Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-24, 14:30 Autor: Maria Klusik

PSL: my jesteśmy otwarci na wszystkich. Lider ludowców w Radiu Opole

Stanisław Rakoczy [fot. Martyna Bobrowska]
Stanisław Rakoczy [fot. Martyna Bobrowska]
- Kończymy budowanie list, czekamy na ewentualnych chętnych do startu w ramach Koalicji Polskiej - powiedział w Loży Radiowej Radia Opole lider PSL w regionie Stanisław Rakoczy.
- Na naszych listach nie ma tak zwanych spadochroniarzy z Warszawy, nie stosujemy takich praktyk - dodał gość Radia Opole.

Co z ewentualną wyborczą współpracą z Kukiz'15? - My się nie boimy nikogo, my jesteśmy otwarci na wszystkich. Wszyscy ci, którzy akceptują naszą ideologię, nasze przekonania, mają u nas miejsce. Możemy z nimi współpracować.

Wicemarszałek województwa przyznaje, że żałuje, iż nie będzie współpracy z Koalicją Obywatelską. - To było bardzo dobre partnerstwo i bardzo dobra współpraca. Z każdego zdarzenia, zwłaszcza w polityce trzeba wyciągać wnioski. Myśmy startowali i to w sposób bardzo aktywny w Koalicji Europejskiej do wyborów europarlamentarnych. Jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni z tej współpracy wewnątrzkoalicyjnej, tylko stało się coś na końcu, prawda... Stało się to, że Koalicja Europejska nie wygrała tych wyborów.

- Po analizie powiedzieliśmy, że "antyPiS" nie wygra z PiS-em i trzeba zaproponować coś innego. Nie negujemy niczyich poglądów, ale nie chcemy być też zmuszani do firmowania poglądów, które nie są nasze. My jesteśmy pośrodku, mamy przekonania, o których głośno mówimy, a jednocześnie stanowczo stoimy na gruncie praworządności, przestrzegania zasad, które PiS niestety łamał i to wielokrotnie a my się na to nie zgadzamy - podsumował Stanisław Rakoczy.
Stanisław Rakoczy
Stanisław Rakoczy

Wiadomości z regionu

2020-05-30, godz. 16:40 Kolizja na Oleskiej w Opolu z udziałem nietrzeźwego kierowcy Jak informuje opolska policja, kierowca osobowej skody zignorował czerwone światło i wjechał w inny, prawidłowo jadący pojazd. » więcej 2020-05-30, godz. 16:00 Nyski MZK przywraca możliwość zakupu biletów u kierowcy Kolejny etap odmrażania nyskiej komunikacji miejskiej. Od poniedziałku (01.06) przewoźnik zniesie ograniczenia dotyczące zakupu biletów. » więcej 2020-05-30, godz. 15:30 Uwaga spacerowicze, kleszcze atakują! "Nie kręcimy nim, nie ściskamy i nie wyciągamy palcami" Są maleńkie, ale bardzo groźne - mowa o kleszczach, które w tym roku mocno atakują. Spotkać możemy je nie tylko w lasach, ale również w parkach, na łąkach czy… » więcej 2020-05-30, godz. 15:00 W nyskim "Mechaniku" powstanie branżowa szkoła II stopnia. Jej absolwenci będą mogli pójść na studia Nyski 'Mechanik' rozszerzy ofertę edukacyjną. Od nowego roku szkolnego, będzie tam funkcjonować 2-letnia branżowa szkoła II stopnia. » więcej 2020-05-30, godz. 15:00 "Bezpieczny Senior na Drodze", czyli bezpłatny kurs doszkalający dla kierowców po sześćdziesiątce Starsi mieszkańcy stolicy regionu będą mogli odświeżyć sobie przepisy ruchu drogowego i pod okiem instruktora poćwiczyć jazdę samochodem w praktyce. W czerwcu… » więcej 2020-05-30, godz. 13:45 Nowi księża w diecezji opolskiej. Za nami święcenia w kilku miejscach Diecezja opolska ma od dziś (30.05) czterech nowych kapłanów. Późnym popołudniem liczba ta wzrośnie do siedmiu. Jak co roku w przededniu Uroczystości Zesłania… » więcej 2020-05-30, godz. 13:15 Trwają prace nad nowym statutem powiatu nyskiego. Obecny ma być nieprecyzyjny Powiat nyski będzie miał nowy statut. Jego opracowaniem zajmie się wyłoniona podczas wczorajszej (29.05) sesji 6-osobowa grupa radnych. » więcej 2020-05-30, godz. 13:00 Po 30 latach do Kędzierzyna-Koźla wraca kształcenie w branży kolejowej. "Już teraz zapotrzebowanie na kolejarzy zgłosiło… Miłośnicy kolei będą mogli kształcić się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, gdzie od września uruchomiony będzie kierunek technik transportu k… » więcej 2020-05-30, godz. 11:45 "Długo na to czekałem" kontra "to nie jest dobry pomysł" - opolanie o częściowym zniesieniu obowiązku noszenia maseczek Po ponad półtora miesiąca zniesiony zostaje obowiązek zasłaniania ust i nosa w otwartej przestrzeni publicznej pod warunkiem, że możemy zachować dwa metry odstępu… » więcej 2020-05-30, godz. 11:30 Wirtualny Dzień Dziecka przed Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Opolu Z okazji Dnia Dziecka Fundacja „Dr Clown” rusza z wirtualną terapią śmiechem. Uruchamia „Śmiechofon” umożliwiający małym pacjentom w szpitalach indywidualne spotkania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »