Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-07-22, 18:07 Autor: Monika Pawłowska

Opolscy policjanci mają nowe hybrydowe radiowozy [ZDJĘCIA]

Hybrydowy radiowóz trafił do Komendy Miejskiej Policji w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Hybrydowy radiowóz trafił do Komendy Miejskiej Policji w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Hybrydowy radiowóz trafił do Komendy Miejskiej Policji w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Hybrydowy radiowóz trafił do Komendy Miejskiej Policji w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Hybrydowy radiowóz trafił do Komendy Miejskiej Policji w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Hybrydowy radiowóz trafił do Komendy Miejskiej Policji w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Hybrydowy radiowóz trafił do Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Drugi niebawem zasili flotę nyskiej komendy.
- To pierwsze tego typu policyjne samochody na Opolszczyźnie - informuje zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu inspektor Zbigniew Białostocki.

- Po pierwsze ma automatyczną skrzynię biegów, a po drugie jest to samochód hybrydowy. Na pierwszy rzut oka przypomina troszeczkę jazdę meleksem. W przypadku, gdy jedzie tylko na napędzie elektrycznym emisja CO2 jest zerowa, a w instrukcji obsługi jest napisane, że średnie zużycie paliwa to 3,3 litra na 100 kilometrów - wyjaśnia inspektor Bialostocki.

W Opolu przekazano dziś klucze do pierwszego takiego hybrydowego samochodu. - Będą z niego korzystać policjanci ruchu drogowego i prewencji - zapowiada nadkomisarz Bogdan Piotrowski, Komendant Miejski Policji w Opolu.

- Swoje zadania będzie spełniał w rejonie terenów zielonych, czyli na wyspie Bolko i kąpieliskach na terenie Opola - tam, gdzie zgodnie z ekologią jego wjazd nie będzie powodował emisji spalin. Jest to bardzo przydatny zakup, bo nasza flota nie jest za bogata - podkreśla.

Przyjazne dla środowiska pojazdy zostały zakupione w ramach akcji "Zielone patrole". Zostały sfinansowane po połowie przez Komendę Wojewódzką Policji w Opolu i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. - To już kolejne nasze wsparcie przy zakupach policyjnego sprzętu - mówi Piotr Soczyński, prezes opolskiego funduszu.

- Mam nadzieję, że nie tylko poprawia się komfort pracy policjantów i bezpieczeństwo naszych mieszkańców, ale przede wszystkim jakość i bezpieczeństwo dla środowiska - tłumaczy.

Radiowozy, które trafiły na Opolszczyznę to toyoty yaris, które kosztowały po blisko 70 tysięcy złotych.
Zbigniew Białostocki
Bogdan Piotrowski
Piotr Soczyński

Wiadomości z regionu

2019-11-14, godz. 12:03 Neurologia w Kędzierzynie-Koźlu zawieszona do końca listopada. Trwa intensywne poszukiwanie lekarzy Przedłużone jest zawieszenie pracy oddziału neurologii szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. W placówce nie ma wystarczającej liczby lekarzy, żeby zapewnić… » więcej 2019-11-14, godz. 11:43 "W sejmie jest miejsce na poglądy całego społeczeństwa". Rozmowy w Radiu Opole Czy Janusz Kowalski, poseł z Opolszczyzny, znajdzie się w składzie rządue- Im więcej ludzi z Solidarnej Polski w ministerstwach tym lepiej - taka jest opinia gościa… » więcej 2019-11-14, godz. 11:27 W archiwum Muzeum Czynu Powstańczego znaleziono notatkę wskazującą, gdzie są pochowani powstańcy. Prace ekshumacyjne mogą… W archiwach Muzeum Czynu Powstańczego znalazły się zapisy rozmowy ze świadkiem, który opisał miejsce pochowania dwóch powstańców na zboczu Góry św. Anny nieopodal… » więcej 2019-11-14, godz. 10:52 Wypadek w Rudziczce. Na miejscu lądował LPR Do wypadku drogowego doszło na drodze krajowej 41 między Nysą a Prudnikiem, w miejscowości Rudziczka, Zderzył się bus z samochodem osobowym. W wypadku dwie osoby… » więcej 2019-11-14, godz. 09:00 Przedszkolaki z Wołczyna będą miały dużą salę gimnastyczną. Trwa adaptacja budynku po wygaszonej podstawówce Gmina Wołczyn adaptuje budynek Szkoły Podstawowej numer 2 na przedszkole. Po utworzeniu jednego zespołu szkół parterowy obiekt przy ulicy Sienkiewicza pozostał… » więcej 2019-11-14, godz. 08:00 Nyski szpital nie składa broni w staraniach o komorę hiperbaryczną. "Pacjenci z oparzeniami dziś trafiają nawet na Pom… Nyski szpital nie traci nadziei na komorę hiperbaryczną. Mimo braku entuzjazmu ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia i samorządu województwa, władze placówki przekonują… » więcej 2019-11-14, godz. 07:30 Ruszyła renowacja piramidy w Rożnowie. Uda się ocalić grobowiec przed zawaleniem, ale i tak potrzeba więcej pieniędzy Trwają prace zabezpieczające piramidę w Rożnowie. Grobowiec rodu von Eben ma prawie 240 lat, 9 metrów wysokości, a spoczywa w nim 28 osób. » więcej 2019-11-14, godz. 07:00 Policjanci z Nysy organizują debatę społeczną. Do udziału zapraszają mieszkańców miasta - Będziemy rozmawiać o zagrożeniach, które w szczególności mogą dotknąć osoby starsze. Powiemy również jak nie dać się oszukać oraz jak w łatwy sposób powiadomić… » więcej 2019-11-13, godz. 21:00 Degustacja tradycyjnych potraw w nowoczesnym wydaniu. Wystartował "Opolski Bifyj" Uroczystą kolacją degustacyjną na zamku w Mosznej zainaugurowano III edycję festiwalu 'Opolski Bifyj'. Pięciu szefów kuchni przygotowało w sumie pięć tradycyjnych… » więcej 2019-11-13, godz. 20:45 Brzeg szuka pieniędzy na zagospodarowanie wieży ciśnień. Ma już plany na ten obiekt Władze Brzegu wciąż szukają pieniędzy na remont wieży ciśnień przy ulicy Rybackiej. Według planów magistratu, w przyszłości będzie mogło tam powstać na przykład… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »