Radio Opole » Gospodarka
2019-09-01, 18:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Od września będą nowe kursy i przystanki autobusowe. Kędzierzyn-Koźle również sięgnął po pieniądze z FRPA

Od września będą nowe kursy i przystanki autobusowe [fot. A. Pospiszyl]
Od września będą nowe kursy i przystanki autobusowe [fot. A. Pospiszyl]
Ponad 400 tysięcy złotych otrzymał powiat kędzierzyńsko-kozielski w ramach dopłat do transportu autobusowego. Między innymi dzięki tym pieniądzom od września będzie 30 nowych kursów, a wiele pojazdów będzie się zatrzymywało na nowych przystankach.
- Zmiany w rozkładzie to odpowiedź na głosy mieszkańców powiatu – mówi starosta Małgorzata Tudaj. - Zmieniamy kursy niektórych autobusów, żeby systemowo dowieźć uczniów do szkoły z różnych miejscowości. Żeby hipotetycznie nie dowozić młodzież z Pawłowiczek tylko do Koźla, ale też do ZSTiO, i do Sławięcic.

Pieniądze otrzymane Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych będą wykorzystane do końca roku. W 2010 samorząd ma otrzymać kolejne wsparcie.

- Mieszkańcy pytają, czy będą kolejne pieniądze na przywracanie połączeń między miejscowościami, a odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna – mówi Violetta Porowska, wicewojewoda opolska. - Absolutnie tak. Przecież to ma być ciągła sytuacja, kiedy rzeczywiście te połączenia autobusowe, nie tylko się pojawiają, ale one mają trwać. Mamy nadzieję, że w nieskończoność.

Do tej pory podpisano umowy na dofinansowanie z 13 podmiotami – gminami, powiatami i związkiem transportowym. Ostatnim samorządem, który otrzyma dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, jest gmina Kietrz.
Violetta Porowska
Małgorzata Tudaj

Gospodarka

2019-12-15, godz. 13:30 Wcześniej z kamienia, teraz asfaltowa. Prószków wyremontował ulicę Zieloną z pieniędzy FDS Wcześniej trudno było nią przejechać, a piesi musieli chodzić po trawie. Teraz już ma nową nawierzchnię, chodnik oraz zmodernizowaną kanalizację i oświetlenie… » więcej 2019-12-13, godz. 19:00 Koniec remontu DW 408. Kierowcy znów mogą przejechać między Bierawą a Korzonkiem Do użytku kierowców oddano remontowany od wiosny odcinek drogi wojewódzkiej nr 408 łączącej Kędzierzyn-Koźle z Gliwicami i autostradą A4. Przebudowano fragment… » więcej 2019-12-13, godz. 11:30 Wydatki większe od przychodów. W przyszłym roku Prószków do zbilansowania budżetu weźmie kredyt 50 milionów złotych wyniesie budżet Prószkowa w 2020 roku. Z tej puli 8,5 miliona złotych gmina chce przeznaczyć na inwestycje. W planach znalazły się zadania… » więcej 2019-12-13, godz. 08:37 Dyżur w UMWO. Tematem wpisy do BDO Sobotnie dyżury w urzędzie marszałkowskim. Pracownicy departamentu Ochrony Środowiska będą udzielać porad w temacie wpisów do bazy danych o produktach i opakowaniach… » więcej 2019-12-12, godz. 17:00 Studenci z LogPoint namawiają do studiowania logistyki na Politechnice Opolskiej Studenci namawiają do studiowania logistyki na Politechnice Opolskiej. Koło naukowe LogPoint zorganizowało warsztaty i wykłady dla uczniów szkół średnich z regionu… » więcej 2019-12-12, godz. 14:15 Tereny inwestycyjne w Brzegu oficjalnie w rękach nowego właściciela. "Ta transakcja da miastu wiele korzyści" Brzeska 'Zielonka' oficjalnie w rękach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Magistrat podpisał akt notarialny o sprzedaży terenu nowemu właścicielowi. » więcej 2019-12-12, godz. 12:00 Rynek startupów w Polsce rośnie - najlepszymi zarządzają magistrowie Rynek startupów w Polsce rośnie - wynika z raportu 'Polish Tech - Scene - Five Years' przygotowanego przed Fundację Startup Poland. » więcej 2019-12-12, godz. 09:58 Rusza nabór na innowacje. OCRG czeka na wnioski od 30 grudnia Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ogłasza ostatni w tym roku nabór na innowacje w przedsiębiorstwach. Jest skierowany do mikro, małych, średnich i dużych fi… » więcej 2019-12-11, godz. 14:00 Energetyka Cieplna Opolszczyzny stawia na odnawialne źródła energii W Opolu, Kluczborku i Strzelach Opolskich Energetyka Cieplna Opolszczyzny buduje instalacje fotowoltaiczne. Każda z nich docelowo będzie osiągać moc 24 kilowatów… » więcej 2019-12-11, godz. 10:45 OCRG proponuje dotacje na wynalazki, nawet do 1,5 miliona złotych Firmy, które pracują nad wynalazkami, mogą pozyskać od pół do półtora miliona złotych dotacji. Wnioski przyjmowane będą w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki między… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »