Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-10-13, 06:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Przed nami XX. edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej

XX Jubileuszowy Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej „Dobrze jest śpiewać naszemu Panu” już w sobotę! [materiały organizatora]
XX Jubileuszowy Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej „Dobrze jest śpiewać naszemu Panu” już w sobotę! [materiały organizatora]
mikrofon © (fot. sxc.hu)
mikrofon © (fot. sxc.hu)
Pojawią się zarówno soliści, jak i zespoły. W Ochodzach, w gminie Komprachcice już rusza XX. jubileuszowy Ogólnopolski Przegląd Pieśni Religijnej "Dobrze jest śpiewać naszemu Panu".
Ta muzyczna impreza zyskała przez lata grono sympatyków, nie tylko wśród słuchaczy, ale również wykonawców. Przyjeżdżają tu muzycy z kilku województw oraz z zagranicy.

- W tym roku będziemy gościć 28 wykonawców - mówi Renata Gliniorz, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Komprachcicach. - To nie są pioseneczki, ale to są naprawdę profesjonalne wykonania. Niejednemu wykonawcy można by było pozazdrościć, że potrafi w piosence religijnej zaangażować się tak bardzo. Ludzie tworzą na potrzeby naszego festiwalu.

Przez dziesięć lat przegląd był organizowany w kościele. Później został przeniesiony do sali komprachcickiego ośrodka kultury.

- W tym roku wracamy pod kościelny dach, ponieważ nasza sala jest remontowana - mówi Gliniorz. - O tyle jest to ciekawe, że wracamy do kościółka, który wybudowany został w Komprachcicach, a w XX wieku został przeniesiony do Ochódz. I w nim odbędzie się tegoroczny przegląd.

Przegląd rozpocznie się w sobotę (13.10) o godzinie 12. Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia.
Renata Gliniorz
Renata Gliniorz

Kultura i rozrywka

2018-11-13, godz. 21:00 Autorskie spotkanie z muzykiem i pisarzem W ramach 16. Opolskiej Jesieni Literackiej z czytelnikami spotkał się muzyk i piosenkarz Paweł Pablopavo Sołtys, występujący od 2013 roku z Vavamuffin a obecn ... » więcej 2018-11-13, godz. 18:11 Mieszkańcy ŚMS "Magnolia" stworzyli spektakl patriotyczny Trwają przygotowania do XII Wojewódzkiego Przeglądu Teatralnego Polska/Niepodległa. Wydarzenie zaplanowano 27. listopada w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w O ... » więcej 2018-11-13, godz. 11:44 Stanisława Celińska porwała opolską publiczność [ZDJĘCIA] Koncert będący jednocześnie swoistą rozmową z publicznością zgromadził opolską publiczność w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Słuchacze po brzegi wype ... » więcej 2018-11-12, godz. 19:45 Pieniędzy nie było, ale niespodzianek sporo. Co krył zabytkowy sejf w Prudniku? Dokumenty z czasów niemieckich oraz powojennych znaleziono w sejfie prudnickiego nadleśnictwa. Są tam trzy skrytki, które nie były otwierane od ubiegłego wiek ... » więcej 2018-11-12, godz. 14:30 "Europejczycy" - Muzyczny spektakl na dzień niepodległości w Kędzierzynie-Koźlu Obchody stulecia niepodległości w Kędzierzynie-Koźlu zakończyły się koncertem 'Europejczycy'. Wydarzenie ściągnęło do Hali 'Azoty' parotysięczny tłum. Muzyczn ... » więcej 2018-11-12, godz. 09:04 Polska muzyka (nie)zapomniana przyjęta owacyjnie! Za nami uroczysty koncert w Filharmonii Opolskiej [ZDJĘCIA] Dzieła polskich kompozytorów - Feliksa Nowowiejskiego, Ignacego Jana Paderewskiego i Witolda Maliszewskiego - uświetniły uroczysty koncert zorganizowany w nie ... » więcej 2018-11-11, godz. 21:15 Znamy laureata Trytona Nyskiego. W tym roku nagrodę przyznano po raz 21. Nyski Tryton przyznany po raz 21. Kapituła konkursu nie miała wątpliwości i jednogłośnie zdecydowała o przyznaniu nagrody Józefowi Szwabowi, ponad 30 lat temu ... » więcej 2018-11-11, godz. 18:38 Ponad 260 par prezentuje się na gogolińskim parkiecie. Padł rekord uczestników na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Rekordowa liczba uczestników pojawiła się na gogolińskim parkiecie podczas 6. Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego. Ponad 260 par - dzieci, młodzieży ... » więcej 2018-11-11, godz. 11:31 Pierwszy polski hymn napisał Wincenty z Kielczy W całym kraju dzisiaj bardzo często rozbrzmiewa Mazurek Dąbrowskiego, polski hymn. A w gminie Zawadzkie, mieszkańcy śpiewają również napisaną po łacinie pieśń ... » więcej 2018-11-11, godz. 11:00 Odkryją polską muzykę zapomnianą na sto lat Niepodległej Uroczystym koncertem symfonicznym (11.11) Filharmonia Opolska uczci obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »