Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Mieczysławem Wojtaszkiem i komentarz V ...
2017-04-21, 09:27 Autor: Marek Świercz (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z Mieczysławem Wojtaszkiem i komentarz Violetty Porowskiej

Mieczysław Wojtaszek o planach pracy rady opolskiego oddziału NFZ
Mieczysław Wojtaszek, nowy przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ
– Nieunikniona reforma służby zdrowia była odkładana od kilkunastu lat, trzeba ją wreszcie wprowadzić. Pacjenci powinni się uzbroić w cierpliwość, ale efekty będą dla nich korzystne, bo szpital nie tylko udzieli im pomocy, ale także zadba o rehabilitację – mówił w rozmowie „W cztery oczy” Mieczysław Wojtaszek, nowy przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ, dodając, że wprowadzenie w regionie sieci szpitali powinno być bezbolesne, bo oddolna reforma, polegająca na racjonalizacji liczby oddziałów i łóżek, trwa na Opolszczyźnie od lat. Wojtaszek mówił też, że rada będzie się starała ograniczać migrację pacjentów (opolski NFZ płaci za usługi wykonane poza regionem 150 mln zł) oraz namawiać samorządy do robienia programów profilaktycznych (fundusz ma to 8,5 mln zł).
Violetta Porowska o tym, co dzieje się w opolskiej służbie zdrowia
Violetta Porowska, wicewojewoda opolski
– Minister zdrowia zdecydował, że to wojewoda decyduje o obsadzie rady wojewódzkich oddziałów NFZ, bo rząd chce mieć większą możliwość koordynacji tego, co się dzieje w służbie zdrowia. Nie sądzę, by w przypadku Opolszczyzny doszło do sporów z samorządami, bo wszystkie szpitale powiatowe wejdą do sieci. Wiem też, że w NFZ trwają prace nad dopisaniem do sieci tych szpitali, które nie spełniają kryteriów, ale są regionowi potrzebne – mówiła w „Poglądach i osądach” wicewojewoda Violetta Porowska, dodając, że Wojtaszek, dyrektor wydziału zdrowia OUW i człowiek, który zajmuje się ochroną zdrowia od 18 lat, to najlepszy kandydat na przewodniczącego rady opolskiego oddziału NFZ.

Zobacz także

2017-07-12, godz. 09:53 Rozmowa z Andrzejem Wesołowskim, wójtem gminy Tułowice – Tułowice od nowego roku będą miastem na 99 procent, decyzja zapadnie za 2-3 tygodnie – tak w rozmowie „W cztery oczy” powiedział wójt Tułowic Andrzej Wesoło ... » więcej 2017-07-11, godz. 08:43 Rozmowa z Alojzym Parysem, wójtem gminy Cisek 1 mln 182 tysiące złotych to straty jakie spowodowała nawałnica, która przeszła nad gminą Cisek - tak mówił w rozmowie "W cztery oczy" wójt Alojzy Parys. Wedł ... » więcej 2017-07-10, godz. 08:35 Rozmowa z Ryszardem Zembaczyńskim, wojewodą opolskim w czasie Powodzi Tysiąclecia - Największym kapitałem jaki wynieśliśmy z powodzi z 1997 roku jest to, że nasze doświadczenie życiowe zarejestrowało, że coś takiego jest możliwe - tak w roz ... » więcej 2017-07-09, godz. 08:40 Rozmowa z Justyną Laxy-Kruppą z Centrum Zdrowia Psychicznego i Seksuologii - Od tego jak rodzice żyją zależy przyszłość ich dzieci - tak w rozmowie "W cztery oczy" mówiła Justyna Laxy-Kruppa z Centrum Zdrowia Psychicznego i Seksuolog ... » więcej 2017-07-08, godz. 08:40 Rozmowa z dr. Witoldem Potworą, prorektorem Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu Pedagogika specjalna to nowy kierunek jaki do zaoferowania przyszłym studentom ma Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu - tak w rozmowie "W cztery ... » więcej 2017-07-07, godz. 08:48 Rozmowa z Ryszardem Sobieszczańskim, który w 1997 r. szefował komitetowi powodziowemu Opole-Zaodrze W rozmowie "W cztery oczy" Ryszard Sobieszczański, który w lipcu 1997 roku szefował komitetowi powodziowemu Opole-Zaodrze, zachęcał do przyjścia na plenerową ... » więcej 2017-07-06, godz. 10:29 Rozmowa z prof. Wiesławą Piątkowską-Stepaniak, prorektor ds. zarządzania i rozwoju Uniwersytetu Opolskiego 2400 kandydatów na opolską medycynę przystąpiło dziś do testu na kompetencję na Uniwersytecie Opolskim - powiedziała w rozmowie "W cztery oczy" prof. Wiesława ... » więcej 2017-07-05, godz. 09:20 Rozmowa z Markiem Kawą, radnym Opola i amerykanistą Ta wizyta da nam bardzo dużo, bo Trump stawia na tak zwany stary sążeń Europy, czyli dzisiejsze państwa trójmorza. Jest taka zasada, że kto rządzi tym kawałki ... » więcej 2017-07-04, godz. 09:33 Rozmowa z Krzysztofem Dryndą, wiceprezesem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park Gościem wtorkowej rozmowy „W cztery oczy” był wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park Krzysztof Drynda. Okazją do wywiadu było włąc ... » więcej 2017-07-03, godz. 09:11 Rozmowa z Anną Glaglą, specjalistą z opolskiego ZUS – Aż 331 tys. nowych emerytów może przybyć od 1 października, kiedy to wiek emerytalny zostanie obniżony do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn – powiedzi ... » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »