Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-06-03, 17:30 Autor: Mariusz Majeran

Teatr Dramatyczny przygotowuje premiery. "Skupiamy się na przyszłym sezonie"

Anna Augustynowicz i Grzegorz Falkowski [fot. Agnieszka Lubczańska]
Anna Augustynowicz i Grzegorz Falkowski [fot. Agnieszka Lubczańska]
Opolski teatr nie otworzy swoich drzwi przed widzami z powodu remontu, który był zaplanowany do końca czerwca. A później nastąpi koniec sezonu artystycznego.
- Mieliśmy plany, ale pandemia je pokrzyżowała - mówi Beata Marcinowicz z Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. - To jest czas poświęcony remontowi teatru, w związku z tym, my i tak w siedzibie byśmy nie grali w tej chwili. I mieliśmy grać poza siedzibą, ale też wszystkie spektakle zostały odwołane. My już nie będziemy gdzieś tam dążyć do ich realizacji. I skupiamy się na przyszłym sezonie.

- Przyszły sezon artystyczny to nasze premiery i spektakle w koprodukcji - dodaje Marcinowicz. - Premier w koprodukcjach w przyszłym sezonie, a szczególnie w pierwszej połowie przyszłego sezonu, rzeczywiście będzie sporo. W Toruniu w teatrze imienia Horzycy "Gargantua i Pantagruel". Ona również jesienią będzie u nas. To jest tytuł numer jeden. Tytuł numer dwa, do którego w połowie czerwca rozpoczynamy przygotowania, to jest "Król Lear" w reżyserii Anny Augustynowicz.

"Król Lear" powstanie w koprodukcji z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy.

Tegoroczne konfrontacje teatralne zostały przesunięte na jesień i ze względu na wykorzystanie przede wszystkim Dużej Sceny potrwa o wiele dłużej niż zwykle.
Beata Marcinowicz cz. 1
Beata Marcinowicz cz. 2

Kultura i rozrywka

2020-09-20, godz. 20:30 Apetycznie i po staropolsku - w Zopowych pod Głubczycami gospodynie przypomniały kresową kuchnię Ziemniaczana babka, pałanyci, bułki galicyjskie z kaszą i twarogiem, gołąbki i inne potrawy zagościły na stołach gospodyń podczas Festiwalu Staropolskich… » więcej 2020-09-20, godz. 16:00 Głogówek: przed nami recital fortepianowy Michała Szymanowskiego Recital fortepianowy zamknie pierwszą serię koncertową tegorocznego, 28. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku, czyli wydarzenia upamiętniającego… » więcej 2020-09-20, godz. 13:00 Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej koncertowo rozpoczyna kolejny rok działalności Organy zabrzmią dziś (20.09) w Filharmonii Opolskiej. Przy potężnym instrumencie, posiadającym 3526 piszczałek i zbudowanym w 1996 roku dzięki społecznemu… » więcej 2020-09-19, godz. 16:00 Piastonalia 2020 na Politechnice Opolskiej odwołane. Samorząd studencki zdaje sobie sprawę z zagrożenia epidemiczn… Nie będzie Piastonaliów 2020. Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej definitywnie zrezygnował z organizacji największej imprezy dla żaków. » więcej 2020-09-19, godz. 14:00 Głogówek: Agata Szymczewska powraca na Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena! Wiolonczelista Bartosz Koziak wspólnie z pianistką Agnieszką Kozło wystąpili w drugim dniu 28. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena. Artyści… » więcej 2020-09-19, godz. 09:30 Opole: "rozświetlone" obrazy w Bonk Art Gallery Pochodzący z Sosnowca Jacek Rykała, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach prezentuje swoje obrazy w nowej galerii działającej na opolskim Rynku. Wystawa… » więcej 2020-09-18, godz. 19:29 XV tom Kresowej Atlantydy pokazuje Wilno, którego już nie ma. Spotkanie w ogrodzie WBP w Opolu [ZDJĘCIA] Dwa tomy 'Kresowej Atlantydy' powstały w ciągu roku. W tym roku mieliśmy już książkę o Stanisławowie, a w piątek w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej… » więcej 2020-09-18, godz. 16:19 W Opolu wystartował Festiwal Zajęć Pozalekcyjnych W opolskiej Talentowni ruszyły Festiwal Zajęć Pozalekcyjnych. To impreza skierowana przede wszystkim do dzieci, młodzieży, ale również rodziców. Ma dać… » więcej 2020-09-18, godz. 13:47 Szykuje się smakowita niedziela w Zopowych. Tam właśnie zaplanowano Festiwal Staropolskich Smaków Festyn rodzinny, dmuchańce dla dzieci i kiermasz produktów regionalnych oraz rękodzieła czekają na wszystkich, którzy w niedzielne popołudnie (20.09) odwiedzą… » więcej 2020-09-18, godz. 11:40 Katarzyna Kobylarczyk o książce "Strup. Hiszpania rozdrapuje rany" - Trzeba podchodzić z wielkim szacunkiem do rozmówcy, który powierza nam swoją historię - mówi Katarzyna Kobylarczyk, autorka książki 'Strup. Hiszpania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***