Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-16, 17:00 Autor: Witold Wośtak

Strażacy ochotnicy z Byczyny mają nową torbę pomocy przedmedycznej. Efekt współpracy z KRUS-em

Przekazanie sprzętu dla OSP Byczyna [fot. Witold Wośtak]
Przekazanie sprzętu dla OSP Byczyna [fot. Witold Wośtak]
Sprzęt dla OSP Byczyna [fot. Witold Wośtak]
Sprzęt dla OSP Byczyna [fot. Witold Wośtak]
Torbę pierwszej pomocy przedmedycznej otrzymała dziś (16.05) Ochotnicza Straż Pożarna w Byczynie od opolskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. To komplet zawierający między innymi zestaw resuscytacyjny, kołnierze usztywniające, koce ratunkowe i środki opatrunkowe.
Artur Grzyb, prezes OSP Byczyna, zaznacza, że w jego jednostce 33 osoby to przeszkoleni ratownicy medyczni.

- Obok Byczyny jest nieszczęsna droga krajowa numer 11 i przy niej najczęściej zdarzają się wypadki – jest ich zdecydowanie więcej niż pożarów. Przy 150 wyjazdach rocznie takie torby zużywają się dość szybko. Bardzo dziękujemy za pomoc, bo to ogromne wsparcie dla OSP. Nasza gmina jest biedna i zadłużona, więc o zakup takiej torby trzeba niesamowicie prosić się.

Lech Waloszczyk, dyrektor opolskiego oddziału KRUS, mówi, że w tym roku opolscy strażacy ochotnicy dostaną 10 podobnych zestawów, czyli dwa razy więcej niż rok temu.

- Oddziały regionalne KRUS-u dostają torby w zależności od realizacji zadań prewencyjnych. Mieliśmy bardzo dobre wyniki pod tym względem, bo w ciągu ostatnich trzech lat zanotowaliśmy bardzo duży wzrost działań prewencyjnych. Myślę, że wszystko zsumowało się i dlatego dzisiaj możemy cieszyć się.

Za fundowaniem sprzętu dla opolskich OSP mocno lobbował Sławomir Kłosowski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Według niego, strażacy ochotnicy są najbliżej ludzi.

- Ta straż pożarna reaguje najczęściej i nie chodzi wyłącznie o nazwę, czyli o pożary. Oni interweniują przy wszelkich zdarzeniach, bo na co dzień są najbliżej wypadków. Tak samo ochotnicy pokazali się pięknie przy powodzi oraz w każdej innej sytuacji niebezpiecznej dla ludzi. Utarło się nawet, że jeśli nie wiesz, do kogo zadzwonić, wykręć numer do straży pożarnej.

Lech Waloszczyk dodaje, że podobna torba kosztuje około 7 tysięcy złotych.
Artur Grzyb
Lech Waloszczyk
Sławomir Kłosowski

Wiadomości z regionu

2019-12-14, godz. 22:00 Uszka, ryby, prezenty. Logistycy szykują świąteczny transport dla żołnierzy na misjach Blisko dwie tony żywności oraz świąteczne ozdoby i upominki od bliskich trafią do żołnierzy, którzy tegoroczne święta Bożego Narodzenia spędzą na zagranicznych… » więcej 2019-12-14, godz. 19:45 Szopka Bożonarodzeniowa w Opolu-Szczepanowicach w tym roku bez zwierząt W Opolu-Szczepanowicach trwa budowa największej szopki bożonarodzeniowej na Opolszczyźnie. W stajence będzie można dostrzec wiele osób związanych z Opolem, a także… » więcej 2019-12-14, godz. 18:00 Kluczborski magistrat podsumował kolejny rok dotowania wymiany pieców. Tym razem współfinansowano 86 inwestycji 86 dotacji na wymianę starych pieców na ekologiczne udzielił w tym roku kluczborski urząd miejski. Wpłynęło co prawda 99 wniosków, ale 13 z nich nie spełniało… » więcej 2019-12-14, godz. 17:30 Dąbrowa zainwestowała w tereny zielone. Nowe oblicze zyskały parki w Niewodnikach oraz Skarbiszowie W gminie Dąbrowa zakończyły się prace związane z rewitalizacją parków. Nowe oblicze zyskały tereny w Skarbiszowie i Niewodnikach. » więcej 2019-12-14, godz. 17:00 Bierawa zaprasza na świąteczny kiermasz, żeby wspomóc pogorzelców W najbliższą niedzielę (15.12) w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie odbędzie się charytatywny kiermasz bożonarodzeniowych. Dochód z kiermaszu przeznaczony… » więcej 2019-12-14, godz. 16:07 Trudne warunki jazdy. Dachowanie auta na rondzie w Opolu Dachowanie samochodu osobowego na rondzie im. Szczakiela w Opolu. To wylot ze stolicy województwa DK 94 w kierunku Strzelec Opolskich. Pojazdem podróżowała matka… » więcej 2019-12-14, godz. 15:45 "Każdy znajdzie coś dla siebie'. Na opolskim rynku trwają warsztaty robienia świątecznych ozdób Wianki, kule ze słomy, czy piankowe bombki. To wszystko można wykonać własnoręcznie na opolskim rynku podczas trwających tam warsztatów przygotowywania ozdób świątecznych… » więcej 2019-12-14, godz. 15:15 Fani RPG i planszówek spotkali się w Opolu W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu trwają Dni Grania w gry RPG i planszówki. Głównym celem imprezy jest popularyzowanie gier fabularnych i planszowych… » więcej 2019-12-14, godz. 15:00 Bez pośpiechu, z dużą wyobraźnią i sprawnym samochodem. Policja przypomina, jak jeździć w okresie przedświątecznym Opolska policja apeluje do kierowców o jazdę bez pośpiechu w okresie przedświątecznym. Przed startem w dłuższą trasę należy sprawdzić stan samochodu. » więcej 2019-12-14, godz. 14:00 Kierowca auta osobowego staranował ogrodzenie w podopolskich Chróścicach Do groźnie wyglądającej kolizji doszło dzisiaj (14.12) w Chróścicach w gminie Dobrzeń Wielki. Kierowca niewielkiego volkswagena, na drodze wojewódzkiej nr 457… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »