Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-07-15, 13:45 Autor: Witold Wośtak

Znów tańczyli tango w Opolu. "Ci ludzie mogą być na parkiecie godzinami"

Tango Milonga w opolskim amfiteatrze [fot. Witold Wośtak]
Tango Milonga w opolskim amfiteatrze [fot. Witold Wośtak]
Tango Milonga w opolskim amfiteatrze [fot. Witold Wośtak]
Tango Milonga w opolskim amfiteatrze [fot. Witold Wośtak]
Muzykę w rytmie tanga można było usłyszeć wokół opolskiego amfiteatru od 12:00. Na głównej scenie zorganizowano taneczną imprezę Tango Milonga.
Jej głównym celem była popularyzacja tanga, ale zajęcia taneczne wiązały się też z wakacjami oraz urodzinami jednej z organizatorek.

Zdaniem Anny Kocorek z grupy Tango Opole, niewiele osób w stolicy naszego województwa wie o zorganizowanych zajęciach tego tańca. - Zawsze oceniam pozytywnie przebieg imprezy - mówi.

- Z reguły ludzie nie zawodzą mnie. Ci, którzy przyjeżdżają, oczywiście lubią tango i mogą tańczyć je godzinami. Tutaj wszystko ze sobą współgra. Jestem też bardzo wdzięczna osobom przychodzącym popatrzeć, bo być może zarażą się naszym tangiem. Mam nadzieję, że oni zechcą skontaktować się z nami i rozmawiać, bo jesteśmy na to otwarci. Będziemy też do nich wychodzić oraz proponować zajęcia lub warsztaty.

Alicja i Ryszard Piasta, tańczą od 50 lat, ale tangu poświęcają więcej uwagi w ostatnim czasie.

- W tych wolnych tańcach ważne są przede wszystkim emocje. Tutaj człowiek nie zmęczy się już bardzo fizycznie, ale kontrolowany ruch w tak wolnym tempie też wymaga określonego wysiłku - zwraca uwagę Ryszard.

- W tym wieku trzeba dużo myśleć i ćwiczyć mózg. Tutaj naprawdę trzeba dużego pomyślunku, żeby na przykład wszystko zatańczyć z obcym partnerem. Co innego z mężem, bo jednak wiem, jaki krok on postawi - dodaje Alicja.

Następne południowe milongi w amfiteatrze zaplanowano na 5 sierpnia i 9 września. Wstęp jest wolny.
Anna Kocorek
Ryszard i Alicja Piasta

Kultura i rozrywka

2019-07-18, godz. 12:10 Szuflada otwarta.... Fotografie, rysunki i poezja w MBP w Opolu 'Pasje - Do tych, którzy nocą śmieją się do swoich myśli, a rankiem chowają do szuflady' - taką wystawę otwarto w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Swo ... » więcej 2019-07-18, godz. 08:57 Opolscy fani przybyli na Colours Of Ostrava Fani z naszego regionu od lat uczestniczą w koncertach największego w Czechach festiwalu muzycznego. Bliskość Ostrawy sprawia, że mieszkańcy naszego regionu p ... » więcej 2019-07-17, godz. 19:30 Ważna jest integracja i dobry humor. I opolski zlot Ludzi Niedużego Wzrostu Mają różne zawody, pasje, problemy, marzenia. Łączy ich jedno - wzrost. W Opolu odbył się pierwszy regionalny zlot Ludzi Niedużego Wzrostu. » więcej 2019-07-17, godz. 17:45 15. Master Truck przed nami. Początek już w piątek Ciężkie maszyny ozdobione w oryginalny sposób powoli zmierzają w stronę Opola. W piątek (19.07) na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi, startuje 15. już edycja Międ ... » więcej 2019-07-17, godz. 14:00 Rusza festiwal towarzyszący VI Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej Rozpoczęła się 6. Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa w Nysie. Od wczoraj młodzi wiolonczeliści z całej Europy (m.in. Rosji, Niemiec, Francji czy Anglii) bi ... » więcej 2019-07-17, godz. 08:00 Radio Opole na Colours Of Ostrava Dziennikarze Radia Opole będą relacjonować największy w Czechach festiwal muzyczny. W środę (17.07) rozpoczyna się Colour Of Ostrava. Do niedzieli na wielu sc ... » więcej 2019-07-16, godz. 19:58 Można dotknąć przeszłości. Są jeszcze miejsca na warsztaty archeologiczne w Kędzierzynie-Koźlu To gratka dla młodych odkrywców, zainteresowanych historią, także tą nieznaną. Zostały jeszcze miejsca na zbliżające się warsztaty archeologiczne, prowadzone ... » więcej 2019-07-16, godz. 12:49 Nostalgiczna wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej Prace Brigit Puve, estońskiej fotograf mieszkającej w Tallinie oglądać można w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2019-07-15, godz. 21:15 W ciągu pięciu lat ze zbioru MBP w Opolu "wyparowało" 130 książek. To tzw. ubytki względne Inwentaryzacja zakończona, czytelnicy odetchnęli z ulgą. Dwa tygodnie trwała ewidencja zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Minorytów w Opolu, p ... » więcej 2019-07-15, godz. 20:39 Martwa natura, pejzaże i architektura. Nowa wystawa opolskich seniorów „Letnie impresje” to tytuł nowej wystawy, która pojawiła się w Galerii Zamostek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Sekcja plastyczna „Akwarela”, działaj ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »