Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Mieczysławem Wojtaszkiem i komentarz V ...
2017-04-21, 09:27 Autor: Marek Świercz (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z Mieczysławem Wojtaszkiem i komentarz Violetty Porowskiej

Mieczysław Wojtaszek o planach pracy rady opolskiego oddziału NFZ
Mieczysław Wojtaszek, nowy przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ
– Nieunikniona reforma służby zdrowia była odkładana od kilkunastu lat, trzeba ją wreszcie wprowadzić. Pacjenci powinni się uzbroić w cierpliwość, ale efekty będą dla nich korzystne, bo szpital nie tylko udzieli im pomocy, ale także zadba o rehabilitację – mówił w rozmowie „W cztery oczy” Mieczysław Wojtaszek, nowy przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ, dodając, że wprowadzenie w regionie sieci szpitali powinno być bezbolesne, bo oddolna reforma, polegająca na racjonalizacji liczby oddziałów i łóżek, trwa na Opolszczyźnie od lat. Wojtaszek mówił też, że rada będzie się starała ograniczać migrację pacjentów (opolski NFZ płaci za usługi wykonane poza regionem 150 mln zł) oraz namawiać samorządy do robienia programów profilaktycznych (fundusz ma to 8,5 mln zł).
Violetta Porowska o tym, co dzieje się w opolskiej służbie zdrowia
Violetta Porowska, wicewojewoda opolski
– Minister zdrowia zdecydował, że to wojewoda decyduje o obsadzie rady wojewódzkich oddziałów NFZ, bo rząd chce mieć większą możliwość koordynacji tego, co się dzieje w służbie zdrowia. Nie sądzę, by w przypadku Opolszczyzny doszło do sporów z samorządami, bo wszystkie szpitale powiatowe wejdą do sieci. Wiem też, że w NFZ trwają prace nad dopisaniem do sieci tych szpitali, które nie spełniają kryteriów, ale są regionowi potrzebne – mówiła w „Poglądach i osądach” wicewojewoda Violetta Porowska, dodając, że Wojtaszek, dyrektor wydziału zdrowia OUW i człowiek, który zajmuje się ochroną zdrowia od 18 lat, to najlepszy kandydat na przewodniczącego rady opolskiego oddziału NFZ.

Zobacz także

2017-03-19, godz. 08:30 Rozmowa z Bożeną Czapską-Czoch, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Opolu im. Bronisława Koraszewskiego - Zainteresowanie konkursem jest duże, mamy kilkanaście zgłoszeń, z których wybierzemy 11 drużyn dwuosobowych - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy ... » więcej 2017-03-18, godz. 08:30 Rozmowa z Jackiem Kaczorem z Opolskiej Fundacji Filmowej OFFilm - Przejazdu przez miasto nie będzie, ale będzie kilku aktorów i statystów w historycznych strojach w kościele ojców franciszkanów. Tam też będzie król Jan Kaz ... » więcej 2017-03-17, godz. 10:13 Rozmowa z Violettą Rezler-Wasielewską i komentarz Januszem Oszytko Violetta Rezler-Wasielewska, dyrektor Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu-Łambinowicach – Zawsze powtarzam, że obóz w Łambinowicach jest przykładem źl ... » więcej 2017-03-16, godz. 08:29 Rozmowa z Szymonem Wolfem oraz komentarz red. Tomasza Bazana Szymon Wolf, organizator tegorocznej 27. edycji Zimowej Giełdy Piosenki - Trudno powiedzieć, czym dziś jest piosenka studencka, która kiedyś kojarzyła się z ... » więcej 2017-03-15, godz. 09:23 Rozmowa z dr Magdaleną Przysiężną-Pizarską i komentarz dr. Bernarda Linka Dr Magdalena Przysiężna-Pizarska z Uniwersytetu Opolskiego – Zależało nam na tym, żeby nie była to konferencja kolejna z rzędu, ale by była to konferencja nap ... » więcej 2017-03-14, godz. 09:27 Rozmowa z Romanem Jarosińskim i komentarz Piotra Mielca Roman Jarosiński, wiceprezes Stowarzyszenia Dolina Małej Panwi – W tej chwili mamy w Polsce około 60 Pomników Historii, docelowo ma ich być równo 100 i lista ... » więcej 2017-03-13, godz. 09:27 Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim i komentarz Doroty Piechowicz-Witoń Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola - Dzielnice to więcej demokracji, dlatego zależy nam na tym, by nawet najmniejsza dzielnica - jak na przykład Brzezie - ... » więcej 2017-03-12, godz. 08:30 Rozmowa z Marcinem Ociepą, przewodniczącym Rady Miasta Opola - Nie będziemy ogłaszać konsultacji społecznych w sprawie powiększenia gminy Dąbrowa kosztem nowych terenów Opola. To niepotrzebnie wydane pieniądze - powiedz ... » więcej 2017-03-11, godz. 08:30 Rozmowa z Mirosławem Aranowiczem o Otyliadzie w Nysie - Zdecydowaliśmy się po raz pierwszy wziąć udział w Otyliadzie. Ustaliliśmy, że zgłoszenia przyjmujemy do godziny 17:00, bo nocny maraton pływania startuje o ... » więcej 2017-03-10, godz. 08:50 Rozmowa z Michałem Siekiem i komentarz Wandy Sobiborowicz Michał Siek, opolski kurator oświaty Na 10 marca wielu rodziców w Polsce zapowiedziało strajk obywatelski polegający na tym, że nie wyślą tego dnia swych dzie ... » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »