Radio Opole » Sport i turystyka
2018-11-08, 02:00 Autor: Piotr Warner

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nadal niepokonana

ZAKSAKędzierzyn-Koźle.[fot. Mateusz Materlik]
Trzeci zespół tabeli, Jastrzębski Węgiel, nie zdołał wygrać ani jednego seta w hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu. ZAKSA wygrała mecz 3:0 i jest nadal niepokonanym liderem tabeli.
Pierwszy set meczu pierwszej i trzeciej drużyny tabelki był zacięty do stanu 10:10. As serwisowy Łukasza Kaczmarka oraz kilka jego trudnych zagrywek pozwoliły kędzierzynianom objąć czteropunktowe prowadzenie, które jeszcze zostało powiększone przed końcem partii. Ostatecznie po zepsutej zagrywce Lukasa Kampy ZAKSA wygrała pierwszego seta 25:18. Druga partia meczu była wyrównana od początku do końca. Goście z Jastrzębia potrafili osiągnąć dwukrotnie dwupunktową przewagę, lecz w końcówce ZAKSA popisała się szczelnym blokiem, dzięki czemu wygrała seta 25:22.

W trzecim secie jastrzębianie prowadzili już 12:9, lecz dobra gra Łukasza Kaczmarka w ataku oraz Łukasza Wiśniewskiego i Mateusza Bieńka w bloku pozwoliły naszej drużynie dość szybko odrobić straty i wygrać seta 25:20 a całe spotkanie 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Paweł Zatorski, libero ZAKSY. Był bardzo zadowolony z wygranej.

- Bardzo mi miło, że dostałem dzisiaj statuetkę dla najlepszego gracza meczu - mówi Paweł Zatorski. - Trzymaliśmy dzisiaj przyjęcie na dobrym poziomie, kilka piłek udało mi się odbić w obronie i asekuracji. Cieszę się przede wszystkim, że wygraliśmy dzisiaj z trudnym rywalem. Statuetka jest tylko dopełnieniem tego, że wygraliśmy z trudnym przeciwnikiem i to za trzy punkty. A oni przecież niedawno pokonali mistrzów Polski, również za trzy punkty, więc cieszy, że my byliśmy lepsi.

Po sześciu kolejkach spotkań ZAKSA Kędzierzyn-Koźle prowadzi w tabeli z kompletem 18 punktów.
Paweł Zatorski

Sport i turystyka

2019-02-16, godz. 08:06 Pewna wygrana ZAKSY Strzelce. Pogrom Juve W II lidze siatkarskiej mężczyzn Juve Głuchołazy dostało srogie lanie w Wałbrzychu. Cały mecz trwał równo 60 minut. W pierwszym secie było do 8, tyle samo w d ... » więcej 2019-02-15, godz. 19:47 Mistrz Polski w skoku wzwyż jest z Kędzierzyna-Koźla 18-letni Jakub Bujak z Kędzierzyna-Koźla został halowym mistrzem Polski w skoku wzwyż juniorów. Złoty medal zawodów w Toruniu jest najważniejszym w jego dotyc ... » więcej 2019-02-15, godz. 19:25 Pogoń wciąż z szansami na play-off. Warunkiem jest przełamanie na wyjeździe Tylko siedem kolejek pozostało do zakończenia rundy zasadniczej pierwszej ligi koszykówki. Co tydzień w rozgrywkach zdarzają się niespodzianki, ale kibice Pog ... » więcej 2019-02-14, godz. 20:29 Gwardia Opole bez szans w Płocku. Wysoka porażka z Orlen Wisłą Szczypiorniści Gwardii Opole ulegli na wyjeździe w 18. kolejce Superligi Orlen Wiśle Płock 17:29. To pierwsza ligowa porażka opolan w tym roku kalendarzowym. » więcej 2019-02-14, godz. 19:15 Remontują szatnię przed jubileuszem 70-lecia klubu W tym roku LZS Zawisza ze Starej Kuźni w gminie Bierawa będzie obchodzić 70-lecie powstania. Imprezę urodzinową zaplanowano na czerwiec. Władze gminy chcą prz ... » więcej 2019-02-14, godz. 16:00 Gwardia Opole zagra na parkiecie wicemistrza Polski Przed niezwykle trudnym zadaniem staną piłkarze ręczni Gwardii Opole, którzy dziś (14.02) w ramach 18. kolejki Superligi zmierzą się w Płocku z Wisłą. To etat ... » więcej 2019-02-14, godz. 15:33 Odra Opole trenuje w Turcji i sprawdza formę na tle rywali Piłkarze Odry Opole rozegrali pierwszy sparing podczas obozu przygotowawczego w Turcji. Opolanie zremisowali z przedstawicielem zaplecza ekstraklasy ukraiński ... » więcej 2019-02-14, godz. 13:00 W Namysłowie skorzystają z rządowej „OSY”. Powstaną nowe tereny rekreacyjne W gminie i powiecie namysłowski powstaną Otwarte Strefy Aktywności. Samorządy skorzystają z ministerialnego programu, dzięki któremu powstaną ogólnodostępne, ... » więcej 2019-02-14, godz. 09:30 Prudnicka twierdza kolejny raz obroniona. Pogoń pokonała jednego z faworytów 1. ligi Za nami niezwykle emocjonujący mecz w 1. lidze koszykówki, w którym Pogoń Prudnik podejmowała Sokół Łańcut. Prudniczanie, choć nie byli faworytem tego meczu, ... » więcej 2019-02-14, godz. 06:45 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z trzecią wygraną w Lidze Mistrzów. Trójkolorowi pokonali na wyjeździe VK ČEZ Karlovarsko 3:0 W meczu przedostatniej kolejki grupowych rozgrywek nasz zespół wzorcowo wywiązał się z roli faworyta i pewnie pokonał mistrza Czech 3:0 (25:19, 25:23, 25:18). ... » więcej