Radio Opole » Gospodarka
2017-03-21, 07:30 Autor: Tomasz Cichoń

Lex Szyszko. Zmiana ustawy nie dotyczy właścicieli lasów

[fot./Arnoldius/wikipedia.pl]
[fot./Arnoldius/wikipedia.pl]
Naleśniczy Marek Bocianowski - Nadleśnistwo Prószków
Naleśniczy Marek Bocianowski - Nadleśnistwo Prószków
Zmiany w ustawie o ochronie przyrody, która reguluje wycinkę drzew poza lasami, nie dotyczą właścicieli prywatnych lasów - przypominają leśnicy.
Jak mówi Marek Bocianowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Prószków, może tu dochodzić do poważnych nieporozumień.

- Generalnie rzecz biorąc wycinkę drzew regulują dwie ustawy: ustawa o lasach i ustawa o ochronie przyrody. Ustawa o lasach reguluje wycinkę drzew w lasach, wszelkiej własności, zarówno w lasach prywatnych jak i w lasach państwowych. I tutaj żadna zmiana przepisów w ostatnim czasie nie nastąpiła, więc właściciele lasów prywatnych po prostu postępują dokładnie według tych zasad, według których postępowali do tej pory.

Bocianowski dodaje, że w ostatnich tygodniach nie zaobserwowano zwiększenia liczby kradzieży drewna z lasów. Złodzieje najczęściej kradną niewielkie ilości drewna już ściętego.

- Najczęściej odbywa się to tak, że w lesie pod magazyn z drewnem podjeżdża samochód. Złodziej ładuje, dwa, trzy wałki drewna średnio wymiarowego i odjeżdża. Kradzieże drewna z pnia należą do rzadkości.
Nadleśniczy Marek Bocianowski. Nadleśnictwo Prószków.
Nadleśniczy Marek Bocianowski. Nadleśnictwo Prószków.

Gospodarka

2017-03-29, godz. 18:00 "Studia praktyczne" szansą dla studentów Ośmiu studentów Politechniki Opolskiej bierze udział w nowatorskim projekcie, podczas którego odbywają płatne staże zawodowe w opolskich firmach. » więcej 2017-03-29, godz. 15:00 Poprowadzą biznes płacąc jedynie 100 zł miesięcznie. W kwietniu rusza w Nysie inkubator przedsiębiorczości To już ostatnie przygotowania przed uruchomieniem w Nysie inkubatora przedsiębiorczości (3.04). W byłym koszarowcu przy ul. Kościuszki czekają na początkujący ... » więcej 2017-03-29, godz. 12:00 Chcą ocieplić ponad 30 budynków w siedmiu gminach. Wspólny projekt wart 17,5 mln zł Siedem opolskich gmin przygotowuje wspólny projekt termomodernizacji około 30 budynków na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego. » więcej 2017-03-29, godz. 09:05 "Nysa - tu się żyje". Gmina sprzedaje preferencyjne działki dla młodych W Nysie ruszyła sprzedaż kolejnych działek budowlanych dla młodych małżeństw w ramach gminnego programu 'Nysa - tu się żyje'. Intencją jest zachęcenie młodych ... » więcej 2017-03-29, godz. 06:00 Zielone światło dla inwestycji w Gogolinie Nowy inwestor na gogolińskich działkach należących do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, niemiecka firma Hengst, zainwestuje w budowę zakładu 66 mili ... » więcej 2017-03-28, godz. 18:30 Województwo dokończy obwodnicę Czarnowąs, która od 1 stycznia leży w granicach Opola Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu doprowadzi do końca budowę obwodnicy Czarnowąs. W związku z powiększeniem stolicy regionu po 1 stycznia w jej granicach znala ... » więcej 2017-03-28, godz. 15:50 Rozmawiają o problemach branży spożywczej. To już szósta edycja imprezy Po raz 6. w Opolu spotykają się przedstawiciele branży spożywczej. Rozmawiają o kondycji i problemach firm produkujących żywność oraz produkty okołospożywcze. » więcej 2017-03-28, godz. 10:50 Nysa przygotowuje największe w Polsce targi pracy. Oferty nawet z Emiratów Arabskich Tysiące ofert pracy w Polsce i za granicą czekają na odwiedzających Międzynarodowe Targi Pracy w Nysie. Impreza już w najbliższy piątek (31.03) a pośredniak o ... » więcej 2017-03-28, godz. 09:10 Egzamin na prawo jazdy w Nysie? Umowa ma być podpisana w maju Starostwo od lat stara się o utworzenie w Nysie oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Teraz sprawa nabiera przyspieszenia. Była wizja lokalna w mieś ... » więcej 2017-03-27, godz. 20:07 Doradcy pomogą wypełnić PIT osobom starszym i niepełnosprawnym Pomogą wypełnić zeznanie podatkowe, podpowiedzą w jakiej sytuacji możemy dokonać odpisów za internet czy leki, i to za darmo. Ruszyła ogólnopolska akcja 'Dora ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »