Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-01-30, 08:00 Autor: Wiktoria Palarczyk

W Radiu Opole szykuje się jazzowa i literacka uczta. Kazimierz Knapik będzie gościem Studia M im. SBB

Wieczór autorski Kazimierza Knapika. Zapraszamy 3 lutego do Studia M [fot. https://pixabay.com/pl]
Wieczór autorski Kazimierza Knapika. Zapraszamy 3 lutego do Studia M [fot. https://pixabay.com/pl]
Tworzy muzykę w dużej części ilustracyjną, nawiązującą do literatury, malarstwa, jazzującą i filmową. Kazimierz Knapik będzie gościem Studia M im. SBB Radia Opole. Już w najbliższą niedzielę (03.02) podczas wieczoru autorskiego będziemy mogli usłyszeć nie tylko wyjątkowe brzmienia, ale także teksty, które przedstawi opolski aktor Waldemar Kotas oraz Marlena Pantke.
- To będzie naprawdę wyjątkowe spotkanie autorskie - zapowiada Agnieszka Kurenda-Szmit z działu marketingu Radia Opole.

- Kazimierz Knapik z zawodu jest nauczycielem muzyki. Przechodził różne fazy fascynacji muzycznych - od gry w zespołach na gitarze elektrycznej, basowej, kontrabasie - do prób wokalnych. Ku muzyce w pełni autorskiej zwrócił się w momencie pojawienia się pierwszych programów komputerowych, wirtualnych instrumentów i sampli. Do swojej muzyki pisze też teksty. W domowym studio nagrał w sumie 7 płyt - dodaje Kurenda- Szmit.

Na scenie Studia M im. SBB oprócz Kazimierza Knapika zobaczymy: Angelikę Kiernicką, Oskara Kondzioła i Jacka Mielcarka.

Wieczór autorski rozpocznie się w niedzielę 3 lutego o godzinie 18.00. Dodajmy, że koncert będzie retransmitowany na antenie Radia Opole w audycji Słuchać i słyszeć 10 lutego.
Agnieszka Kurenda-Szmit

Kultura i rozrywka

2024-04-16, godz. 15:00 Opole: rozmowy o kulturze romskiej okraszone muzyką Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce, działające przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu, organizuje pierwsze w tym roku spotkanie… » więcej 2024-04-16, godz. 08:03 Premiera płyty z poezją Baczyńskiego w Muzeum Polskiej Piosenki Fundacja Dla Dziedzictwa przygotowała muzyczną propozycję, która ma przybliżyć poezję Krzysztofa Kamila Baczyńskiego młodym odbiorcom. 'Oddycha miasto… » więcej 2024-04-16, godz. 08:02 Sławni kiedyś, ale zapomniani opolscy wynalazcy na wystawie plenerowej [ZDJĘCIA] Archiwum Państwowe w Opolu przygotowało kolejną wystawę plenerową. Ekspozycja nosi tytuł 'Genius Loci. Żywa energia dawnych mieszkańców Opola'. Wystawa… » więcej 2024-04-15, godz. 19:00 Poczytaj Szekspira w teatrze. We wtorek wieczorek poetycki W oczekiwaniu na 'Burzę' Teatr im. Jana Kochanowskiego zaprasza na wieczór poetycki. Premiera dramatu Szekspira zaplanowana jest na 26 kwietnia. We wtorek (16.04)… » więcej 2024-04-15, godz. 15:58 Dyrygent poprowadził chór i orkiestrę przedszkolaków [ZDJECIA] Gościem Małej Akademii Instrumentów w Muzeum Piosenki Polskiej był tym razem dyrygent Przemysław Neumann, który na co dzień prowadzi Orkiestrę Symfoniczną… » więcej 2024-04-14, godz. 13:35 Średniowieczny klimat Opola. Przed nami Święto Wojciechowe Klimat średniowiecznego Opola będzie można poczuć podczas Święta Wojciechowego w sobotę 20 kwietnia. » więcej 2024-04-12, godz. 12:32 "Ekozoolandia" w Strzeleckim Ośrodku Kultury. Najmłodsi śpiewali o orle bieliku 240 dzieci wzięło udział w Festiwalu Przedszkolaków 'Ekozoolandia'. Wydarzenie po raz ósmy zorganizował Strzelecki Ośrodek Kultury. Na scenie widowiskowej… » więcej 2024-04-10, godz. 14:00 Galeria Sztuki Współczesnej i Biblioteka Dziecięca w Opolu zapraszają na czytanie performatywne Dwie instytucje kultury: Galeria Sztuki Współczesnej i oddział dziecięco-młodzieżowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu, zapraszają na performatywne… » więcej 2024-04-10, godz. 11:00 Trwają przygotowania do Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej Centralne Muzeum Jeńców Wojennych przygotowuje finał XXXI Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej 'Nie traćmy pamięci'. Recytacje oceniane są przez opolskich… » więcej 2024-04-10, godz. 07:00 Stare woluminy na wystawie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Wojewódzka Biblioteka Publiczna pokaże w Galerii WuBePe część zabytkowych książek i rękopisów. Szczególnie cenne dla dziedzictwa kulturowego zbiory odzyskały… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »