Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'W cztery oczy' (rozmowy w latach 2010 - 2021) » Rozmowa z Dorotą Łosiewicz, publicystką tygodnika…
2017-04-14, 09:20 Autor: Zbigniew Górniak [oprac. Paula Hołubowicz]

Rozmowa z Dorotą Łosiewicz, publicystką tygodnika "wSieci" oraz "Kwadransu Politycznego" w TVP 1

Dorota Łosiewicz [fot. Ks. Henryk Zieliński, Idziemy]
Dorota Łosiewicz [fot. Ks. Henryk Zieliński, Idziemy]
W rozmowie "W cztery oczy" Dorota Łosiewicz, pisarka, publicystka tygodnika "wSieci" oraz "Kwadransu Politycznego" w TVP 1., opowiedziała nam o swej nowej książce "Życie jest cudem", która jest zbiorem 10 przejmujących reportaży opowiadających o ludziach, którzy dostali szansę na nowe życie albo na życie w ogóle. Wielki Piątek to doskonała okazja do rozmowy o historiach, w których słowo cud jest akurat tym, które najtrafniej wyjaśnia, dlaczego się wydarzyły.
"W cztery oczy" z Dorotą Łosiewicz
"Poglądy i osądy" z Dorotą Łosiewicz
Z kolei w "Poglądach i osądach" ta sama Dorota Łosiewicz przybliżyła nam niektóre historie ze swojej książki, opowiedziała też o cudzie, jaki dotknął jej rodzinę. Wyraziła opinię, że tylko prawda jest ciekawa i że życie potrafi pisać takie scenariusze, jakich nie wymyśliłby nawet najbardziej pomysłowy filmowiec. Zapytała też prowadzącego wywiad Zbigniewa Górniaka, która historia ze zbioru reportaży "Życie jest cudem" wywarła na nim największe wrażenie. Okazało się, że historia Wojtusia z Wrocławia, który mógł się urodzić tylko dlatego, że lekarze postanowili ukryć na jakiś czas fakt śmierci mózgowej jego brzemiennej matki i podtrzymywać funkcje życiowe jej ciała tak długo, żeby możliwe stało się cesarskie cięcie, wskutek którego ten wyjątkowo wczesny wcześniak mógł przyjść na świat. Dziś chłopczyk jest zdrowy i szczęśliwy. Ta historia to mocny głos przeciwko aborcji i eutanazji.

Zobacz także

2021-12-26, godz. 08:30 Marcin Żukowski o przedświątecznej i świątecznej działalności wolontariuszy i harcerzy ZHR W Święta Bożego Narodzenia pamiętamy też o naszych rodakach żyjących za granicami Ojczyzny. To też czas, gdy wspieramy kombatantów, starsze osoby i polskie… » więcej 2021-12-25, godz. 08:30 Ks. Marek Dziony o lokalnych tradycjach i duchowym wymiarze Bożego Narodzenia Opolszczyzna jest wielokulturowym regionem. O lokalnych tradycjach i duchowym wymiarze Bożego Narodzenia rozmawialiśmy w sobotni, świąteczny poranek. Gościem… » więcej 2021-12-19, godz. 08:30 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska o postawie mieszkańców województwa opolskiego wobec cudzoziemców W związku z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej problem migrantów jest jednym z tematów dnia medialnych przekazów. Wzbudza też spore emocje społeczne… » więcej 2021-12-18, godz. 08:30 Violetta Zalejska o tym, jak pandemia i obostrzenia odbiły się na instytucjach kulturalnych Do niedzieli potrwa Jarmark Bożonarodzeniowy w Strzelcach Opolskich. To jedna z ostatnich takich przedświątecznych imprez w regionie. Grudzień to też czas… » więcej 2021-12-12, godz. 12:11 Grzegorz Pukas o najnowszej publikacji dotyczącej ks. bp. Antoniego Adamiuka Gościem Radia Opole był Grzegorz Pukas Chorągwi Harcerzy Ziemi Opolskiej ZHR im. Witolda Pileckiego, który opowiedział o najnowszej publikacji dotyczącej… » więcej 2021-12-11, godz. 08:30 Sebastian Szczurek o najnowszym raporcie dotyczącym umów o dzieło ZUS opublikował raport dotyczący umów o dzieło. Choć budzi obawy przedsiębiorców, to pokazuje kilka ciekawych danych. O nich opowiadał w sobotni poranek… » więcej 2021-12-05, godz. 09:21 Monika Feret o opolskiej akcji „Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew” Po raz 10 organizowana jest w Opolu akcja „Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew”. Podczas tego wydarzenia w poprzednich latach zbierano blisko 40 litrów… » więcej 2021-12-03, godz. 13:51 Radosław Roszkowski o szczegółach przedsięwzięć na pograniczu opolsko-czeskim Wraz z nową perspektywą finansową Unii Europejskiej pojawia się możliwość poprawy infrastruktury drogowej i kolejowej na pograniczu opolsko-czeskim. O unijne… » więcej 2021-11-21, godz. 08:30 Marek Dziony ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Bialskiej o książce o historii Białej Po blisko stu latach przetłumaczono z niemieckiego i wydano wyjątkową książkę „Historia miasta Białej na Górnym Śląsku”. Tekst tej publikacji oparty… » więcej 2021-11-20, godz. 08:30 Stefan Wacław o o sukcesach i problemach dotyczących upraw i hodowli zwierząt w regionie Opolscy rolnicy należą do krajowej czołówki producentów tego sektora gospodarki. Wpływ na to ma też otoczenie tej branży m.in. instytucje udzielające… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »