Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Januszem Wroną oraz komentarz Jakuba R ...
2016-11-18, 09:22 Autor: Barbara Więcek

Rozmowa z Januszem Wroną oraz komentarz Jakuba Roszuka

Janusz Wrona o rodzimej gospodarce rybackiej, także opolskiej
Dr Janusz Wrona, dyrektor Departamentu Rybołówstwa w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
- Pokonanie norweskiego łososia jest raczej niemożliwe, ale polski karp ma swoich odbiorców, między innymi dlatego, że zainteresowało się nim przetwórstwo. Nie trzeba go kupować żywego, można go kupić w takiej formie, że od razu nadaje się do wrzucenia na patelnię - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" dr Janusz Wrona. Nasz gość dodał, że Opolszczyzna z dużą ilością wód i tradycjami rybackimi oraz produkcją na poziomie prawie 2 tysięcy ton karpia rocznie - sytuuje się na trzecim lub czwartym miejscu w kraju, a takie imprezy jak rozpoczynające się dziś Wojewódzkie Święto Karpia, to znakomita okazja do promocji polskich ryb.
Jakub Roszuk o Wojewódzkim Święcie Karpia
Jakub Roszuk, prezes Rybackiej Lokalnej Grupy Działania "Opolszczyzna"
- Wojewódzkie Święto Karpia zaczyna się od konferencji rybackiej, w której wezmą udział hodowcy i urzędnicy. Będziemy rozmawiali o prawie wodnym. Mamy nadzieję, że tak jak obiecała pani premier, hodowcy ryb nie zostaną obciążeni gigantycznymi opłatami za korzystanie z wody - powiedział w "Poglądach i osądach" Jakub Roszuk. W sobotę dalsza część święta - na zamku w Niemodlinie odbędzie się między innymi konkurs kulinarny, w którym oceniane będą różne potrawy z ryb.

Zobacz także

2018-05-06, godz. 08:30 Rozmowa z Mariuszem Godosiem, dyrektorem Maratonu Opolskiego - Maraton Opolski wystartuje przy Centrum Handlowym Karolinka o 08:55 biegiem na wózkach, pięć minut później ruszą uczestnicy biegu na 10 kilometrów a po nich ... » więcej 2018-05-05, godz. 09:00 Rozmowa z Tadeuszem Widziszowskim, trenerem MUKS-u Chrobry Basket Głuchołazy - To był historyczny sezon w wykonaniu naszej drużyny - powiedział w "Poglądach i osądach" Tadeusz Widziszowski, trener pierwszoligowego MUKS-u Chrobry Basket ... » więcej 2018-05-05, godz. 08:30 Rozmowa z Antonim Piechniczkiem, byłym trenerem Odry Opole i Honorowym Obywatelem Miasta Opola - Opole jest wyjątkowym miejscem w moim życiu - tak podczas wręczenia tytułu Honorowego Obywatela Opola mówił Antoni Piechniczek, były trener Odry Opole. ... » więcej 2018-05-04, godz. 09:44 Rozmowa z dr. Grzegorzem Habrem i komentarz Agnieszki Mikucki Dr Grzegorz Haber, politolog z Uniwersytetu Opolskiego - W mojej ocenie nie jest to próba obejścia przepisów wyborczych, bo te obowiązują dopiero w trakcie of ... » więcej 2018-05-03, godz. 09:00 Anna Sikora o chórze chłopięco-męskim "Pueri Cantores Opolienses" – Wciąż zapraszamy kolejnych chętnych do współtworzenia tego wyjątkowego chóru – powiedziała w "Poglądach i osądach" Anna Sikora, dyrygent "Pueri Cantores Opo ... » więcej 2018-05-03, godz. 08:30 Z historykiem Grzegorzem Bortnikiem o Konstytucji 3 maja - Konstytucja była przełomowym dokumentem w historii naszego kraju - mówił w rozmowie "W cztery oczy" Grzegorz Bortnik, nauczyciel historii w Publicznej Szkol ... » więcej 2018-05-02, godz. 09:35 Rozmowa z mjr. Wojciechem Bakalarzem i komentarz dr. hab. Marka Białokura Major Wojciech Bakalarz z Ochotniczego Szwadronu Kawalerii Ziemi Opolskiej - Nasz Ochotniczy Szwadron Kawalerii Ziemi Opolskiej, stworzony z inicjatywy majora ... » więcej 2018-05-01, godz. 09:00 Rozmowa z Małgorzatą Meisner o 36. Krapkowickim Biegu Ulicznym - Po raz kolejny odnotowujemy rekord frekwencji, co nas bardzo cieszy - powiedziała w "Poglądach i osądach" Małgorzata Meisner, dyrektor 36. Krapkowickiego Bi ... » więcej 2018-05-01, godz. 08:30 Rozmowa z Janem Czeszkiewiczem o modzie na posiadanie własnych ogródków działkowych - W ostatnich 3 latach zauważamy modę na posiadanie działki wśród młodych - tak w rozmowie "W cztery oczy" powiedział Jan Czeszkiewicz, wiceprezes ogródków dz ... » więcej 2018-04-30, godz. 09:30 Rozmowy z Marcinem Wycisło i Grzegorzem Adamczykiem Marcin Wycisło, wójt Jemielnicy - Zapraszamy wszystkich do Jemielnicy na VIII Jarmark Cysterski i VII Diecezjalne Święto Rodziny. Program jest bardzo atrakcyj ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »