Radio Opole » Sport i turystyka
2017-08-19, 20:30 Autor: Ewelina Laxy

Komplet punktów zostaje w Brzegu. Stal pokonała Skrę Częstochowa

Stal Brzeg vs Skra Częstochowa [fot. Ewelina Laxy]
Brzeska twierdza dalej nie zdobyta. Trzecioligowa Stal Brzeg, w swoje 50-te urodziny, podczas meczu 4. kolejki spotkań, pokonała na własnej murawie Skrę Częstochowa 1:0.
Mecz rozpoczął się nieco leniwie. Zawodnicy podawali sobie piłkę, akcji było mało, w tym większość niewykorzystanych. Decydującą bramkę w 36. minucie zdobył z rzutu wolnego pomocnik, a zarazem drugi trener zespołu, Marcin Nowacki. Wtedy w Stalowców wstąpiła nowa energia. Atakowali przeciwnika, prowokowali akcje, których nie udało im się wykorzystać. Na przerwę schodzili prowadząc 1:0.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się mocnym wejściem Skry, którą zatrzymał bramkarz Stali, Amin Sittou. W 61. minucie żółtymi kartkami ukarani zostali Tomasz Gajda i Michał Sikorski. Nieco później, w 68. minucie, tak samo ukarani zostali grający dla Stali Marcin Nowacki oraz napastnik Skry, Daniel Rumin.

Mecz zakończył się po 93 minutach gry zwycięstwem Stali Brzeg. Jak mówił po spotkaniu Marcin Nowacki:

- W pierwszej połowie graliśmy dobrze, w drugiej broniliśmy wyniku. Cały zespół zasługuje na pochwałę za ciężką pracę. Za konsekwencję do końca, za realizację założeń taktycznych do samego końca. Nikt się nie wyrywał, nie wybiegał gdzieś z przodu i na wariata prasował, tylko od tyłu cierpliwie mieliśmy czekać na swoją szansę i tak dzisiaj graliśmy cały mecz. Wykorzystana jedna sytuacja. Cieszy fakt, że w Brzegu jeszcze nie przegraliśmy meczu i nie straciliśmy bramki.

Kolejne spotkanie brzeżanie rozegrają już w środę (23.08) w ramach rozgrywek Pucharu Polski opolskiego Związku Piłki Nożnej. Na wyjeździe zmierzą się z PoRaWiem II Głubczyce.

W najbliższym meczu ligowym na wyjeździe w derbowym meczu powalczą o punkty z Polonią Głubczyce.

Po spotkaniu ligowym w ramach świętowania urodzin klubu odbył się też mecz byłych piłkarzy Stali oraz zaproszonych gości. Na murawie pojawili się m.in. król strzelców Mistrzostw Świata w 1974 roku, Grzegorz Lato, czy zawodnik Odry Opole i Górnika Zabrze, Józef Kurzeja.
Marcin Nowacki

Sport i turystyka

2024-03-28, godz. 14:00 "Mamy się czym pochwalić". Zastrzyk gotówki dla klubów sportów motorowych Pół miliona do podziału między opolskie kluby związane ze sportami motorowymi. » więcej 2024-03-27, godz. 13:30 Młody tenisista z Opola Jan Chłodnicki nie przestaje zadziwiać Trwa świetna passa Jana Chłodnickiego. Tym razem młody tenisista z Opola wygrał turniej singlowy do lat 18 International Tennis Federation - World Tennis Tour… » więcej 2024-03-27, godz. 11:45 Gracjan Matyjasek z Orła Namysłów najlepszy w Tallinie Gracjan Matyjasek, zawodnik Orła Namysłów został zwycięzcą prestiżowego turnieju zapaśniczego 'Tallin Open 2024'. Zawody w stolicy Estonii to największy… » więcej 2024-03-26, godz. 22:26 Walczyły, ale to BKS jest w półfinale. UNI Opole zagra o 7 miejsce Siatkarki UNI Opole przegrały z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 24:26, 21:25) w drugim meczu ćwierćfinału Polskiej Ligi Siatkówki. Tym samym awans… » więcej 2024-03-26, godz. 12:00 UNI Opole walczy o pozostanie w play-offach. Dziś mecz z BKS-em Bielsko-Biała Siatkarki UNI Opole po przegraniu pierwszego spotkania ćwierćfinału mistrzostw Polski z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała mają szanse do szybkiego rewanżu i przedłużenia… » więcej 2024-03-25, godz. 23:29 Było blisko. ZAKSA po pięciosetowym boju przegrywa w Warszawie Mimo bardzo dobrej gry kędzierzyńska ZAKSA przegrywa w stolicy. W ostatnim meczu 27 kolejki Polskiej Ligi Siatkówki trójkolorowi ulegli Projektowi Warszawa… » więcej 2024-03-25, godz. 20:30 Stypendia i powołania do reprezentacji województwa. Uroczysta gala sportowa w opolskim teatrze 147 sportowców z całego regionu odebrało dziś (25.03) dokumenty potwierdzające dołączenie do grona stypendystów marszałkowskich. » więcej 2024-03-25, godz. 09:57 Czas robót wykończeniowych i siania trawy. Raport z budowy Stadionu Opolskiego 'Pozostała tak zwana wykończeniówka'. Tak o zaawansowaniu prac przy budowie Stadionu Opolskiego mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, wiceprezes Zakładu Komunalnego… » więcej 2024-03-25, godz. 09:48 ''Nie możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek potknięcia''. Kędzierzyńska ZAKSA zagra z Projektem Warszawa Na zakończenie 27. kolejki PlusLigi siatkarzy Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra dziś (25.03) wieczorem na wyjeździe z zajmującym trzecie miejsce w… » więcej 2024-03-24, godz. 09:30 Gwardia Opole jedzie do Głogowa. "Nie zwieszamy głów" Szczypiorniści Corotop Gwardii Opole nie osiągną celu, który założyli sobie przed i o którym mówili w trakcie sezonu Orlen Superligi, czyli wywalczeniu… » więcej