Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-15, 09:30 Autor: Ewelina Laxy

Tak będzie wyglądał nowy stadion Odry Opole

Koncepcja nowego stadionu Odry Opole projektu pracowni 90 Architekci
Koncepcja nowego stadionu Odry Opole projektu pracowni 90 Architekci
Koncepcja nowego stadionu Odry Opole projektu pracowni 90 Architekci
Koncepcja nowego stadionu Odry Opole projektu pracowni 90 Architekci
Poznaliśmy koncepcję architektoniczną nowego stadionu Odry Opole
Poznaliśmy koncepcję architektoniczną nowego stadionu Odry Opole
Najlepszy projekt to praca zespołu architektów z Warszawy z pracowni 90 Architekci oraz mysłowickie GMT Sp. z o.o. Nad wyborem projektu debatował 11-osobowy sąd konkursowy złożony z architektów, przedstawicieli ratusza, kibiców i prezesa Odry Opole.
- Projekt został nagrodzony za wyjątkową formę - mówił prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski, podczas ogłaszania werdyktu. - Za znak przestrzeni związany z miejscem, prawidłową, porządkującą otoczenie urbanistykę, racjonalną konstrukcję, właściwą komunikację zewnętrzną oraz wewnętrzną, co w efekcie daje spójną, jednoznaczną formę. Doceniono możliwość efektownej iluminacji oraz rozwiązania oszczędzające energię. To jest efekt pracy zespołów architektów, ale też naszej, koncepcyjnej, którą podjęliśmy po to, aby Odra Opole mogła rozwijać swoje wyniki sportowe.

W składzie sądu konkursowego znalazł się też przedstawiciel kibiców. Szymon Janus ze Stowarzyszenia Sympatyków Odry Opole "Jedna Odra" zaznacza, że wybrana koncepcja spełnia wiele założeń, które są ważne dla kibiców.

- Całą naszą wiedzę i doświadczenie bywania na stadionach w Polsce wnieśliśmy w to, co powstanie w Opolu. Podniesione trybuny względem murawy, jeden poziom murawy, to wszystko wpływa na łatwość poruszania się, na to, jak ten stadion wygląda w telewizji, co jest bardzo istotne w dzisiejszych czasach. Czy trybuny są za bardzo podzielone plotami itd. Są to liczne wytyczne, które udało nam się, właściwie w całości, wpiąć w obecny projekt, który też analizowaliśmy merytorycznie pod względem tego, co chcieliśmy osiągnąć.

Budowa stadionu ma zakończyć w ciągu trzech lat. Powstanie przy ul. Północnej w Opolu. Będzie mieścił ok. 10-12 tysięcy miejsc.

W konkursie wystartowało 11 projektów pracowni z całej Polski. Zwycięska praca to projekt: Piotra Czarneckiego, Jędrzeja Przyłuskiego, Jarosława Jachty, Bartłomieja Tarnasa i Tomasza Pilcha.
Arkadiusz Wiśniewski
Szymon Janus

Wiadomości z regionu

2019-07-20, godz. 20:35 Do 23.00 nocne zwiedzanie Wieży Piastowskiej. Dodatkową atrakcją wicie wianków Wieża Piastowska będzie otwarta dla zwiedzających do 23.00. To jedna z niewielu okazji, aby zobaczyć z wysoka Opole nocą. W tym roku propozycję połączono z wi ... » więcej 2019-07-20, godz. 18:52 Głubczyce pełne aktywnych ludzi! Radio Opole gościło na miejscu [ZDJĘCIA] Za nami kolejny wakacyjny plenerowy program Radia Opole! Tym razem gościliśmy w Głubczycach. W naszym studiu przy centrum przesiadkowym pojawiły się osoby zaa ... » więcej 2019-07-20, godz. 18:44 Piknik rodzinny Prawa i Sprawiedliwości w Namysłowie. "Chcemy pokazać, że rodzina jest wielką wartością" Na namysłowskim rynku trwa piknik rodzinny zorganizowany przez Prawo i Sprawiedliwość. Wśród atrakcji można znaleźć gry i zabawy, poczęstunek, czy występy art ... » więcej 2019-07-20, godz. 18:44 Złot brodaczy w Opolu, czyli o modzie na brodę i pomocy dla ciężko chorej Cysi Po Katowicach przyszedł czas na Opole. W stolicy naszego regionu odbył się pierwszy 'Zlot brodaczy'. Celem akcji jest integracja mężczyzn z długim zarostem a ... » więcej 2019-07-20, godz. 17:53 Śmiertelny wypadek w powiecie strzeleckim. Zginął kierowca ciągnika, przygnieciony przez kierowany pojazd Śmiertelny wypadek na drodze rolniczej w powiecie strzeleckim. O 11:50 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o tym, że na drodze polnej między Wysoką a Niwkami c ... » więcej 2019-07-20, godz. 17:08 Nysa już po raz 10. stanie się areną zmagań pirotechników. Przed nami jubileuszowy Festiwal Ognia i Wody Już dziś (20.07) na plaży Jeziora Nyskiego odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja Festiwalu Ognia i Wody, święta fajerwerków. » więcej 2019-07-20, godz. 16:35 Bliżej pacjenta. Bezpłatne badania przy okazji zakupów w Turawa Park Bliżej pacjenta - pod tym hasłem w Centrum Handlowym Turawa Park Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi dzień otwarty. Bernadetta Trawka - rzecznik prasowa NFZ tłu ... » więcej 2019-07-20, godz. 16:15 Najpierw półkolonie, potem kolonie? Wakacje, to czas pierwszych, samodzielnych wyjazdów na letni wypoczynek Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, w jakim wieku można posłać dziecko na obóz, czy kolonię. Chodzi o samodzielność, bezpieczeństwo, aklimatyzację w grupie. » więcej 2019-07-20, godz. 14:53 Trwa Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa w Nysie. Dziś usłyszymy mistrzów wiolonczeli klasy europejskiej 'Perły muzyki polskiej' będzie można usłyszeć dziś (20.07) na koncercie realizowanym w ramach festiwalu muzycznego towarzyszącego VI Międzynarodowej Akademii ... » więcej 2019-07-20, godz. 09:10 Bliżej pacjenta - dziś Dzień Otwarty z NFZ w Turawa Park Pracownicy NFZ a także opolskiej onkologii i sanepidu stacjonować będą dzisiaj (20.07) w Centrum Handlowym Turawa Park między godziną 11.30 do 17.00. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »