święto Rodziny. Program jest bardzo atrakcyj ... » więcej 2018-04-29, godz. 09:00 Rozmowa z Marcinem Oleksiukiem z WSZiA - W miejscu katastrofy nadal stoją opuszczone budynki, nadal stoi także sama elektrownia atomowa - wspominał w "Poglądach i osądach" swoją wizytę w Czarnobylu ... » więcej 2018-04-29, godz. 08:30 Rozmowa z Waldemarem Kampą o tym, czy kąpieliska nad jeziorami będą otwarte przez cały rok i kiedy w jeziorach znikną ... Stare kempingi a deptaki też nie przypominające miejscowości turystycznych, to obraz jaki możemy zastać w okolicach Jeziora Średniego w Turawie. Dlaczego tak ... » więcej 2018-04-28, godz. 09:00 Rozmowa z ks. Robertem Sadlakiem o dniu otwartym w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu - Staropolskie przysłowie mówi: "Gość dom, Bóg w dom", a my dziś oczekujemy na tych, którzy do nas przyjadą, by mile ich podjąć i zapewnić atrakcje - powiedzi ... » więcej 2018-04-28, godz. 08:30 Rozmowa z Tomaszem Maciasiem o szczegółach dotyczących programu mieszkań dla specjalistów i seniorów Opole oferuje mieszkania dla specjalistów - tak w rozmowie "W cztery oczy" mówił Tomasz Maciaś, prezes Opolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Specjali ... » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »