Radio Opole » Sport i turystyka
2018-05-24, 05:25 Autor: Grzegorz Frankowski

Polonia Głubczyce wygrała Wojewódzki Finał Pucharu Polski w piłce nożnej [ZDJĘCIA]

Polonia Głubczyce wygrała Wojewódzki Finał Pucharu Polski - fot: [Grzegorz Frankowski]
W decydującym meczu na stadionie w Kluczborku Polonia Głubczyce pokonała Po-Ra-Wie Większyce 2:1 i awansowała na szczebel centralny tych rozgrywek.
Bramki dla III-ligowca zdobyli Karol Want po solowym rajdzie w 20 min. i Kacper Fedorowicz w zamieszaniu podbramkowym na minutę przed końcem pierwszej połowy. Po-Ra-Wie odpowiedziało tylko raz. W samej końcówce prostopadłe podanie w pole karne otrzymał Kamil Stachura, ograł obrońcę i strzałem przy słupku nie dał szans na skuteczną interwencję Filipowi Żurawskiemu

Kto wie, jak potoczyłyby się losy finałowego spotkania, gdyby w 10 min. dośrodkowanie Mateusza Jędrzejczyka w pole karne wykorzystał Kamil Szafarczyk. Będący na piątym metrze zawodnik z Większyc niecelnie uderzył głową. Nie licząc tej sytuacji w pierwszej połowie dość wyraźną przewagę miała Polonia, czego efektem dwie zdobyte bramki. W drugiej połowie gra była bardziej wyrównana, a oba zespoły postawiły na otwartą grę. Z wielu dogodnych sytuacji z obu stron tylko jedną potrafił wykorzystać IV-ligowiec.

- Było trochę nerwowo pod koniec meczu - tłumaczy Rafał Czarnecki, kapitan Polonii. - Wydawało się, że mamy kontrolę nad meczem, ale bramka strzelona na pięć minut przed końcem i troszkę nerwowości wprowadziła w nasze szeregi, ale daliśmy radę dowieźć zwycięstwo do końca.

- Za wszelką cenę chcieliśmy wygrać ten finał - mówił z kolei po meczu kapitan Po-Ra-Wie Większyce, Sławomir Kierdal. - Nie mówiliśmy tego głośno, tak jak Polonia Głubczyce, że stawia wszystko na puchar. My też chcieliśmy wygrać. Niestety pierwszą połowę przespaliśmy. Drugą zagraliśmy na swoim poziomie. To było to zaangażowanie jak graliśmy w półfinale ze Starowicami. Niestety za późno strzeliliśmy bramkę i zabrakło minut - dodał kapitan Większyc.

Mecz w Kluczborku, jak przystało na finał Wojewódzki Pucharu Polski miał godną tego wydarzenia oprawę. Polonia Głubczyce za zwycięstwo otrzymała w nagrodę czek na 30 tys zł, a Po-Ra-Wie Większyce na 10 tys.
Sławomir Kierdal - Porawie Większyce
Rafał Czarnecki - Polonia Głubczyce

Sport i turystyka

2019-02-20, godz. 12:00 Po porażce z Resovią ZAKSA może odbudować się w meczu z ligowym kopciuszkiem Cuprum Lubin będzie kolejnym rywalem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w siatkarskiej Pluslidze. Pojedynek z outsiderem rozgrywek będzie dla naszej ekipy świetną okazją ... » więcej 2019-02-20, godz. 10:00 Orlik ponownie o być albo nie być w PLH Naprzód Janów Katowice będzie kolejnym rywalem opolskiego Orlika w walce o utrzymanie w Polskiej Hokej Lidze. Podopieczni Wojciecha Stachury w rozgrywkach 1. ... » więcej 2019-02-20, godz. 09:31 Tomasz Radłowski jedzie na mistrzostwa świata w sporcie zaprzęgowym psów rasowych W najbliższy weekend (22-24.02) w niemieckiej miejscowości Haidmühle odbędą się mistrzostwa świata w sporcie zaprzęgowym psów rasowych. Pojawią się tam przeds ... » więcej 2019-02-19, godz. 20:32 Gwardia po pierwszej połowie prowadziła, ale ostatecznie przegrała z Azotami Puławy 26:30 KPR Gwardia Opole przegrała po zaciętym meczu z Azotami Puławy 26:30 w 19. kolejce PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. Takiego wyniku nie zapowiadała z pewnośc ... » więcej 2019-02-19, godz. 08:30 Przed Gwardią Opole niezwykle ważny mecz. Rywalem sąsiad w tabeli Jeśli piłkarze ręczni KPR Gwardii Opole chcą liczyć się w walce o pierwszą czwórkę, muszą we wtorek pokazać swoją siłę. Do końca sezonu jeszcze dużo czasu, al ... » więcej 2019-02-18, godz. 16:28 Remont basenu w Praszce nie powinien przedłużyć się. Niedługo będzie widać postęp prac Dobiegają końca prace przy fundamentach krytej pływalni w Praszce. W harmonogramie nie przewidziano przerwy zimowej, ale w ostatnich miesiącach pogoda nie uła ... » więcej 2019-02-18, godz. 09:39 2. liga siatkówki: Ruszyła faza play-off Tylko ZAKSA Strzelce Opolskie liczyć się będzie w walce o awans do pierwszej ligi. Jako jedyna drużyna z Opolszczyzny wygrała dwa swoje spotkania ćwierćfinało ... » więcej 2019-02-18, godz. 07:42 15 minut nadziei Orlika Opole. Kolejny przegrany mecz Od wyjazdowej porażki z Zagłębiem Sosnowiec rozpoczęli swoją batalię o utrzymanie w Polskiej Hokej Lidze gracze Orlika Opole. Nasi hokeiści prowadzili 2:0, al ... » więcej 2019-02-18, godz. 07:29 Weegree lepsze w meczu na szczycie Koszykarze drugoligowego Weegree AZS Politechnika Opolska pewnie pokonali na własnym parkiecie BC Obrę Kościan 94:72. Po dwudziestu kolejkach akademicy prowad ... » więcej 2019-02-17, godz. 15:15 Weegree z szansą na rewanż. Relacja w Radiu Opole Przed nami mecz na szczycie 2. ligi koszykarskiej mężczyzn. Weegree AZS Politechnika Opolska podejmie Obrę Kościan. » więcej