Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-22, 20:45 Autor: Daniel Klimczak

W Grodkowie wystartowała 50. edycja Muzycznej Jesieni. Dziś usłyszymy 10 wykonawców

Muzyczna Jesień [fot. Daniel Klimczak]
Muzyczna Jesień [fot. Daniel Klimczak]
Muzyczna Jesień [fot. Daniel Klimczak]
Muzyczna Jesień [fot. Daniel Klimczak]
Muzyczna Jesień [fot. Daniel Klimczak]
Muzyczna Jesień [fot. Daniel Klimczak]
W Grodkowie rozpoczęła się 50. edycja festiwalu Muzyczna Jesień. Do niedzieli na deskach grodkowskiego domu kultury zaprezentuje się ponad 70 muzyków z 20 zespołów pochodzących z 6 województw.
Impreza tradycyjnie potrwa trzy dni, zapowiada Monika Dzienisieńko z Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie.

- Dzisiaj zagra 10 zespołów, jutro będzie to 15 zespołów, w związku z tym, że z dnia dzisiejszego 5 zespołów zakwalifikuje się do jutrzejszych koncertów koncertowych. Jutro zespoły te będą walczyć o nagrody - dodaje.

Festiwal jest spadkobiercą dwóch odbywających się w Grodkowie imprez. Międzynarodowych Konfrontacji Muzycznych oraz Muzycznej Jesieni, która w początkowych latach miała jednak zupełnie inną formę - wyjaśnia jeden z pomysłodawców przeglądu a zarazem były dyrektor grodkowskiego domu kultury, Stanisław Wieczorek.

- Najpierw powstała Muzyczna Jesień, ale ona była obarczona uwarunkowaniami politycznymi. Nie mieliśmy sponsora i jedyną organizacją, która chciała z nami współpracować był Związek Młodzieży Wiejskiej. Przez to trzeba było jakieś ludowe rzeczy grać - wspomina.

Na niedzielę zaplanowano występ laureatów połączony z koncertem Opolskiej Gwiazdy Europy w wykonaniu zespołu Marek Radulli Squad.

Dodajmy, że podobnie jak w poprzednich edycjach, jedną z głównych nagród festiwalu jest profesjonalna sesja nagraniowa w Studiu M im. SBB Radia Opole.
Monika Dzienisieńko
Stanisław Wieczorek

Wiadomości z regionu

2020-01-18, godz. 09:30 Swoje święto ma dziś Kubuś Puchatek Dziś (18.01) Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, przypadający w rocznicę urodzin jego twórcy - Alana Aleksandra Milne'a. Autor napisał tę książkę dla swojego… » więcej 2020-01-18, godz. 08:00 Opolska spółdzielnia chce usunięcia nadajnika sieci komórkowej Opolska Spółdzielnia Mieszkaniowa 'Przyszłość' w sądzie walczy o usunięcia nadajnika sieci komórkowej z dachu jednego z wieżowców przy placu Piłsudskiego w Opolu… » więcej 2020-01-17, godz. 20:30 Brzeg także zachęca do zbierania nakrętek. Mają w tym pomóc trzy kosze w kształcie serca Brzeg także zachęca do aktywnego wspierania potrzebujących. Dziś (17.01) oficjalnie oddano do użytku kosz w kształcie serca, który od teraz można napełniać plastikowymi… » więcej 2020-01-17, godz. 19:00 Odbiór odpadów medycznych ponad dwa razy droższy niż przed rokiem Kolejna odsłona podwyżki cen za odbiór śmieci. Od stycznia za utylizację kilograma tzw. odpadów medycznych Uniwersytecki Szpital Kliniczny płaci zewnętrznej firmie… » więcej 2020-01-17, godz. 19:00 Mimo ciepłej zimy służby monitorują sytuację osób bezdomnych Tylko od początku roku służby mundurowe w Opolu przeprowadziły 60 kontroli miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Mimo, że w tym roku mamy wyjątkowo… » więcej 2020-01-17, godz. 17:37 To 79-latek zajechał drogę karetce pogotowia [FILM] Do zdarzenia doszło wczoraj (16.01) w godzinach porannych na trasie z Opola do Prudnika. Film ze zdarzenia trafił na platformę piracidrogowi.pl. » więcej 2020-01-17, godz. 17:08 Nyski sąd rozpatrzy oskarżenie przeciwko policjantowi, który ponad 5 lat temu strzelał pod nyską wieżą ciśnień Sąd Rejonowy w Nysie będzie badał sprawę z oskarżenia prywatnego przeciwko policjantowi, który w grudniu 2014 roku strzelał do samochodu prowadzonego przez 22-letniego… » więcej 2020-01-17, godz. 16:45 "Dzieci były w tym domu przedmiotami trzeciej kategorii". Wysokie wyroki ws. rodziny z Krapkowic, która zgotowała małym… Wysokie kary bezwzględnego pozbawienia wolności. W opolskim sądzie okręgowym zapadł wyrok w bulwersującej sprawie z Krapkowic. Według prokuratury, matka, jej konkubent… » więcej 2020-01-17, godz. 16:30 W Paczkowie powstało pierwsze mieszkanie wspomagane. Miasto zapowiada kolejne inicjatywy tego typu W Paczkowie przekazano do użytku pierwsze mieszkanie wspomagane. To rozwiązanie mające na celu poprawę opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. » więcej 2020-01-17, godz. 16:00 Motocykliści zapraszają do wspólnego kolędowania „Motocyklowe Kolędowanie” organizowane jest w Prudniku-Lesie. Ta niedzielna impreza na terenie Sanktuarium św. Józefa odbędzie się już po raz 14. Towarzyszy jej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »