Radio Opole » Sport i turystyka
2018-11-16, 23:30 Autor: Piotr Warner

Szybkie zwycięstwo siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [fot. Piotr Warner]
W piątkowy wieczór (16.11) siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle bez większych problemów pokonali jedenasty zespół tabeli 3:0, i są nadal liderem tabeli.
Ósmym przeciwnikiem kędzierzyńskich siatkarzy w obecnym sezonie była drużyna Cuprum Lubin, która do tego spotkania zdołała wygrać tylko dwa razy. W pierwszym secie kędzierzynianie dość szybko objęli prowadzeniem i stopniowo je powiększali. ZAKSA wygrała seta 25:15. W drugiej partii lubinianie prowadzili już 16:8, lecz dobre zagrywki Rafała Szymury, Brandona Koopersa i Łukasza Kaczmarka pozwoliły odrobić straty. Ostatecznie drugi set również wygrał nasz zespół 25:22.

Trzeci set to była przewaga naszej drużyny od początku do końca. Przy prowadzeniu ZAKSY 4:0, trener gości poprosił o pierwszy czas na żądanie, lecz na niewiele się on zdał. ZAKSA ostatecznie po ataku Tomasza Kalembki wygrała partię 25:14, i całe spotkanie 3:0. Najlepszym graczem meczu wybrany został Ben Toniutti. Po raz pierwszy w podstawowym składzie rozpoczął mecz Rafał Szymura, który nie był tym zaskoczony.

- W treningach przed meczem trener dawał mi szansę do grania z chłopakami z pierwszej szóstki - mówi Szymura. - Cieszę się, że zagrałem i myślę, że w jakimś stopniu szansę wykorzystałem. Oczywiście liczę na więcej, dalej trenuję ostro i walczę. W drugim secie wróciliśmy do własnej gry i wygraliśmy tego seta, jak i trzeciego i dopisujemy trzy punkty do tabeli.

Zwycięstwo z Cuprum Lubin umocniło nasz zespół na prowadzeniu w lidze. Bez względu na wyniki innych spotkań, to ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie liderem po ośmiu meczach.
Rafał Szymura

Sport i turystyka

2024-03-29, godz. 13:30 ''To dla nas niesamowicie ważne spotkanie". Kędzierzyńska ZAKSA podejmuje Ślepsk Suwałki Walcząca o prawo gry w play-offach kędzierzyńska ZAKSA zmierzy się dziś (29.03) wieczorem przed własną publicznością ze Ślepskiem Malow Suwałki. Do… » więcej 2024-03-28, godz. 17:29 Futsal na falach eteru. Radio Opole i Dreman grają do jednej bramki Najlepszy klub futsalowy z Opolszczyzny Dreman Opole Komprachcice i Radio Opole grają do jednej bramki. » więcej 2024-03-28, godz. 14:00 "Mamy się czym pochwalić". Zastrzyk gotówki dla klubów sportów motorowych Pół miliona do podziału między opolskie kluby związane ze sportami motorowymi. » więcej 2024-03-27, godz. 13:30 Młody tenisista z Opola Jan Chłodnicki nie przestaje zadziwiać Trwa świetna passa Jana Chłodnickiego. Tym razem młody tenisista z Opola wygrał turniej singlowy do lat 18 International Tennis Federation - World Tennis Tour… » więcej 2024-03-27, godz. 11:45 Gracjan Matyjasek z Orła Namysłów najlepszy w Tallinie Gracjan Matyjasek, zawodnik Orła Namysłów został zwycięzcą prestiżowego turnieju zapaśniczego 'Tallin Open 2024'. Zawody w stolicy Estonii to największy… » więcej 2024-03-26, godz. 22:26 Walczyły, ale to BKS jest w półfinale. UNI Opole zagra o 7 miejsce Siatkarki UNI Opole przegrały z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 24:26, 21:25) w drugim meczu ćwierćfinału Polskiej Ligi Siatkówki. Tym samym awans… » więcej 2024-03-26, godz. 12:00 UNI Opole walczy o pozostanie w play-offach. Dziś mecz z BKS-em Bielsko-Biała Siatkarki UNI Opole po przegraniu pierwszego spotkania ćwierćfinału mistrzostw Polski z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała mają szanse do szybkiego rewanżu i przedłużenia… » więcej 2024-03-25, godz. 23:29 Było blisko. ZAKSA po pięciosetowym boju przegrywa w Warszawie Mimo bardzo dobrej gry kędzierzyńska ZAKSA przegrywa w stolicy. W ostatnim meczu 27 kolejki Polskiej Ligi Siatkówki trójkolorowi ulegli Projektowi Warszawa… » więcej 2024-03-25, godz. 20:30 Stypendia i powołania do reprezentacji województwa. Uroczysta gala sportowa w opolskim teatrze 147 sportowców z całego regionu odebrało dziś (25.03) dokumenty potwierdzające dołączenie do grona stypendystów marszałkowskich. » więcej 2024-03-25, godz. 09:57 Czas robót wykończeniowych i siania trawy. Raport z budowy Stadionu Opolskiego 'Pozostała tak zwana wykończeniówka'. Tak o zaawansowaniu prac przy budowie Stadionu Opolskiego mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, wiceprezes Zakładu Komunalnego… » więcej