Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-11-19, 15:38 Autor: Agnieszka Lubczańska

Kto otrzyma Magnolie Powiatu Opolskiego, dowiemy się w piątek

Kto otrzyma Magnolie Powiatu Opolskiego, dowiemy się w piątek [fot. https://pixabay.com/pl]
Kto otrzyma Magnolie Powiatu Opolskiego, dowiemy się w piątek [fot. https://pixabay.com/pl]
Już w piątek (22.11) poznamy tegorocznych laureatów nagrody starosty opolskiego "Magnolie Powiatu Opolskiego". Wyróżnienia zostaną przyznane w siedmiu kategoriach. Nagroda ma na celu wyróżnienie osób i firm, które wyróżniły się aktywnością społeczną, zawodową, przedsiębiorczością - pracą na rzecz rozwoju i promocji powiatu opolskiego.
Kandydatów do nagrody można było zgłaszać do 31 sierpnia. Zgłoszenie mógł nadesłać każdy mieszkaniec powiatu.

- Jesteśmy absolutnie pod wrażeniem przysłanych zgłoszeń. Widać, że ci, którzy zgłaszali kandydatów, świetnie znają ich dokonania – mówiła na naszej antenie Monika Kluf, rzeczniczka prasowa opolskiego starosty.

"Magnolie Powiatu Opolskiego" są przyznawane przez Kapitułę w siedmiu kategoriach: Pro Publico Bono, Przedsiębiorca Roku/Firma Roku, Sportowiec Roku, Animator Kultury, Nauczyciel Roku, Biała Magnolia, przyznawana za całokształt działalności i szczególne zasługi na rzecz rozwoju powiatu opolskiego oraz Nagroda Specjalna przyznawana na wniosek starosty opolskiego lub wicestarosty.

Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się w piątek (22.11) w Hotelu Arkas w Prószkowie. Gala rozpocznie się o godz.18:00. Relacja z wydarzenia na antenie Radia Opole.

Dlaczego magnolie są symbolem tej nagrody? Otóż zdecydowano o wyborze kwiatu magnolii, ponieważ były to jedne z pierwszych roślin kwiatowych na Ziemi, pochodzą aż sprzed epoki lodowcowej. Są symbolem wytrwałości, odporności i siły, a przy tym odznaczają się niezwykłą urodą. Dodajmy, że trzy odmiany tych roślin, w tym magnolię drzewiasta, która jest jedną z największych w Europie, można odnaleźć m.in. w prószkowskim arboretum.

Organizatorem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe w Opolu. Radio Opole jest patronem medialnym gali.

Zobacz także

2021-01-25, godz. 09:29, Patronaty - polecamy Zygmunt Bauman bohaterem spotkania z Dariuszem Rosiakiem Znany na całym świecie wybitny socjolog, autor pojęcia „płynna nowoczesność”, a także idei Holocaustu, jako ubocznego produktu oświecenia, oskarżany o relatywizm, ale cytowany przez Benedykta XVI i doceniony przez papieża Franciszka… » więcej 2021-01-12, godz. 15:11, Patronaty - polecamy Spektakl "Kłamstwo" - obejrzyj bez wychodzenia z domu! Odpowiadając na liczne prośby Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu uruchomił platformę TJK ONLINE. Dzięki temu widzowie mogą obejrzeć spektakl z repertuaru teatru, pozostając we własnym domu i doświadczyć, choć części emocji… » więcej 2021-01-11, godz. 16:54, Patronaty - polecamy Spotkanie z Joanną Bator Publicystka, autorka powieści, opowiadań, esejów i prac naukowych - Joanna Bator będzie gościem pierwszego w tym roku spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Ze względu na wciąż trwające obostrzenia epidemiologiczne… » więcej 2021-01-11, godz. 13:05, Patronaty - polecamy Książka "Opolskie zamki i pałace. Piękne, mroczne, tajemnicze" Niestrudzenie od wielu lat dokumentuje książkowo historie zamków i pałaców. Z mroków zapomnienia na światło dzienne wyciąga biografie ludzi, którzy w nich zamieszkiwali, obnażając ich tajemnice. Jest też świadkiem popadania w… » więcej 2021-01-11, godz. 11:31, Patronaty - polecamy WBP zaprasza. Wznowiła działalność wypożyczalnia Wznowiła działalność Wypożyczalnia Główna Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu przy ul. Piastowskiej 18. Wypożyczalnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 19:00. Nadal zamknięte dla czytelników pozostają:… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »