Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-28, 11:15 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Strzelce Opolskie: jest protest ws. ul. Żyrafy. Część mieszkańców nie chce takiej nazwy

Nowa droga może nosić nazwę ul. Żyrafy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Nowa droga może nosić nazwę ul. Żyrafy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Nie wiadomo, czy w Strzelcach Opolskich nowa ulica będzie nosić nazwę Żyrafy. Przypomnijmy: zaproponowały to dzieci, którym rysunek przebiegu drogi przypomina właśnie takie zwierzę. Decyzję mieli podjąć radni, ale przed sesją do urzędu wpłynął protest kilkudziesięciu osób. Co ciekawe, większość z nich mogła wcześniej wypowiedzieć się w sprawie nazwy w konsultacjach społecznych, ale to zignorowali.
- Wpłynęło pismo podpisane przez prawie 40 osób, które są przeciwne nazwie ul. Żyrafy – mówi Adam Capała z urzędu miejskiego. – Po przeprowadzonej analizie osób, które podpisały się pod apelem, stwierdzić należy, że spośród 21 osób, przyszłych mieszkańców, tylko 6 osób wzięło udział w konsultacjach. Reszta osób w żaden sposób nie uczestniczyła w konsultacjach i nie proponowali żadnych nazw.

W związku z pismem uchwałę w sprawie nadania nazwy zdjęto z porządku sesji rady miejskiej. Jednak urzędnicy nie zamierzają ponownie przeprowadzać konsultacji w sprawie.

- Konsultacje były przeprowadzone, są różne propozycje. Będzie to skierowane na stosowne komisje rady miejskiej, które przedyskutują, zaproponują jakieś rozwiązanie i myślę, że którejś z następnych rad ta uchwała ponownie znajdzie się w porządku obrad - mówi Tadeusz Goc, burmistrz Strzelec Opolskich.

Szansa, że sprawą nadania nazwy radni zajmą się jeszcze w tej kadencji jest mała. Większość nie będzie chciała podejmować decyzji w sprawie, która choć wydaje się błaha, to wywołała tyle emocji.

To nie pierwszy raz kiedy mieszkańców Strzelec Opolskich rozpala kwestia nazwy ulicy. Rok temu, w ramach dekomunizacji, zmieniano nazwę ulicy Rosenbergów, znajdującej się przy targowisku miejskim. Części mieszkańców nie spodobała się nazwa ul. Kupiecka. Argumentowali, że nie zajmują się handlem i uwłacza to ich godności.
Adam Capała
Tadeusz Goc

Wiadomości z regionu

2020-04-04, godz. 20:41 Na początek mamy ponad 300 miejsc, może być nawet 1000. Decyzją wojewody w województwie uruchomiono 5 izolatoriów W 5 wyznaczonych już izolatoriach, zlokalizowanych w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu oraz Nysie, jest 336 pojedynczych miejsc. Wojewoda zabezpieczył także 222 miejsc… » więcej 2020-04-04, godz. 20:30 Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Nabożeństwa przeniosły się do radia i internetu Kościół katolicki rozpoczyna świętowanie Wielkiego Tygodnia, czyli uroczysty czas upamiętniający ostatnie dni Chrystusa, przygotowujący do największego święta… » więcej 2020-04-04, godz. 19:48 Dzikie zwierzęta czują się w miastach coraz pewniej. Do rozwoju zjawiska może przyczyniać się koronawirus Na ulicach opolskich miast coraz częściej można spotkać dzikie zwierzęta. Częściowo to efekt epidemii koronawirusa, i ograniczonego ruchu, ale spory wpływ na to… » więcej 2020-04-04, godz. 19:00 NFZ Opole: Będą testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szpitala Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz… » więcej 2020-04-04, godz. 18:57 Śmiertelny wypadek w miejscowości Ćwiercie. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR Dwie osoby ucierpiały w wypadku w miejscowości Ćwiercie w powiecie krapkowickim. Jak poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu… » więcej 2020-04-04, godz. 18:39 Komputery i tablety trafią do najbardziej potrzebujących uczniów i nauczycieli. Opolskie samorządy wnioskują o wsparcie Jest zainteresowanie opolskich samorządów ministerialnym programem „Zdalna Szkoła”. Umożliwia on gminom i powiatom zakup komputerów i tabletów do szkół, które… » więcej 2020-04-04, godz. 18:00 W dwa lata wybudowali wiatę biesiadną Korzystając ze słonecznej pogody w Zimnej Wódce powstaje wiata przy domu spotkań. Spore zadaszenie ma być wykorzystywane m.in. w czasie dożynek czy innych imprez… » więcej 2020-04-04, godz. 17:03 Koronawirus doprowadzi do zapaści przewoźników publicznych? Z rozkładów jazdy wypadło wiele autobusów Wykluczenie komunikacyjne stało się problemem mieszkańców Opolszczyzny. Powodem są ograniczenia, które w transporcie publicznym wprowadzono w związku z pandemią… » więcej 2020-04-04, godz. 16:30 2 karetki i nowy sprzęt. 30 milionów złotych na zakupy dla służby zdrowia z unijnych pieniędzy Dwie nowe karetki z pełnym wyposażeniem i dodatkowych sprzęt do używanych już ambulansów - to wszystko ma trafić do Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego. Zakupy… » więcej 2020-04-04, godz. 16:00 Uprawiał konopie korzystając z poradnika? Śledztwo ws. 26-latka z Ziębic Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mieszkańcowi gminy Ziębice (woj. dolnośląskie), zatrzymanemu pod zarzutem uprawy konopi. Śledztwo w tej sprawie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »