Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-07-15, 13:45 Autor: Witold Wośtak

Znów tańczyli tango w Opolu. "Ci ludzie mogą być na parkiecie godzinami"

Tango Milonga w opolskim amfiteatrze [fot. Witold Wośtak]
Tango Milonga w opolskim amfiteatrze [fot. Witold Wośtak]
Tango Milonga w opolskim amfiteatrze [fot. Witold Wośtak]
Tango Milonga w opolskim amfiteatrze [fot. Witold Wośtak]
Muzykę w rytmie tanga można było usłyszeć wokół opolskiego amfiteatru od 12:00. Na głównej scenie zorganizowano taneczną imprezę Tango Milonga.
Jej głównym celem była popularyzacja tanga, ale zajęcia taneczne wiązały się też z wakacjami oraz urodzinami jednej z organizatorek.

Zdaniem Anny Kocorek z grupy Tango Opole, niewiele osób w stolicy naszego województwa wie o zorganizowanych zajęciach tego tańca. - Zawsze oceniam pozytywnie przebieg imprezy - mówi.

- Z reguły ludzie nie zawodzą mnie. Ci, którzy przyjeżdżają, oczywiście lubią tango i mogą tańczyć je godzinami. Tutaj wszystko ze sobą współgra. Jestem też bardzo wdzięczna osobom przychodzącym popatrzeć, bo być może zarażą się naszym tangiem. Mam nadzieję, że oni zechcą skontaktować się z nami i rozmawiać, bo jesteśmy na to otwarci. Będziemy też do nich wychodzić oraz proponować zajęcia lub warsztaty.

Alicja i Ryszard Piasta, tańczą od 50 lat, ale tangu poświęcają więcej uwagi w ostatnim czasie.

- W tych wolnych tańcach ważne są przede wszystkim emocje. Tutaj człowiek nie zmęczy się już bardzo fizycznie, ale kontrolowany ruch w tak wolnym tempie też wymaga określonego wysiłku - zwraca uwagę Ryszard.

- W tym wieku trzeba dużo myśleć i ćwiczyć mózg. Tutaj naprawdę trzeba dużego pomyślunku, żeby na przykład wszystko zatańczyć z obcym partnerem. Co innego z mężem, bo jednak wiem, jaki krok on postawi - dodaje Alicja.

Następne południowe milongi w amfiteatrze zaplanowano na 5 sierpnia i 9 września. Wstęp jest wolny.
Anna Kocorek
Ryszard i Alicja Piasta

Kultura i rozrywka

2020-08-03, godz. 18:00 Daria Chrzanowska tworzy projekt "Opolanie w obiektywie" Tworzy portrety mieszkańców Opola z miastem w tle. Daria Chrzanowska realizuje swój autorski projekt 'Opolanie w obiektywie'. Zdjęcia wykonuje osobom pełnoletnim… » więcej 2020-08-03, godz. 15:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przywraca otwarty dostęp do zbiorów Wciąż na terenie instytucji obowiązują jednak obostrzenia sanitarne. Czytelnicy mogą wypożyczyć oraz zwrócić udostępnioną literaturą. Strefa zabaw… » więcej 2020-08-02, godz. 16:00 Elektrośmieci możesz wymienić na darmowe bilety do teatru, kina czy muzeum Mieszkańcy regionu za zebrane elektroodpady otrzymają bilety do różnych placówek kultury. Z taką inicjatywą wyszło stowarzyszenie Aglomeracja Opolska… » więcej 2020-08-01, godz. 16:00 Opolanie korzystają z weekendu darmowych atrakcji. Ogród zoologiczny cieszy się dużym powodzeniem Trwa weekend bezpłatnych atrakcji dla mieszkańców Opola. To nagroda za rekordową - blisko 70-procentową - frekwencję w drugiej turze wyborów prezydenck… » więcej 2020-07-31, godz. 12:45 Mieszkańcy naszego regionu mogą nauczyć się bezpłatnie malować porcelanę opolskim wzorem. Ruszyły warsztaty W Muzeum Wsi Opolskiej rozpoczął się cykl warsztatów rękodzieła artystycznego, które poprzedzają wojewódzki konkurs plastyki obrzędowej. Pod okiem twórczyń… » więcej 2020-07-30, godz. 16:48 Są pieniądze na remont Domu Kultury w Kujawach. Gmina Strzeleczki pozyskała pół miliona złotych dofinansowania Gmina Strzeleczki otrzymała 500 tysięcy złotych dofinansowania na remont Domu Kultury w Kujawach. To kolejne pieniądze pozyskane w ramach Programu Rozwoju… » więcej 2020-07-29, godz. 18:49 4 wiejskie filie kluczborskiej biblioteki przeznaczone do likwidacji. Są rzadko odwiedzane i zbyt drogie w utrzymaniu Uchwałę o zamiarze likwidacji 4 filii Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej przyjęła kluczborska rada miejska. » więcej 2020-07-29, godz. 15:00 Na lekcję polskości zaprasza opolska delegatura Instytutu Pamięci Narodowej Wykonają utwory i wyrecytują wiersze, które mają przybliżyć młodym ludziom losy pokolenia walczącego o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Opolska… » więcej 2020-07-29, godz. 06:00 Przeleżały tysiące lat w ziemi, zostały odkryte przez spacerowicza. Cenne artefakty z Jabłonki już do obejrzenia… Liczący sobie ponad trzy tysiące lat skarb z Jabłonki zaprezentowano w Powiatowym Muzeum Ziemi Głubczyckiej. Znalezisko to składa się z 10 przedmiotów wykonanych… » więcej 2020-07-28, godz. 20:00 "Piosenka wNET!" - nowy projekt Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu trwają intensywne prace nad realizacją projektu pod hasłem 'Piosenka wNET!', który będzie się składał z 15 warsztatów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »