Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Mieczysławem Wojtaszkiem i komentarz V ...
2017-04-21, 09:27 Autor: Marek Świercz (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z Mieczysławem Wojtaszkiem i komentarz Violetty Porowskiej

Mieczysław Wojtaszek o planach pracy rady opolskiego oddziału NFZ
Mieczysław Wojtaszek, nowy przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ
– Nieunikniona reforma służby zdrowia była odkładana od kilkunastu lat, trzeba ją wreszcie wprowadzić. Pacjenci powinni się uzbroić w cierpliwość, ale efekty będą dla nich korzystne, bo szpital nie tylko udzieli im pomocy, ale także zadba o rehabilitację – mówił w rozmowie „W cztery oczy” Mieczysław Wojtaszek, nowy przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ, dodając, że wprowadzenie w regionie sieci szpitali powinno być bezbolesne, bo oddolna reforma, polegająca na racjonalizacji liczby oddziałów i łóżek, trwa na Opolszczyźnie od lat. Wojtaszek mówił też, że rada będzie się starała ograniczać migrację pacjentów (opolski NFZ płaci za usługi wykonane poza regionem 150 mln zł) oraz namawiać samorządy do robienia programów profilaktycznych (fundusz ma to 8,5 mln zł).
Violetta Porowska o tym, co dzieje się w opolskiej służbie zdrowia
Violetta Porowska, wicewojewoda opolski
– Minister zdrowia zdecydował, że to wojewoda decyduje o obsadzie rady wojewódzkich oddziałów NFZ, bo rząd chce mieć większą możliwość koordynacji tego, co się dzieje w służbie zdrowia. Nie sądzę, by w przypadku Opolszczyzny doszło do sporów z samorządami, bo wszystkie szpitale powiatowe wejdą do sieci. Wiem też, że w NFZ trwają prace nad dopisaniem do sieci tych szpitali, które nie spełniają kryteriów, ale są regionowi potrzebne – mówiła w „Poglądach i osądach” wicewojewoda Violetta Porowska, dodając, że Wojtaszek, dyrektor wydziału zdrowia OUW i człowiek, który zajmuje się ochroną zdrowia od 18 lat, to najlepszy kandydat na przewodniczącego rady opolskiego oddziału NFZ.

Zobacz także

2017-05-17, godz. 09:12 Rozmowa z Anitą Dorczyńską-Czopowik i komentarz Artura Łęgi Anita Dorczyńska-Czopowik, Towarzystwo Alternatywnego Kształcenia - Koordynujemy program "Równać szanse" w czterech województwach, służymy pomocą merytoryczną ... » więcej 2017-05-16, godz. 09:05 Rozmowy z Marcinem Ociepą i Małgorzatą Wilkos Marcin Ociepa, przewodniczący Rady Miasta Opola i wiceprzewodniczący Polski Razem - Na dziś zakładamy, że Zjednoczona Prawica wystawi wspólne listy do sejmikó ... » więcej 2017-05-15, godz. 09:07 Rozmowa z prof. Krystianem Heffnerem i komentarz Szymona Ogłazy Prof. Krystian Heffner, regionalista z Politechniki Opolskiej - Mapa administracyjna Polski nie ma jeszcze 20 lat, potrzebuje stabilizacji, a nie ciągłych zmi ... » więcej 2017-05-14, godz. 08:40 Rozmowa z Mariuszem Godosiem Mariusz Godoś, dyrektor Maratonu Opolskiego Od 7.00 rano zamknięte są niektóre ulice w Opolu. Jest to związane z 7. Maratonem Opolskim, który odbędzie się w s ... » więcej 2017-05-13, godz. 08:40 Rozmowa z Janem Strzeżekiem Jan Strzeżek, przewodniczący Młodej Prawicy - Chciałbym, żebyśmy do końca tego roku przekroczyli pułap 80, 100 deklaracji członkowskich - powiedział w porann ... » więcej 2017-05-12, godz. 09:06 Rozmowa z Pawłem Nakoniecznym i komentarz Przemysława Pytlika Paweł Nakonieczny z Prawa i Sprawiedliwości Nowy prezydent Francji Emmanuel Macron chce, by Unia integrowała się głębiej wokół strefy euro i pragnie nakłonić ... » więcej 2017-05-11, godz. 09:02 Rozmowa z Wojciechem Jagiełło i komentarz dr Ewy Boniewskiej Wojciech Jagiełło z Kukiz'15 W rozmowie "W cztery oczy" Wojciech Jagiełło z Kukiz'15 odniósł się do projektu nowej ustawy o mikroorganizmach i organizmach gen ... » więcej 2017-05-10, godz. 08:56 Rozmowa z Marią Koc i komentarz Violetty Porowskiej Maria Koc, wicemarszałek Senatu RP W rozmowie W cztery oczy wicemarszałek Senatu RP Maria Koc opowiedziała, co sprowadza ją na Opolszczyznę, po której odbywa ... » więcej 2017-05-09, godz. 08:49 Rozmowa z prof. Aleksandrą Trzcielińską-Polus oraz komentarz prof. Anny Barskiej Prof. Aleksandra Trzcielińska-Polus, kierowniczka Katedry Stosunków Międzynarodowych Instytutu Politologii UO O sytuacji we Francji po wyborach w rozmowie W ... » więcej 2017-05-08, godz. 09:10 Rozmowa z Wiesławem Misiem i komentarz Henryka Macha Wiesław Miś, prezes okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu W rozmowie "W cztery oczy" Wiesław Miś, nowy prezes okręgu PZW w Opolu odpowiedział na pytan ... » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »