Radio Opole » 70 gmin na 70-lecie Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej » Relacje z naszych wyjazdów

Relacje z naszych wyjazdów

2022-08-17, 20:00 Autor: Maciej Marciński

Wysokie loty reporterów Radia Opole. Dziś na jubileuszowej trasie odwiedziliśmy Komprachcice [ZDJĘCIA, FILM]

Moc podniebnych atrakcji w gminie Komprachcice
Trwa nasza wakacyjna akcja "70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO". Nasze plenerowe studio zaparkowało dzisiaj na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi w gminie Komprachcice. Wspólnie z dziennikarzami Nowej Trybuny Opolskiej prezentowaliśmy walory tej części powiatu opolskiego. Ale w wyjątkowych okolicznościach - z powietrza, a dokładniej z pokładu szybowca. Emocji nie brakowało.
- Nawet nie wiedziałam, że do szybowca się spadochron zakłada - powiedziała nasza reporterka Katarzyna Zawadzka, która miała okazję oglądać świat z góry z szybowca. - W powietrzu jest fenomenalnie, są piękne widoki, zapiera dech w piersiach. Było przepięknie. Aż nagle 600-700 metrów nad ziemią nastąpiły powietrzne akrobacje! - mówiła pełna emocji. Pilotem szybowca był Zbigniew Kunas.

W Polskiej Nowej Wsi swoją filię ma też od kilku lat Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które odwiedziliśmy. Kierownik stacji Mateusz Rak opowiadał o pracy ratowników medycznych latających śmigłowcem tego pogotowia.

- Czasem lądujemy w trudno dostępnych miejscach i nasi doświadczeni piloci lądują w miejscach, gdzie zwykły obserwator, patrząc na to, może łapać się za głowę. Lądujemy w takich miejscach, żeby jak najszybciej dotrzeć do potrzebujących. Robimy to zawsze w granicach bezpieczeństwa. W tej pracy najważniejsze jest bezpieczeństwo - podkreśla.

Jutro (19.08) ciąg dalszy naszej jubileuszowej trasy. Odwiedzimy Wołczyn.
Posłuchaj relacji Krzysztofa Dobrowolskiego

Zobacz także

2022-08-22, godz. 19:45, Wiadomości z regionu Gmina Radłów kolejnym przystankiem na naszej wakacyjnej trasie [FOTO, WIDEO] Ulewny deszcz i niesprzyjająca pogoda nie zniechęciła nas do odwiedzenia kolejnej gminy w ramach akcji '70 gmin na 70-lecie Radia Opole'. Dziś (22.08) nasza radiowa ekipa razem z dziennikarzami NTO zawędrowała do gminy Radłów. Na brak… » więcej 2022-08-19, godz. 17:45, Wiadomości z regionu Kraina parków. W ramach naszej jubileuszowej akcji dojechaliśmy do Dąbrowy [ZDJĘCIA, FILM] Dąbrowa była 52. przystankiem naszej wakacyjnej jubileuszowej trasy '70 gmina na 70-lecie' Radia Opole i NTO. Spotkaliśmy tam wielu ludzi z pasją, a także odwiedziliśmy parki. Nimi Dąbrowa mogłaby się podzielić z niejedną gmin… » więcej 2022-08-18, godz. 20:01, Wiadomości z regionu "Tu jest naprawdę dużo ludzi wielkiego serca". Dziś na wakacyjnej, jubileuszowej trasie Radia Opole odwiedziliśmy Wołczyn [ZDJĘCIA, FILM] Wołczyn to wiele serc - głosi hasło promujące tę gminę. Dziś ekipa Radia Opole na jubileuszowej trasie tutaj się zatrzymała. - Jest tutaj wiele fantastycznych ludzi. Dumny jestem, że mogę być ich burmistrzem - powiedział naszemu… » więcej 2022-08-16, godz. 17:30, Wiadomości z regionu Łubniany smakują Frankfurterkranzem. Ta podopolska gmina była kolejną na naszej jubileuszowej mapie [FILM, ZDJĘCIA] Dużo zieleni, spokoju i całkiem sporo smacznych produktów. Nasza wakacyjna, jubileuszowa akcja dotarła dzisiaj (16.08) do Łubnian. To był już 49. przystanek na trasie '70 gmin na 70-lecie Radia Opole'. » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »