Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-04-09, 11:02 Autor: Witold Wośtak

Najlepsi uczestnicy ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych odebrali indeksy na uczelnie wyższe

Zakończenie 35. Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Zakończenie 35. Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Zakończenie 35. Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Zakończenie 35. Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Zakończenie 35. Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Zakończenie 35. Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Opolu [fot. Witold Wośtak]
35. Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych to już historia. Tego roku za organizację ogólnopolskiego konkursu odpowiadał Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu.
Do stolicy naszego regionu przyjechało 90 uczniów z 37 szkół w całej Polsce. Pytamy Andrzeja Marynowicza, współorganizatora i przewodniczącego jury, na jaką tematykę położono nacisk tym razem.

- Pojawiło się kilka tematów związanych z ekologią, która jest obecnie bardzo ważna dla wszystkich, a porusza się często te kwestie przy różnych okazjach. W związku z tym było kilka pytań tego rodzaju, ale budownictwo jest na tyle przekrojowe, że wśród 20 pytań mieliśmy właściwie każdą dziedzinę. Uczniowie przygotowują się długo do startu w tej olimpiadzie.

Bartłomiej Kupiec z Zespołu Szkół numer 1 w Skierniewicach ocenia, że zadania były nieco łatwiejsze niż rok temu. Mówi o trudniejszych zagadnieniach i swoim zainteresowaniu budownictwem.

- Trudniejsze zadania dotyczyły projektowania, bo to wymaga wiedzy oraz umiejętności z rysowania - trzeba coś zaprojektować i przełożyć na papier. Interesuję się budownictwem praktycznie od dziecka. W piaskownicy zawsze budowało się zamki, a będąc starszym już marzyłem, aby zostać inżynierem lub architektem.

Finaliści i laureaci olimpiady otrzymali indeksy na dowolną szkołę wyższą w Polsce.
Andrzej Marynowicz
Bartłomiej Kupiec

Wiadomości z regionu

2024-10-01, godz. 20:30 Pod koniec października samochody pojadą mostem tymczasowym w Głuchołazach Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace związane z budową mostu tymczasowego w Głuchołazach na drodze krajowej 40. » więcej 2024-10-01, godz. 20:00 "Bardzo fajna inicjatywa". Studenci UO zyskali nowe miejsce do spotkań Nowy rok akademicki i nowe udogodnienia na Uniwersytecie Opolskim. Uczelnia przygotowała dla studentów drewniane leżaki i ławki ogrodowe, które stanęły… » więcej 2024-10-01, godz. 19:00 PANS w Nysie rozpoczyna nowy rok akademicki bez opóźnień Dzisiaj (01.01) odbyły się już pierwsze zajęcia, a 11 października zaplanowano uroczystą inaugurację. » więcej 2024-10-01, godz. 17:15 Tysiące pierogów i leczo dla ratowników i mieszkańców Głuchołaz. To wsparcie z Mazowsza Z ziemniakami, soczewicą, kaszą gryczaną, mięsem, kapustą, skwarkami i ruskie. 20 tysięcy pierogów przywiozło do Głuchołaz 'Pierogowe wsparcie z Maz… » więcej 2024-10-01, godz. 17:00 W Głuchołazach nadal widać kataklizm. "Bez wojska nie dalibyśmy sobie rady" 'Wielkie podziękowania dla żołnierzy za pomoc'. Te słowa powtarzają mieszkańcy Głuchołaz, którzy wciąż zmagają się z porządkowaniem mieszkań, piwnic… » więcej 2024-10-01, godz. 16:30 Wymiana elementów sygnalizacji w Dąbrowie. Będą utrudnienia na DK46 W środę (2.10) ruszy wymiana uszkodzonych pętli indykcyjnych sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK46 z ulicą Ciepielowicką i Sztonyka w Dąbrowie. Pierwszy… » więcej 2024-10-01, godz. 16:07 Za dwa tygodnie reaktywacja szpitala powiatowego w Nysie 15 października szpital powiatowy w Nysie wróci do pracy - poinformował dyrektor ZOZ w Nysie Artur Kamiński. Placówka została zamknięta, a pacjenci ewakuowani… » więcej 2024-10-01, godz. 16:00 Główny Szlak Sudecki odblokowany. Przywrócono wstęp do lasów w Górach Opawskich Z pewnymi wyjątkami zniesiono zakaz wstępu do lasów zarządzanych przez Nadleśnictwo Prudnik. Obostrzenie to nadal obowiązują na terenach zalanych i najbardziej… » więcej 2024-10-01, godz. 15:00 "Będzie węgiel i kuchenki gazowe". Sołtys Wronowa o pilnych potrzebach powodzian - Zabezpieczamy wszystko, co jest potrzebne, a przynajmniej staramy się - mówi Radiu Opole Leszek Witoń, sołtys Wronowa koło Lewina Brzeskiego. Obecnie mieszkańcom… » więcej 2024-10-01, godz. 14:18 Trzy świadczenia dla rodziców małych dzieci. Ruszył rządowy program Ruszył rządowy program Aktywny Rodzic. To trzy świadczenia - aktywny rodzic w pracy, tzw. babciowe, aktywnie w żłobku oraz aktywnie w domu. Wnioski należy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »