Radio Opole » W cztery oczy

Nasze rozmowy

2020-06-05, 08:55

Violetta Porowska o kampanii wyborczej

Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Przekaz był bardzo jasny: trzeba przerwać ten teatralny spektakl udowadniania, że w Polsce nic się nie dzieje w ramach walki z koronawirusem, że Polska zaprzepaściła wiele okazji, żeby poprowadzić rodaków do, może nie sukcesu, ale przejścia suchą stopą przez ten trudny czas - mówiła w porannej rozmowie „W 4 oczy” Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie, zapytana o wczorajsze posiedzenie sejmu na którym głosowano ws. wotum zaufania dla rządu i premiera.
2020-06-04, 08:30

Jarosław Gałęza o częstotliwości odwiedzin muzeów po „odmrożeniu"

Jarosław Gałęza [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jarosław Gałęza [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jarosław Gałęza, dyrektor Muzeum Wsi Opolskiej

- Nie jesteśmy zbyt szczęśliwi jeśli chodzi o liczbę osób odwiedzających, ale też nie znaczy to, że jest jakaś wielka klęska. Odwiedziło nas 200 osób w ciągu tygodnia, a jednocześnie na terenie naszego skansenu może przebywać 100 osób. Uważam jednak, że ta liczba jest znacznie zaniżona, spokojnie mogłoby to być kilkaset osób więcej – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Jarosław Gałęza, dyrektor Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach.

2020-06-03, 08:23

Sabina Nowosielska o trudnej sytuacja urzędu miasta w Kędzierzynie-Koźlu, który z powodu epidemii został zamknięty

Sabina Nowosielska [fot. Paula Hołubowicz]
Sabina Nowosielska [fot. Paula Hołubowicz]
Sabina Nowosielska, burmistrz Kędzierzyna-Koźla
- Jest to jeden wydział, który zajmował się kontaktem z naszymi mieszkańcami - mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla, pytana o urzędników urzędu miasta u których wykryto koronawirusa. Jeszcze wczoraj mówiono o jednym przypadku, w rozmowie z Radiem Opole prezydent poinformowała o 5 przypadkach, a chwilę przed 9.00 rzecznik Urzędu Miasta przekazał informacje, że jest to już 6 osób.
2020-06-02, 08:40

Iwona Rajca-Biernacka o projekcie „Opolskie przeciw COVID”, cennym osoczu ozdrowieńców i aktualnym zapotrzebowanie na krew

Iwona Rajca-Biernacka [fot. Justyna Krzyżanowska]
Iwona Rajca-Biernacka [fot. Justyna Krzyżanowska]
Iwona Racja-Biernacka, dyrektor RCKiK w Opolu

- Jak dotąd zgłosiło się 10-ciu ozdrowieńców, jednak krew można było wykorzystać tylko od 5-ciu - mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Iwona Racja-Biernacka, dyrektor RCKiK w Opolu, pytana o to od ilu osób pobrano osocze krwi, które wspomaga leczenie zakażonych koronawirusem.


2020-06-01, 08:49

Szymon Ogłaza o „odmrożeniu” kolei, nowej umowie z POLREGIO oraz tym, że przywrócenie linii w powiecie głubczyckim z powodu pandemii stanęło pod znakiem zapytania.

Szymon Ogłaza [fot. Justyna Krzyżanowska]
Szymon Ogłaza [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Od 13 czerwca przywracamy całą dotychczasową ofertę, którą mieliśmy przed pandemią, ale wtedy też wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy, bo będzie to wakacyjny rozkład, więc też nie przewidujemy wielu połączeń związanych z ruchem studentów czy uczniów. Ten „właściwy” i całościowy rozkład jazdy wróci dopiero od września, chyba że wrócą obostrzenia związane z pandemią – mówił w porannej rozmowie „W 4 oczy” Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego, odpowiedzialny za funkcjonowanie kolei w naszym regionie.
2020-05-29, 09:32

Roland Wrzeciono o pomocy udzielanej przedsiębiorcom przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki

Roland Wrzeciono [fot. Paula Hołubowicz]
Roland Wrzeciono [fot. Paula Hołubowicz]
- Zarząd województwa przeznaczył 5,5 mln złotych na dotacje na energooszczędne rozwiązania w firmach w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach- mówił w porannej rozmowie „W 4 oczy” Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, pytany o nowy nabór. Wnioski będzie można składać od 18 do 25 czerwca.
2020-05-28, 08:29

Łukasz Sowada o 30-leciu powstania samorządu terytorialnego w Polsce

Łukasz Sowada [fot. Justyna Krzyżanowska]
Łukasz Sowada [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Te 30 lat samorządu terytorialnego należy ocenić pozytywnie, wszyscy dostrzegamy zmiany, które nastąpiły w małych ojczyznach. Ważnym momentem było wejście Polski do Unii Europejskiej, ta fala środków, która wpłynęła do polskich gmin, miast i województw i nas rozwinęła, widzimy to na przykładzie inwestycji realizowanych najbliżej nas - mówił w porannej rozmowie „W 4 oczy” Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola. Przypomnijmy, że 27 maja 1990 odbyły się pierwsze wolny wybory do rad gmin.
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »