Radio Opole » W cztery oczy

Nasze rozmowy

2020-06-02, 08:40

Iwona Rajca-Biernacka o projekcie „Opolskie przeciw COVID”, cennym osoczu ozdrowieńców i aktualnym zapotrzebowanie na krew

Iwona Rajca-Biernacka [fot. Justyna Krzyżanowska]
Iwona Rajca-Biernacka [fot. Justyna Krzyżanowska]
Projekt „Opolskie przeciw COVID”, cenne osocze ozdrowieńców, aktualne zapotrzebowanie na krew i na czym polega nowoczesne zarządzanie krwią – to tematy na wtorkowy poranek. A gościem Radia Opole była Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu.
2020-06-01, 08:49

Szymon Ogłaza o „odmrożeniu” kolei, nowej umowie z POLREGIO oraz tym, że przywrócenie linii w powiecie głubczyckim z powodu pandemii stanęło pod znakiem zapytania.

Szymon Ogłaza [fot. Justyna Krzyżanowska]
Szymon Ogłaza [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Od 13 czerwca przywracamy całą dotychczasową ofertę, którą mieliśmy przed pandemią, ale wtedy też wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy, bo będzie to wakacyjny rozkład, więc też nie przewidujemy wielu połączeń związanych z ruchem studentów czy uczniów. Ten „właściwy” i całościowy rozkład jazdy wróci dopiero od września, chyba że wrócą obostrzenia związane z pandemią – mówił w porannej rozmowie „W 4 oczy” Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego, odpowiedzialny za funkcjonowanie kolei w naszym regionie.
2020-05-29, 09:32

Roland Wrzeciono o pomocy udzielanej przedsiębiorcom przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki

Roland Wrzeciono [fot. Paula Hołubowicz]
Roland Wrzeciono [fot. Paula Hołubowicz]
- Zarząd województwa przeznaczył 5,5 mln złotych na dotacje na energooszczędne rozwiązania w firmach w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach- mówił w porannej rozmowie „W 4 oczy” Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, pytany o nowy nabór. Wnioski będzie można składać od 18 do 25 czerwca.
2020-05-28, 08:29

Łukasz Sowada o 30-leciu powstania samorządu terytorialnego w Polsce

Łukasz Sowada [fot. Justyna Krzyżanowska]
Łukasz Sowada [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Te 30 lat samorządu terytorialnego należy ocenić pozytywnie, wszyscy dostrzegamy zmiany, które nastąpiły w małych ojczyznach. Ważnym momentem było wejście Polski do Unii Europejskiej, ta fala środków, która wpłynęła do polskich gmin, miast i województw i nas rozwinęła, widzimy to na przykładzie inwestycji realizowanych najbliżej nas - mówił w porannej rozmowie „W 4 oczy” Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola. Przypomnijmy, że 27 maja 1990 odbyły się pierwsze wolny wybory do rad gmin.
2020-05-26, 08:46

Rafał Bartek o zmianach osobowych w zarządzie województwa, wdrażaniu RPO oraz współpracy z organizacjami pozarządowymi

Rafał Bartek [fot. Justyna Krzyżanowska]
Rafał Bartek [fot. Justyna Krzyżanowska]
Porannym gościem Radia Opole był Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku województwa opolskiego, z którym omówiliśmy najważniejsze punkty dzisiejszych obrad sejmiku. Prócz uchwały o zmianach osobowych w zarządzie województwa, możemy się spodziewać dyskusji radnych o sytuacji na rynku pracy, wdrażaniu RPO, współpracy z organizacjami pozarządowymi i opłatach ekologicznych.
2020-05-25, 08:47

Mirosław Pietrucha o zagrożeniu epidemicznym, obecnej działalności Elektrowni i suszy

Mirosław Pietrucha [fot. Justyna Krzyżanowska]
Mirosław Pietrucha [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Podjęliśmy działania, które nawet wyprzedzały regulacje krajowe, jeśli chodzi np. o oddzielenie poszczególnych grup pracowników. Mówimy też o środkach ochrony osobistej. Wymiana informacji została sprowadzona tylko do środków łączności elektronicznej czy telefonicznej. Specyfika naszej pracy jest szczególnie istotna. Produkt przez nas wytwarzany, a więc energia i ciepło, jest istotny dla gospodarki narodowej – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Mirosław Pietrucha, dyrektor Elektrowni Opole.
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »