Radio Opole » Gospodarka
2016-02-02, 15:15 Autor: Maciej Stępień

BCM wysoko w rankingu Szpitali Publicznych 2016

Brzeskie Centrum Medyczne [fot. Maciej Stępień]
Brzeskie Centrum Medyczne [fot. Maciej Stępień]
Brzeska lecznica znalazła się w pierwszej 10 placówek, które wykorzystują kontrakty z NFZ w wysokości od 30 do 69 milionów złotych. Ogólnopolski ranking przygotowała firma Magellan, która od lat prowadzi tego typu statystyki. Dla dyrekcji BCM – u to spore zaskoczenie, ponieważ od wielu lat zdaniem niektórych pacjentów, szpital ma złą sławę.
Opinie nie zawsze są pochlebne, dlatego ten ranking pokazuje, że zmiany idą na lepsze – mówi Krzysztof Konik, szef brzeskiej lecznicy.

- Przy ocenie brane pod uwagę były trzy aspekty, tj. efektywność aktywów, rentowność sprzedaży i dynamika kontraktu. To nad czym pracujemy w tym roku, powinno zaowocować wyższą lokatą w przyszłym roku.

Szpital w rankingu zajął wysokie 8. miejsce, ale kondycja finansowa lecznicy nie jest najlepsza. Od lat nie ma płynności finansowej, a od kilku miesięcy przeprowadzana jest restrukturyzacja. NFZ wytykał także placówce niewykorzystywanie kontraktów. Krzysztof Konik liczy, że placówka z problemami sobie poradzi, a takie rankingi pomogą na nowo w budowaniu marki.

- Naszym największym problemem jest brak płynności finansowej. Takie zjawisko występuje od kilkunastu lat. Ranking pokazuje, że kierunek rozwoju szpitala jest właściwy. Liczymy, że problemy będą z czasem ustawać. Jeżeli oczywiście dynamika działań zostanie zachowana na odpowiednim poziomie –podkreśla na koniec dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego.

Dodajmy, że w rankingu Magellana w pierwszej dziesiątce oprócz Brzegu nie było żadnej lecznicy z regionu. Na 20. miejscu uplasowało się Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.
Krzysztof Konik
Krzysztof Konik

Gospodarka

2020-01-24, godz. 20:15 "Przedsiębiorcy chętnie korzystają z naszej pomocy". OCRG podsumowało 2019 rok 123,5 miliona złotych - tyle pieniędzy wypłaciło Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki na unijne dotacje i pożyczki dla firm w 2019 roku. Dzisiaj ( 24.01) w Centrum… » więcej 2020-01-24, godz. 17:00 W gminie Strzeleczki w tym roku powstanie PSZOK Mieszkańcy gminy Strzeleczki w tym roku w końcu doczekają się własnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Do tej pory śmieci, które powinny trafić… » więcej 2020-01-24, godz. 14:44 Prószków postawił na swojego odbiorcę. Cena za śmieci wyższa, ale mogło być gorzej 23 złote i 50 groszy - tyle od stycznia mieszkaniec gminy Prószków zapłaci miesięcznie za wywóz odpadów segregowanych. To o 9 złotych więcej niż w roku ubiegł… » więcej 2020-01-24, godz. 12:13 Zatrudniasz powyżej 10 osób? Do końca stycznia zawiadom ZUS o wypadkach w pracy Pracodawcy, którzy zatrudniają przynajmniej 10 pracowników do końca stycznia mają czas, żeby powiadomić ZUS o wypadkach i niekorzystnym środowisku pracy w swoim… » więcej 2020-01-24, godz. 10:00 Strzelce Opolskie: gmina chce wybudować kolejne dwa bloki na spółkę z mieszkańcami W ubiegłym roku do użytku oddano pierwszy w Strzelcach Opolskich blok, wybudowany wspólnie przez samorząd i mieszkańców. Przy ulicy Bocznicowej miejsce jest na… » więcej 2020-01-23, godz. 19:30 Polska Cerekiew: nie będzie dużego remontu dróg, ale wiele małych inwestycji W tym roku gmina Polska Cerekiew nie będzie realizować żadnej dużej inwestycji drogowej. Zamiast tego, pieniądze na ten cel przeznaczone będą na remonty małych… » więcej 2020-01-23, godz. 17:00 Unijne dofinansowanie wsparło przygraniczne samorządy Opolszczyzny 24 mln złotych wyniosła łączna wartość projektu zrealizowanego przez pięć gmin i powiat z południa Opolszczyzny. W Prudniku, który był partnerem wiodącym tego… » więcej 2020-01-23, godz. 14:30 Gazyfikacja Bierawy w pełni. Najpierw urząd, potem szkoła i przedszkole Rozpoczęła się główna faza gazyfikacji Bierawy. Do miejscowości już pod koniec ubiegłego roku doprowadzono gazociąg i przyłączono pierwszy dom. Teraz rozpoczynają… » więcej 2020-01-23, godz. 08:00 Postępy przy rewitalizacji dawnej Fampry w Kluczborku. Miasteczko rowerowe jest praktycznie gotowe Do kwietnia mają zakończyć się prace na bryle zewnętrznej dawnej Fampry w Kluczborku. » więcej 2020-01-22, godz. 21:00 Nyski pośredniak będzie zachęcał pracujących w odległych miejscach do zatrudnienia na terenie powiatu Nyski urząd pracy chce intensywnie zachęcać zatrudnionych w innych rejonach, do podjęcia pracy na terenie powiatu. W tym roku ma ruszyć centrum obsługi dedykowane… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »