Radio Opole » W cztery oczy

Nasze rozmowy

2020-02-15, 08:20

Małgorzata Ziółkowska o potrzebie ocieplenia wizerunku chirurga

Małgorzata Ziółkowska "W cztery oczy" (15.02.2020)
O potrzebie ocieplenia wizerunku chirurga i pomyśle na to, jak można to zrobić, a także wyzwaniach medycyny, Ireneusz Prochera rozmawiał z Małgorzatą Ziółkowską z Sekcji Wideochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich. Rozmówczyni Radia Opole podkreślała, że w Polsce brakuje chętnych, by zostawać chirurgiem, co wiąże się z dużą uciążliwością tej specjalności, bez której jednak trudno sobie nawet wyobrazić pomoc pacjentom. A tę coraz częściej chirurdzy niosą posługując się najnowszymi środkami technicznymi, umożliwiającymi przeprowadzanie zabiegów poprzez niewielkie tylko nacięcia. Mówiliśmy również o konkursie "Dzieci chirurgom, chirurdzy dzieciom", który wsparła m.in. znana aktorka Danuta Stenka.więcej »
2020-02-14, 09:29

Marta Kuśnierz o nietypowej propozycji, jaką Stowarzyszenie Horyzonty ma na walentynkowy dzień dla wszystkich zakochanych

Marta Kuśnierz o nietypowej propozycji, jaką Stowarzyszenie Horyzonty ma na walentynkowy dzień dla wszystkich zakochanych
- Podziel się miłością poprzez oddawanie krwi, to taka nasza polska wersja święta zakochanych - mówiła w rozmowie W cztery oczy Marta Kuśnierz, prezes Stowarzyszenia "Horyzonty", mówiąc o walentynkowej akcji, organizowanej przez Stowarzyszenie. Mówiła tez o tym, że to odpowiedź na komercjalizację walentynek. Akcja zainaugurowana jeszcze w 2006 roku odbywa się co roku i zdarza się, że dla niektórych jest też początkiem regularnego oddawania krwi.
Rozmawialiśmy również o tym, czy młodzież chętnie angażuje się w działalność społeczną, a jeśli tak, to co ją do tego inspiruje. Marta Kuśnierz opowiadała również o planach reaktywowania kampanii "Młodzieżowy Włodarz", podczas której najbardziej aktywni, mają szansę od kulis poznać pracę samorządu.więcej »
2020-02-12, 09:36

Mł. asp. Łukasz Nowak o działaniach strażaków w ostatnich dniach

Mł. asp. Łukasz Nowak o działaniach strażaków w ostatnich dniach
– Potężne wichury, które przechodziły w ostatnich dniach przez woj. opolskie angażowały bardzo duże siły strażaków – przyznał w porannej rozmowie „W cztery oczy” mł. asp. Łukasz Nowak, pełniący obowiązki rzecznika Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. W 400 akcjach brało udział prawie 3000 strażaków.więcej »
2020-02-11, 09:15

Dariusz Madera o tym, czy problemem polskiej służby zdrowia jest zarządzanie nią

Z Dariuszem Maderą rozmawia Ireneusz Prochera
- Zarządzanie jest jednym z czynników wpływających na stan finansowy szpitala - mówił w porannej rozmowie W cztery oczy Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, odnosząc się powstającego kodeksu dobrych praktyk zarządczych, który tworzą wspólnie NFZ i Polska Federacja Szpitali.więcej »
2020-02-10, 08:57

Magdalena Pobóg-Lenartowicz o Radzie Działalności Pożytku Publicznego Województwa Opolskiego

Z Magdaleną Pobóg-Lenartowicz rozmawia Ireneusz Prochera
W poniedziałek odbędzie się XI posiedzenie Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Opolskiego IV kadencji. Przed tym spotkaniem Ireneusz Prochera rozmawiał z przewodniczącą Rady Magdaleną Pobóg-Lenartowicz o tym, czym zajmuje się ta instytucja. Pytamy również o stan III sektora w województwie.więcej »
2020-02-07, 08:53

Piotr Ciona o konkursach organizowanych przez KRUS

Z Piotrem Cioną rozmawia Joanna Matlak
Piotr Ciona, wicedyrektor opolskiej KRUS
- Te konkursy są naszymi sztandarowymi konkursami w ramach prewencji. Jeśli chodzi o konkurs dla dzieci to jest to już 10 edycja i ten temat się zmienia, on co roku jest inny. W tym roku myślę, że jest dość przyjemny dla dzieci, jego tytuł to „Bezpiecznie na wsi, nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” – mówił w porannej rozmowie Piotr Ciona, wicedyrektor opolskiej KRUS.więcej »
2020-02-08, 00:00

Kpt. Katarzyna Idziorek i chor. Gabriela Mos o Święcie Służby Więziennej

Kpt. Katarzyna Idziorek, i chor. Gabriela Mos "W cztery oczy" (08.02.2020)
Na pamiątkę dnia, w którym Józef Piłsudski ogłosił dekret dający początek więziennictwu w odrodzonej Polsce, 8 lutego obchodzimy Święto Służby Więziennej. O codzienności opolskich funkcjonariuszy opowiedziały Kpt. Katarzyna Idziorek i chor. Gabriela Mos z Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Opolu.więcej »
2020-02-09, 09:05

Mariola Urbaniak o atrakcjach na czas ferii

Z Mariolą Urbaniak rozmawia Ewa Skrabacz
Rozpoczęły się ferie, więc czas przedstawić atrakcje przygotowane dla dzieci spędzających ten okres w Opolu. O spotkaniach z bohaterami bajek, Kolorowej Quchni „Na Pętli” i feriach z Ezopem opowiedziała Mariola Urbaniak z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.więcej »
2020-02-06, 08:52

Maciej Stefański o realizacji programu "Czyste Powietrze"

Z Maciejem Stefańskim rozmawia Joanna Matlak
- Nie komentuję tego co robili poprzednicy, liczy się przyszłość i to co ja robię. Nie chce tego komentować, skomentowała to już Najwyższa Izba Kontroli - mówił w porannej rozmowie „W 4 oczy” Maciej Stefański, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »