Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-24, 19:00 Autor: Wojciech Murański

TOZ Opole: "Widzieliśmy wiele okrucieństwa, ale ten widok na długo zostanie w naszych głowach"

Odebrany właścicielom Bailey [fot. TOZ Opole]
Odebrany właścicielom Bailey [fot. TOZ Opole]
Odebrany właścicielom Bailey [fot. TOZ Opole]
Odebrany właścicielom Bailey [fot. TOZ Opole]
Dramatyczna interwencja opolskiego TOZ-u w gminie Niemodlin. Po anonimowym zgłoszeniu wolontariusze udali się we wskazane miejsce, gdzie zastali zaniedbanego psa.
Był bardzo wychudzony i miał spore ubytki sierści. Jak relacjonują działacze towarzystwa, zwierze zostało w przeszłości prawdopodobnie potrącone i nie została mu udzielona odpowiednia pomoc.

- Bailey dostaje na ten moment drugie życie - mówi Aleksandra Czechowska z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu - Jest teraz zabezpieczony przez nas oraz przez Labradory.info, które przejmują nad nim opiekę. Tu ukłony i podziękowania w stronę tej fundacji. Szukamy wspólnymi siłami jak najlepszego właściciela, po tym jak Bailey zostanie wyleczony.

W tym miesiącu to nie jedyna tak poważna interwencja. Podczas jednej z wizyt odebrano dwa mocno zaniedbane psy.

- Pies leży przy rowie, przywiązany sznurem w okolicach domu, bez budy, bez jedzenia. No faktycznie, przyjeżdżając na miejsce wszystko się potwierdziło. Drugi pies podbiegł do nas, zobaczyliśmy, że nie ma lewego oka i ma przetrąconą lewą nogę. W tym momencie postanowiliśmy wezwać policję, aby odebrać te dwa psy interwencyjnie - dodaje Czechowska.

Z uwagi na dużą liczbę interwencji, działacze apelują o wsparcie finansowe na utrzymanie zwierząt. Informacje dotyczące wsparcia oraz adopcji można znaleźć na stronie www oraz portalach społecznościowych TOZ-u.
Aleksandra Czechowska
Aleksandra Czechowska

Wiadomości z regionu

2020-05-27, godz. 15:00 Obława za mężczyzną, który uciekł z komisariatu policji w Koźlu Przesłuchiwany mężczyzna uciekł z komisariatu policji w Kędzierzynie-Koźlu. Mundurowi przeczesują miasto, sprawdzają pojazdy wyjeżdżające z Koźla, co powoduje… » więcej 2020-05-27, godz. 14:15 Pociął twarz żonie potłuczoną butelką. Sąd skazał go na 10 lat więzienia Sąd Okręgowy w Opolu skazał 43-letniego Daniela N. na 10 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa swojej żony. Mężczyzna podejrzewał kobietę o zdradę i według prokuratury… » więcej 2020-05-27, godz. 14:00 Opolskie Centrum Onkologii walczy o 2 miliony złotych grantu. Celem budowa łącznika i zakup nowoczesnego wyposażenia Opolskie Centrum Onkologii jest na dobrej drodze do pozyskania 2 milionów złotych grantu z programu 'Dostępność Plus dla Zdrowia'. » więcej 2020-05-27, godz. 12:54 Opole: kierowca zasłabł za kółkiem i wjechał w znak drogowy Osobowy smart wjechał w znak drogowy na ulicy Piastowskiej w Opolu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący pojazdem 64-letni mężczyzna miał prawdopodobnie… » więcej 2020-05-27, godz. 12:10 Młody mężczyzna ranny w Idzikowicach. W budynku mieszkalnym najprawdopodobniej wybuchł gaz Jedna osoba została poszkodowana w wybuchu, do którego doszło w budynku mieszkalnym w Idzikowicach, w gminie Wilków. » więcej 2020-05-27, godz. 12:10 Oszuści wciąż nie próżnują. Brzescy seniorzy nie dali się nabrać Oszuści nadal niebezpieczni. Tym razem ich wzmożoną aktywność ponownie zaobserwowano w Brzegu, gdzie próbowali zdobyć pieniądze, podszywając się pod członków … » więcej 2020-05-27, godz. 12:00 IV etap łagodzenia obostrzeń. Bez limitów w sklepach i kościołach, otwarte kina. Będziemy mogli ściągnąć maseczki Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział czwarty etap łagodzenia obostrzeń epidemiologicznych. » więcej 2020-05-27, godz. 12:00 Pielgrzymka opolska odbędzie się zgodnie z planem, ale według innych zasad Piesza Pielgrzymka Opolska odbędzie się w zaplanowanym terminie, ale będzie wyglądała inaczej niż do tej pory - zapowiadają organizatorzy wydarzenia. Pątnicy rozpoczną… » więcej 2020-05-27, godz. 11:14 Wybuch butli z gazem w Idzikowicach w powiecie namysłowskim [AKTUALIZACJA] Wybuch butli z gazem w jednym z domów w Idzikowicach w gminie Wilków, w powiecie namysłowskim. W chwili eksplozji w budynku przebywały 2 osoby. » więcej 2020-05-27, godz. 11:05 Dwa nowe przypadki koronawirusa w regionie, prawie 230 w kraju Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 229 nowych przypadkach zakażonych koronaiwrusem w kraju. Dwa z nich dotyczą Opolszczyzny. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »