Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-07, 10:00 Autor: Mariusz Majeran

"Zagraj to jeszcze raz, Sam" na rozpoczęcie sezonu w Kochanowskim

Arkadiusz Buszko [fot. Mariusz Majeran]
Arkadiusz Buszko [fot. Mariusz Majeran]
Jędrzej Wilecki [fot. Mariusz Majeran]
Jędrzej Wilecki [fot. Mariusz Majeran]
Sztuką Woody'ego Allena "Zagraj to jeszcze raz, Sam" w reżyserii Arkadiusza Buszko otwarty zostanie nowy sezon artystyczny w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.
Premiera, do której przygotowania ruszyły jeszcze przed wakacjami, odbędzie się już w ten piątek (07.09) o godzinie 19.00, na Dużej Scenie opolskiego teatru.

- To sama przyjemność inscenizować taką sztukę - podkreśla reżyser Arkadiusz Buszko. - Sztuka jest wspaniała, błyskotliwa, pełna zmian akcji. Dodatkowo cudowne dzieło - komedia Woody Allena z wieloma błyszczącymi postaciami. Historia introwertyka, który staje w obliczu odejścia żony, która chce rozwijać się, tworzyć w innych kierunkach, doznawać życia. Być, po prostu, trochę inną od tego człowieczka niedużego dla niej. Dodatkowo jeszcze uwikłanego w swój film, w ekran, z którym się identyfikuje.

Główną rolę Allana, młodego i niefrasobliwego krytyka filmowego, gra w przedstawieniu Jędrzej Wilecki, który tak ocenia sztukę:

- Dużo zabawy z refleksją, podszytej, więc zabawa smaczna i przednia. Mam nadzieje, że państwu się spodoba. A ja miałem okazję przy tym pracować - mówi aktor.

Humphreya Bogarta gra Leszek Malec, który występuje we wrześniu w trzech przedstawieniach.

- Dla aktora jest to rzecz wspaniała, że można bawić się na kilku poziomach aktorskich. Czasami to może człowiek sfiksować, pędząc od jednej roboty do drugiej. Nie mniej trzymam się w rydzach - tłumaczy Malec.

W sztuce ponadto grają Magdalena Maścianica, Katarzyna Osipuk, Monika Stanek i gościnnie Robert Zawadzki.

Kolejne odsłony przedstawienia 8, 9, 13 i 16 września. Przedstawienie trwa 80 minut bez przerwy.
Arkadiusz Buszko
Jędrzej Wilecki
Leszek Malec

Kultura i rozrywka

2019-11-21, godz. 14:00 Wychowanie muzyczne poprzez śpiew chóralny. Przed nami konferencja i koncert młodzieży w Opolu Piątkowa (22.11) konferencja dla nauczycieli muzyki i instruktorów chóralnych oraz koncert z udziałem młodzieżowych chórów z całego województwa, będą podsumowaniem… » więcej 2019-11-21, godz. 11:00 Zbliża się wernisaż XXI Oleskiego Konkursu Fotograficznego. Od jutra można oglądać zdjęcia ponad 50 autorów Ponad 50 osób z całej Polski zgłosiło swoje zdjęcia do XXI Oleskiego Konkursu Fotograficznego. Na jutro (22.11) zaplanowano wernisaż. » więcej 2019-11-21, godz. 08:58 Zmarnowane i niedocenione. Żywność i świadoma konsumpcja tematem spotkania 17. Opolskiej Jesieni Literackiej [ZDJĘCIA] 'Na marne', czyli najnowsza książka Marty Sapały stała się pretekstem do opowieści, ale też dyskusji z czytelnikami na temat jedzenia, marnotrawienia zasobów wodnych… » więcej 2019-11-20, godz. 15:15 "Tchórzofretka" premierowo w opolskich "lalkach" Opolski Teatr Lalki i Aktora przygotowuje kolejna premierę w tym sezonie artystycznym. Napisana specjalnie dla opolskiej sceny lalkowej sztuka Marty Guśniowskiej… » więcej 2019-11-20, godz. 12:15 Premiera nowej sztuki w Skarbimierzu [ZDJĘCIA] Działająca przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Skarbimierzu grupa artystyczna 'Loża' przygotowała kolejną premierę. Przedstawienie nosi tytuł 'Obudź się' i opowiada… » więcej 2019-11-20, godz. 09:46 Opole nagrodziło ludzi kultury [ZDJĘCIA] W siedmiu kategoriach w tym roku wręczono nagrody w dziedzinie kultury w Opolu. Doceniono zarówno weteranów, propagujących kulturę, jak i młodych twórców. Uroczystość… » więcej 2019-11-19, godz. 22:40 Opolska Jesień Literacka: Olga Boznańska oczami Angeliki Kuźniak [ZDJĘCIA] Olga Boznańska, wybitna polska malarka stała się główną bohaterką wtorkowego (19.11) spotkania autorskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Postać artystki… » więcej 2019-11-19, godz. 18:00 Wołczyńska biblioteka ma 70 lat. "Nas nie dotyczą słabnące statystyki dotyczące czytelnictwa" 70-lecie świętuje Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołczynie. To czas rozmów i wspomnień, jak było kiedyś oraz jak jest dzisiaj. » więcej 2019-11-19, godz. 15:30 Odmówili współpracy z Niemcami. Wystawa o niewoli żołnierzy włoskich w CMJW '600.000 razy Nie - historia internowanych żołnierzy włoskich w Polsce' - to jest tytuł wystawy w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu. Ukazano losy włoskich… » więcej 2019-11-19, godz. 07:22 Eurowizja Junior ruszyła [ZDJĘCIA] Konkurs Eurowizji Junior oficjalnie otwarty w Teatrze Śląskim w Katowicach. Tegoroczna impreza po raz pierwszy jest organizowana przez Telewizję Polską. Dzięki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »