Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-08, 12:15 Autor: Marzena Śmierciak

Dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych podzielone. W przyszłym tygodniu - pierwsze umowy z gminami

Budowa drogi [fot. Marcin Wycisło]
Budowa drogi [fot. Marcin Wycisło]
Violetta Porowska [fot. Paula Hołubowicz]
Violetta Porowska [fot. Paula Hołubowicz]
- Jest ustawowy mechanizm przyznawania tych pieniędzy - algorytm związany z siatką dróg w poszczególnych regionach - tłumaczyła w porannej rozmowie "W cztery oczy" wicewojewoda Violetta Porowska.
- Opolszczyzna rzeczywiście w tym Funduszu Dróg Samorządowych otrzyma w porównaniu z innymi województwami najmniej. Najwięcej dostanie województwo mazowieckie, a to z tego powodu, że tam gęstość dróg jest największa i to wynika z ustawowego mechanizmu - tłumaczyła na naszej antenie wicewojewoda.

- To są pieniądze na drogi gminne i powiatowe. W przyszłym tygodniu będą już podpisywane pierwsze umowy z samorządowcami - powiedziała Violetta Porowska. Jak dodała, lada moment będzie znana kwota, jaka ma trafić na Opolszczyznę.

W ciągu 10 lat z Funduszu Dróg Samorządowych na inwestycje zostanie przeznaczonych w całym kraju 36 miliardów złotych. Wiadomo, że województwa otrzymają od stu do ponad sześciuset milionów złotych. Rządowe dotacje do budowy dróg mogą sięgać od 50 do 80 procent wartości inwestycji. Ich wysokość będzie uzależniona też od dochodów poszczególnych samorządów, które bezpośrednio zajmą się budową.
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2019-06-26, godz. 22:00 Pracownicy skarżą się na brak wody i za wysokie temperatury w zakładach. PIP interweniuje Do opolskiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy wpłynęło kilkanaście skarg na pracodawców w sprawie fatalnych warunków wynikających z wysokiej temperatury. ... » więcej 2019-06-26, godz. 21:00 Najlepsze policyjne psy z województwa zmagają się w eliminacjach do Mistrzostw Polski Policyjne psy do zadań specjalnych oraz ich przewodnicy, przez trzy dni mierzą się z różnymi zadaniami w czasie eliminacji do XIX Kynologicznych Mistrzostw Po ... » więcej 2019-06-26, godz. 20:00 Bez ich pracy inne wojskowe jednostki nie mogłyby funkcjonować. 10. Opolska Brygada Logistyczna świętuje dwudziestolec ... Od 20 lat żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej dbają o zapewnienie broni, amunicji, żywności, czy transportu żołnierzom stacjonującym w Polsce i na mi ... » więcej 2019-06-26, godz. 19:31 Ekologiczny beton, czy wykorzystanie energii cieplnej mleka do podgrzania wody. Innowacyjne pomysły młodych opolan Mają najlepsze innowacyjne pomysły biznesowe na usprawnienie branży energetycznej. Uczniowie szkół średnich, studenci i doktoranci startujący w ramach konkurs ... » więcej 2019-06-26, godz. 18:31 Brzeskie urzędy chcą iść z duchem czasu. Magistrat testuje system kolejkowy, a starostwo umożliwia płatności kartą Brzeskie urzędy inwestują w nowoczesne rozwiązania. Od niedawna magistrat testuje elektroniczny system kolejkowy, natomiast starostwo dokonywanie wpłat za pom ... » więcej 2019-06-26, godz. 18:00 Około 40 stopni w słońcu i prawie 30 stopni w wodzie. Upały dotarły nad Opolszczyznę Tropikalne, afrykańskie upały dotarły na Opolszczyznę. Z samego rana, po godzinie 09.00 termometry wskazywały 30 stopni. W tej sytuacji opolanie szukają ochło ... » więcej 2019-06-26, godz. 17:34 Prudnik: powiatowe szkoły wesprze dydaktycznie nyska uczelnia W rozwoju kompetencji uczniów prudnickich szkół średnich pomoże Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie. W tamtejszym starostwie uzgodniono harmonogram współ ... » więcej 2019-06-26, godz. 16:34 Nowy wózek reanimacyjny w strzeleckim szpitalu Oddział noworodków strzeleckiego szpitala powiatowego wzbogacił się o nowy sprzęt. To wózek reanimacyjny, którego zakup sfinansowała gmina Strzelce Opolskie. ... » więcej 2019-06-26, godz. 16:02 Przedłużenie aresztu i dopuszczenie kolejnego dowodu. Trwa proces Bułgara oskarżonego o śmiertelne potrącenie w Opolu Sąd Rejonowy w Opolu o kolejne dwa miesiące przedłużył areszt Bułgarowi Sevdalinowi B., który w maju ubiegłego roku miał śmiertelnie potrącić starszą kobietę ... » więcej 2019-06-26, godz. 15:44 "Tak dobrze nie było jeszcze w historii". Prezydent Opola chwali się raportem o stanie miasta Rekordowy. Tak w skrócie został podsumowany pierwszy w historii, 70-stronnicowy Raport o stanie Miasta Opole. To podsumowanie wszystkich działań, jakie miały ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »