Radio Opole » W cztery oczy

Nasze rozmowy

2020-04-07, 09:56

Agnieszka Gabruk o kurierze społecznym oraz webinariach dla seniorów

Agnieszka Gabruk [fot. Łukasz Fura]
Agnieszka Gabruk [fot. Łukasz Fura]
- Do naszego systemu trafiają pierwsze nowe osoby, choćby z powodu utraty pracy, ale do tej pory pomoc społeczna koncentruje się na tych osobach, które już korzystały z niej wcześniej. Na pewno coraz bardziej widoczny jest problem przemocy w rodzinie w związku z izolacją. Teraz w trudnej sytuacji są ofiary przemocy - mówiła w porannej rozmowie Agnieszka Gabruk, wicedyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Opolu.więcej »
2020-04-06, 08:26

Marcin Ociepa w porannej rozmowie "W cztery oczy"

Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Ostatecznie dowiemy się pewnie w połowie kwietnia, kiedy minister zdrowia, który jest konstytucyjnie odpowiedzialny za te kwestie, zdecyduje czy sytuacja epidemiczna w Polsce pozwala na ich przeprowadzenie - mówił w porannej rozmowie "W cztery oczy" Marcin Ociepa, poseł Porozumienia i wiceminister obrony narodowej pytany o to, kiedy ostatecznie dowiemy się o terminie i sposobie przeprowadzenia wyborów prezydenckich.

więcej »
2020-04-05, 08:24

Marek Bocianowski o Dniu Leśnika i Drzewiarza

Marek Bocianowski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marek Bocianowski [fot. Justyna Krzyżanowska]
5 kwietnia, w Dniu Leśnika i Drzewiarza, Marek Bocianowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Prószków, opowiedział o tym, jak ważne są lasy i co zawdzięczamy ludziom, którzy na co dzień dbają o drzewa. Zapytaliśmy też o to, jak zostać leśnikiem i czy w Polsce przybywa lasów.więcej »
2020-04-04, 08:24

Katarzyna Małkowska o codziennej służbie medycznej w szeregach wojska

Młodszy chorąży Katarzyna Małkowska, 10. Brygada Logistyczna [zdjęcie z prywatnego albumu]
Młodszy chorąży Katarzyna Małkowska, 10. Brygada Logistyczna [zdjęcie z prywatnego albumu]
W dniu Święta Wojskowej Służby Zdrowia rozmawialiśmy z młodszym chorążym Katarzyną Małkowską z Grupy Zabezpieczenia Medycznego 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. Pielęgniarka-żołnierz opowiadała o codziennej służbie medycznej, a także o wyzwaniach związanych z wyjazdami na misje.więcej »
2020-04-03, 09:27

Jarosław Kończyło o otwarciu Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej w monoprofilowym szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. A. Pospiszyl]
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. A. Pospiszyl]
Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu
- Zespół ratownictwa medycznego przywiózł nam pacjenta, który miał wiele chorób. Jego stan zdrowia był krytyczny. Pacjent odszedł następnego dnia. Zrobiliśmy wszystko, ale nie udało się go uratować - informował dyrektor jednoimiennego szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, Jarosław Kończyło, mówiąc o pierwszej śmiertelnej ofierze COVID-19 na Opolszczyźnie.więcej »
2020-04-01, 09:21

Ks. Arnold Drechsler o opolskiej odsłonie ogólnopolskiej akcji #PomocdlaSeniora

Ks. dr Arnold Drechsler [fot. Justyna Krzyżanowska]
Ks. dr Arnold Drechsler [fot. Justyna Krzyżanowska]
Cartias Polska przeznacza 1 milion złotych na nową akcję #Pomoc Dla Seniora. Pieniądze trafiły też do opolskiej Stacji Caritas. - Ten milion złotych podzielono na 44 diecezje, czyli na każdą wychodzi mniej więcej 25 tysięcy złotych. My te pieniądze już otrzymaliśmy, a parafialne zespoły Caritas przesłały nam listę pół tysiąca seniorów. Musieliśmy wyselekcjonować tę grupę do seniorów w najbardziej dramatycznych sytuacjach bytowych i zdrowotnych i powstała grupa 140 osób. Do nich trafią ciepłe posiłki i prowiant. Ale pomoc jest wciąż potrzebna, zachęcamy do wpłat – mówił w porannej rozmowie „W 4 Oczy” ks. Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej.więcej »
2020-03-31, 09:51

Michał Siek o zdalnych próbnych egzaminach i zakupie sprzętu dla uczniów i nauczycieli do zdalnej nauki

Michał Siek [fot. Łukasz Fura]
Michał Siek [fot. Łukasz Fura]
– O tym decydują same szkoły. Niektóre organizowały już sobie egzaminy próbne, niektóre już nawet dwa takie przeprowadzały, albo we współpracy z jakimś wydawnictwem albo organizowały same na podstawie ubiegłorocznych arkuszy. Nie wszystkie szkoły przystępują do egzaminów, bo nie ma takiego obligatoryjnego przymusu – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Michał Siek, Opolski Kurator Oświaty, pytany o próbne egzaminy ósmoklasistów, które są od wczoraj przeprowadzane. Po raz pierwszy w sposób zdalny.więcej »
2020-03-30, 09:40

Karolina Banaszek o Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań w 2021 roku

logo gus wersja podstawowa wariant kolorowy
logo gus wersja podstawowa wariant kolorowy
- Podjęliśmy decyzję o tym, żeby nie puszczać rachmistrzów w teren. Więc po pierwsze będzie to samospis przez internet, a po drugie spis będzie można wykonywać przez telefon. Nasi rachmistrze będą się kontaktować z mieszkańcami gminy Prószków, ale jeśli mieszkaniec będzie chciał sam do nas zadzwonić, to mamy infolinię. A jej numer to 22 279 99 99 - mówiła w porannej rozmowie „W 4 Oczy” Karolina Banaszek, rzecznik prasowy Głównego Urzędu Statystycznego.więcej »
2020-03-29, 08:20

Dr Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa o krwiodawstwie w czasach pandemii

Iwona Rajca-Biernacka [fot. Justyna Krzyżanowska]
Iwona Rajca-Biernacka [fot. Justyna Krzyżanowska]
W ostatnim czasie coraz częściej słychać zachętę do oddawania krwi. Dr Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu, podpowiedziała, kto może zgłosić się jako krwiodawca i jak postępować w czasie epidemii koronawirusa, by rzeczywiście pomóc, a nie stwarzać zagrożenie.więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »