Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-24, 14:30 Autor: Maria Klusik

PSL: my jesteśmy otwarci na wszystkich. Lider ludowców w Radiu Opole

Stanisław Rakoczy [fot. Martyna Bobrowska]
Stanisław Rakoczy [fot. Martyna Bobrowska]
- Kończymy budowanie list, czekamy na ewentualnych chętnych do startu w ramach Koalicji Polskiej - powiedział w Loży Radiowej Radia Opole lider PSL w regionie Stanisław Rakoczy.
- Na naszych listach nie ma tak zwanych spadochroniarzy z Warszawy, nie stosujemy takich praktyk - dodał gość Radia Opole.

Co z ewentualną wyborczą współpracą z Kukiz'15? - My się nie boimy nikogo, my jesteśmy otwarci na wszystkich. Wszyscy ci, którzy akceptują naszą ideologię, nasze przekonania, mają u nas miejsce. Możemy z nimi współpracować.

Wicemarszałek województwa przyznaje, że żałuje, iż nie będzie współpracy z Koalicją Obywatelską. - To było bardzo dobre partnerstwo i bardzo dobra współpraca. Z każdego zdarzenia, zwłaszcza w polityce trzeba wyciągać wnioski. Myśmy startowali i to w sposób bardzo aktywny w Koalicji Europejskiej do wyborów europarlamentarnych. Jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni z tej współpracy wewnątrzkoalicyjnej, tylko stało się coś na końcu, prawda... Stało się to, że Koalicja Europejska nie wygrała tych wyborów.

- Po analizie powiedzieliśmy, że "antyPiS" nie wygra z PiS-em i trzeba zaproponować coś innego. Nie negujemy niczyich poglądów, ale nie chcemy być też zmuszani do firmowania poglądów, które nie są nasze. My jesteśmy pośrodku, mamy przekonania, o których głośno mówimy, a jednocześnie stanowczo stoimy na gruncie praworządności, przestrzegania zasad, które PiS niestety łamał i to wielokrotnie a my się na to nie zgadzamy - podsumował Stanisław Rakoczy.
Stanisław Rakoczy
Stanisław Rakoczy

Wiadomości z regionu

2020-05-24, godz. 21:00 Raport dnia: jedna ofiara śmiertelna, trzy nowe przypadki COVID-19 i 7 ozdrowieńców Jedna ofiara śmiertelna i 3 zachorowania na COVID-19 - tak przedstawiają się dane dotyczące koronawirusa dzisiaj (24.05) w województwie opolskim. Mamy też kolejnych… » więcej 2020-05-24, godz. 20:20 Dachowanie auta na DK 40 w Pokrzywnicy. Jedna osoba ciężko ranna [AKTUALIZACJA] W miejscowości Pokrzywnica w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim na drodze krajowej nr 40 samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. Podróżowały nim 2 osoby, które… » więcej 2020-05-24, godz. 20:10 Na Jeziorze Dużym w Turawie przewróciła się żaglówka z czwórką osób. Nikomu nic się nie stało Niebezpieczne zdarzenie na akwenie w naszym regionie. Na Jeziorze Dużym w Turawie wywróciła się żaglówka z pasażerami na pokładzie. Do zdarzenia doszło dzisiaj… » więcej 2020-05-24, godz. 20:00 Gminny autobus znów będzie kursować w Kluczborku. Pasażerowie muszą dostosować się do nowych zasad Autobusowa komunikacja gminna w Kluczborku wznowi kursowanie 1 czerwca. Przypomnijmy, wszystkie połączenie zostały zawieszone w marcu przez pandemię koronawir… » więcej 2020-05-24, godz. 17:53 Popołudniowy raport resortu zdrowia: odnotowano 1 zgon na Opolszczyźnie. Nie ma nowych przypadków COVID-19. Jest jeden… W popołudniowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 90 nowych zachorowaniach. Dodatkowo resort powiadomił o jednym śmiertelnym przypadku, który zanotowano… » więcej 2020-05-24, godz. 17:30 Od poniedziałku będą mogły być reaktywowane zajęcia dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami Placówki wsparcia dziennego, kluby seniora i warsztaty terapii zajęciowej od jutra (25.05) będą mogły wznowić swoją działalność. Jednak ich otwarcie będzie uzależnione… » więcej 2020-05-24, godz. 17:00 Za tydzień powróci kluczborska strefa płatnego parkowania. Każdy będzie musiał dezynfekować dłonie Znów trzeba będzie zapłacić za samochód zaparkowany w centrum Kluczborka. Władze gminy podjęły decyzję o przywróceniu strefy płatnej od 1 czerwca. » więcej 2020-05-24, godz. 16:45 Niespokojnie na drogach w regionie. Ciąg dalszy zdarzeń, do których były wzywane służby Po 14.00 informowaliśmy o trzech osobach, które zostały ranne w wypadku na DK 40 w miejscowości Blachownia Śląska w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Jak wstępnie… » więcej 2020-05-24, godz. 16:15 PolRegio Opole przywraca wraz z nowym tygodniem pociągi na wybranych trasach Pasażerowie pociągów regionalnych od jutra (25.05) będą mogli korzystać z większej liczby kursów. Spółka PolRegio Opole w porozumieniu z urzędem marszałkowskim… » więcej 2020-05-24, godz. 15:45 Kolejna pomoc finansowa trafi do opolskich placówek medycznych Trzy placówki medyczne na Opolszczyźnie otrzymają pomoc finansową od grupy Warta. Wśród nich jest Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego, Stobrawskie Centrum… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »