Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Maciejem Wujcem i komentarz Sławomira ...
2018-02-13, 10:33 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. AL)

Rozmowa z Maciejem Wujcem i komentarz Sławomira Batko

Maciej Wujec, wiceprezydent Opola o przeniesieniu targowiska
Targowisko "Centrum" w Opolu zostanie przeniesione na teren "Cytruska", czyli na drugą stronę ulicy Targowej. To wzburzyło wielu kupców oraz niektórych radnych. Ratusz zamierza zamienić teren, na którym działa targowisko na działki w Grudzicach, gdzie urządzi tereny rekreacyjno-sportowe. Deweloper, który robi interes z miastem, postawi na terenie po targowisku domy mieszkalne i dopłaci miastu ponad 2,5 mln złotych. Czy to opłacalna transakcja? Radni PiS uważają, że w oficjalnym przetargu miasto za działkę dostałoby więcej niż obecna wycena (4,6 mln).

Czy kupcy z targowiska mają prawo czuć się zaniepokojeni? Czy i kiedy zlikwiduje się kultowy dla miasta "Cytrusek"?

Rozmawialiśmy o tym "W cztery oczy" z wiceprezydentem Opola Maciejem Wujcem.
Sławomir Batko o pomyśle przeniesienia targowiska w Opolu
W "Poglądach i osądach" o tym, czy kupcy z targowiska w Opolu mają prawo czuć się zaniepokojeni, rozmawialiśmy z szefem radnych PiS Sławomirem Batko, który uważa zamianę za kontrowersyjną. Zarzuca też miastu, że lekceważy kupców.

Zobacz także

2018-07-31, godz. 09:17 Dr Renata Kobylarz-Buła o powstańcach warszawskich, którzy trafili do stalagu Lamsdorf Dr Renata Kobylarz-Buła zastępcą dyrektora Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych - Powstanie Warszawskie miało też pływ na historie Opolszczyzny. Po podpisaniu ... » więcej 2018-07-30, godz. 09:24 Rozmowa z Witoldem Potworą o rynku pracownika - Boom gospodarczy oczywiście cieszy, choć problemem może być to, że tracimy nasz podstawowy atut, jakim była stosunkowo tania siła robocza. Z pewnością mamy ... » więcej 2018-07-30, godz. 09:24 Rozmowa z Jackiem Suskim o bezrobociu na Opolszczyźnie - Pracuję w tej branży od 17 lat i tak dobrej sytuacji jeszcze nie było. W kraju bezrobocie mamy na poziomie 5,9 procent, na Opolszczyźnie około 6,1 procent, ... » więcej 2018-07-29, godz. 08:35 Rozmowa z dr Anną Czerner o pamiątkach, które są kotwicą dla naszych wspomnień - To bardzo specyficzne dla człowieka, że pragnie zatrzymać skrawek rzeczywistości, która go otacza, jakieś wydarzenie, jakieś doświadczenie. Pamiątki mają by ... » więcej 2018-07-28, godz. 09:05 Rozmowa z Grzegorzem Ptakiem o drezynowym święcie dzieci Naszym gościem był Grzegorz Ptak, organizator drezynowego święta dzieci, które odbędzie się dziś w Głuchołazach. Zapytaliśmy go o atrakcje, jakie przygotowano ... » więcej 2018-07-28, godz. 08:30 Rozmowa z Barbarą Szyndler o miejskiej ofercie nie tylko dla turystów - Odwiedzają nas nie tylko turyści. Często przychodzą do nas mieszkańcy Opola. Przede wszystkim korzystają z aktualnej bazy imprez, które odbywają się w mieśc ... » więcej 2018-07-27, godz. 09:15 Rozmowa z Piotrem Dancewiczem i komentarz Sławomira Szoty - Do końca roku powinno na terenie gmin zrzeszonych w Aglomeracji Opolskiej powstać 40 km ścieżek rowerowych, do konca tego okresu programowania w sumie ponad ... » więcej 2018-07-26, godz. 09:24 Rozmowa z Jakubem Roszukiem o gospodarce rybackiej i komentarz Mariety Kupki Jakub Roszuk, prezes Lokalnej Grupy Rybackiej "Opolszczyzna" - Program operacyjny "Rybactwo i morze" to w latach 2014 - 2020 około 3 miliardów złotych, prawie ... » więcej 2018-07-25, godz. 09:15 Rozmowa z Manfredem Grabelusem o nowelizacji ustawy o gospodarowaniu odpadami i komentarz Henryka Ferstera - Szwankują przepisy, jeśli chcemy mieć kontrolę nad utylizacją odpadów, powinniśmy kontrolować ich transport od miejsca wytworzenia do miejsca utylizacji. Je ... » więcej 2018-07-24, godz. 10:20 Rozmowa z asp. sztab. Maciejem Kędrą i komentarz Mirosławy Olszewskiej Asp. sztab. Maciej Kędra z Komendy Miejskiej Policji w Opolu – W walce z dopalaczami i innymi używkami kluczowa jest profilaktyka. Dopalacz czy substancja zas ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »