Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Marcinem Ociepą i komentarz dr. Bartos ...
2017-10-12, 09:39 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. Paula Hołubowicz)

Rozmowa z Marcinem Ociepą i komentarz dr. Bartosz Maziarza

Marcin Ociepa o tym jak przebiegło wystąpienie przed Europejskim Komitetem Regionów
W rozmowie "W cztery oczy" gościem Radia Opole był Marcin Ociepa, przewodniczący Rady Miasta Opola, którego raport w sprawie "odporności na zagrożenia płynące z otoczenia Unii Europejskiej" został we wtorek przyjęty jednogłośnie (co zdarza się niezwykle rzadko) przez cały Europejski Komitet Regionów zrzeszający samorządowców z całej Europy. Ociepie udało się przekonać do ponadpartyjnej i ponadnarodowej zgody m.in. w sprawie zwalczania przyczyn nielegalnej imigracji, a nie tylko jej skutków. W raporcie zostało też zapisane wsparcie dla rodzin, organizacji pozarządowych i samorządów lokalnych. O tym wszystkim opowiadał rzeczowo w rozmowie "W cztery oczy". Naszego gościa zapytaliśmy nie tylko o zawartość raportu, ale i o wrażenia z wystąpienia i o to czy miał tremę i jak długo się przygotowywał.
Dr Bartosz Maziarz o tym co znajdowało się w raporcie
W "Poglądach i osądach" rozmawialiśmy ze współautorem opolskiego raportu, dr. Bartoszem Maziarzem z Uniwersytetu Opolskiego, politologiem, specjalistą d.s. bezpieczeństwa. Co było w raporcie takiego cennego, że podpisali się pod nim przedstawiciele wszystkich krajów członkowskich UE? Czym jest Europejski Komitet Regionów? Jakie są jego wpływy, cele i skuteczność? Na te pytania odpowiadał nasz gość.

Zobacz także

2018-03-04, godz. 13:56 Rozmowa ze Zbigniewem Bahryjem oraz komentarz Szymona Ogłazy Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu - Atak zimy opóźnił prace, ale podtrzymuję opinię, że potrzeba 2 miesięcy do zakończenia remontu uli ... » więcej 2018-03-04, godz. 08:35 Rozmowa z Walburgą Węgrzyk, pasjonatka, która w Nieznaszynie uruchomiła stację bolidową Jak może wyglądać meteoryt, który spadł w okolicach Domecka w gminie Komprachcice, ile kilogramów może ważyć i jak odróżnić meteoryt od kamieni? To w rozmowie ... » więcej 2018-03-03, godz. 08:30 Rozmowa z Tomaszem Kruppą, lekarzem weterynarii, specjalistą od chorób trzody chlewnej Zakaz hodowli świń wspólnie z krowami - tak zakładają nowe przepisy, które weszły w życie z końcem lutego. Sprawa ma związek z ograniczeniem rozprzestrzeniani ... » więcej 2018-03-02, godz. 10:45 Rozmowa z Piotrem Woźniakiem i komentarz Artura Grychowskiego Piotr Woźniak, wicestarosta powiatu nyskiego - W głuchołaskim szpitalu mamy kłopoty kadrowe, które wynikają z bolączek systemowych - powiedział w porannej roz ... » więcej 2018-03-01, godz. 10:35 Rozmowa z Mirosławem Pietruchą i komentarz Arkadiusza Wiśniewskiego Mirosław Pietrucha, wiceprezydent Opola – Takich planów nie miałem i w dalszym ciągu nie mam – tak w rozmowie „W cztery oczy” powiedział wiceprezydent Opola M ... » więcej 2018-02-28, godz. 10:16 Rozmowa z Przemysławem Zychem i komentarz Krzysztofa Machały Przemysław Zych, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu – Życzyłbym sobie, żeby stan techniczny pięcioletniej pływalni „Wodna Nuta” był lepszy ... » więcej 2018-02-27, godz. 09:33 Rozmowa z Jarosławem Pilcem i komentarz Leszka Gawrońskiego W rozmowie "W cztery oczy" rozmawialiśmy na temat infolinii antysmogowej. Inicjator pomysłu Jarosław Pilc z Fundacji Dla Czystego Powietrza w Opolu tłumaczył, ... » więcej 2018-02-26, godz. 09:00 Rozmowa z Marcinem Ociepą oraz komentarz Jarosława Mamali Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii - W relacjach gospodarczych z Unią Europejską potrzebny jest głos rozsądku, który reprezentują po ... » więcej 2018-02-25, godz. 09:05 Rozmowy z Barbarą Leszczyńską i ks. Piotrem Kucem Barbara Leszczyńska, Kierownik Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Resort Sprawiedliwości chce, aby przed rozpoczęciem postępowan ... » więcej 2018-02-24, godz. 09:05 Rozmowy z prof. Krzysztofem Malikiem i Aissanem Labedem Prof. Krzysztof Malik, prorektor ds. studenckich i inwestycji Politechniki Opolskiej – 30 osób zgłosiło się na zajęcia Legii Akademickiej, która rusza w marc ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »