Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-26, 20:15 Autor: Maciej Stępień

Grzegorz Chrzanowski chce ściągnąć inwestorów do Brzegu. Kandydat na burmistrza zdradził swoje plany

Grzegorz Chrzanowski chce postawić na rozwój Brzegu poprzez ściągnięcie inwestorów [fot. Maciej Stępień]
Grzegorz Chrzanowski chce postawić na rozwój Brzegu poprzez ściągnięcie inwestorów [fot. Maciej Stępień]
Przedstawiciel brzeskiego komitetu „NIE dla więzienia, TAK dla połączenia” chce gospodarczo rozruszać miasto. Grzegorz Chrzanowski uważa, że przez cztery lata nie zrobiono nic, aby na „Zielonce”, czyli przejętych przez miasto powojskowych gruntach pojawił się jakikolwiek inwestor. Terenów nie uzbrojono, a z ponad 50 hektarów z tytułu podatków nie wpłynęła do budżetu Brzegu ani złotówka.
Chrzanowski wylicza, że brzeżanie są stratni co najmniej milion złotych na samych podatkach.

- Obecne władze nie zrobiły nic na naszych terenach inwestycyjnych i to trzeba zmienić – tłumaczy kandydat „NIE dla więzienia, TAK dla połączenia”. – W pierwszych dniach, gdy zostanę wybrany powołam do życia komórkę Centrum Obsługi Inwestora. To będą specjaliści, którzy zajmą się przygotowaniem dokumentacji, pomocą dla firmy, aby zainwestowały jak najszybciej i za jak największe pieniądze. Jako miasto otrzymamy wysokie podatki, a mieszkańcy będą mieli pracę.

Chrzanowski dodaje, że brzeskie tereny inwestycje konkurują ze strefą w Skarbimierzu.

- Na byłym poradzieckim lotnisku grunty są uzbrojone i znów wracamy do tematu połączenia Brzegu i Skarbimierza. Najlepiej by było, aby duzi inwestorzy lokowali swoje firmy właśnie w Skarbimierzu, a w Brzegu na terenach inwestycyjnych mogłyby powstać mieszkania komunalne. Czyli zaplecze dla pracowników okolicznych fabryk – argumentuje kandydat „NIE dla więzienia, TAK dla połączenia”.

Przypomnijmy, że brzeska „Zielonka” została dwa lata temu wpisana do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Grzegorz Chrzanowski

Wiadomości z regionu

2020-05-24, godz. 21:00 Raport dnia: jedna ofiara śmiertelna, trzy nowe przypadki COVID-19 i 7 ozdrowieńców Jedna ofiara śmiertelna i 3 zachorowania na COVID-19 - tak przedstawiają się dane dotyczące koronawirusa dzisiaj (24.05) w województwie opolskim. Mamy też kolejnych… » więcej 2020-05-24, godz. 20:20 Dachowanie auta na DK 40 w Pokrzywnicy. Jedna osoba ciężko ranna [AKTUALIZACJA] W miejscowości Pokrzywnica w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim na drodze krajowej nr 40 samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. Podróżowały nim 2 osoby, które… » więcej 2020-05-24, godz. 20:10 Na Jeziorze Dużym w Turawie przewróciła się żaglówka z czwórką osób. Nikomu nic się nie stało Niebezpieczne zdarzenie na akwenie w naszym regionie. Na Jeziorze Dużym w Turawie wywróciła się żaglówka z pasażerami na pokładzie. Do zdarzenia doszło dzisiaj… » więcej 2020-05-24, godz. 20:00 Gminny autobus znów będzie kursować w Kluczborku. Pasażerowie muszą dostosować się do nowych zasad Autobusowa komunikacja gminna w Kluczborku wznowi kursowanie 1 czerwca. Przypomnijmy, wszystkie połączenie zostały zawieszone w marcu przez pandemię koronawir… » więcej 2020-05-24, godz. 17:53 Popołudniowy raport resortu zdrowia: odnotowano 1 zgon na Opolszczyźnie. Nie ma nowych przypadków COVID-19. Jest jeden… W popołudniowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 90 nowych zachorowaniach. Dodatkowo resort powiadomił o jednym śmiertelnym przypadku, który zanotowano… » więcej 2020-05-24, godz. 17:30 Od poniedziałku będą mogły być reaktywowane zajęcia dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami Placówki wsparcia dziennego, kluby seniora i warsztaty terapii zajęciowej od jutra (25.05) będą mogły wznowić swoją działalność. Jednak ich otwarcie będzie uzależnione… » więcej 2020-05-24, godz. 17:00 Za tydzień powróci kluczborska strefa płatnego parkowania. Każdy będzie musiał dezynfekować dłonie Znów trzeba będzie zapłacić za samochód zaparkowany w centrum Kluczborka. Władze gminy podjęły decyzję o przywróceniu strefy płatnej od 1 czerwca. » więcej 2020-05-24, godz. 16:45 Niespokojnie na drogach w regionie. Ciąg dalszy zdarzeń, do których były wzywane służby Po 14.00 informowaliśmy o trzech osobach, które zostały ranne w wypadku na DK 40 w miejscowości Blachownia Śląska w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Jak wstępnie… » więcej 2020-05-24, godz. 16:15 PolRegio Opole przywraca wraz z nowym tygodniem pociągi na wybranych trasach Pasażerowie pociągów regionalnych od jutra (25.05) będą mogli korzystać z większej liczby kursów. Spółka PolRegio Opole w porozumieniu z urzędem marszałkowskim… » więcej 2020-05-24, godz. 15:45 Kolejna pomoc finansowa trafi do opolskich placówek medycznych Trzy placówki medyczne na Opolszczyźnie otrzymają pomoc finansową od grupy Warta. Wśród nich jest Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego, Stobrawskie Centrum… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »