Radio Opole » 70 gmin na 70-lecie Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej » Relacje z naszych wyjazdów

Relacje z naszych wyjazdów

2022-07-21, 19:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Upał w Rudnikach dziś nie odpuszczał. Za nami kolejny punkt na mapie jubileuszowej akcji "70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO"

Upał w Rudnikach dziś nie odpuszczał. Za nami kolejny punkt na mapie jubileuszowej akcji "70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO"
Upały nie odpuszczają, jubileuszowa trasa Radia Opola - również. Dziś ( 21.07) naszym przystankiem na mapie była gmina Rudniki. W ramach akcji "70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO" nasi reporterzy rozmawiali między innymi z lokalnym historykami, drwalami, czy muzykami.
Gmina Rudniki to niewielka miejscowość na mapie Opolszczyzny, ale niezwykle bogata muzycznie. Co roku na początku grudnia zjeżdżają do niej miłośnicy jazzu z całego kraju. Tak będzie też i w tym roku podczas 30. Spotkania Muzyków Jazzowych, co potwierdza Arkadiusz Spodymek, dyrektor Gminnego Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Rudnikach.

- Zawsze formuła była jednodniowa, ale w tym roku chce my zrobić koncert dwudniowy. W pierwszym dniu zostaniemy przy tej takiej tradycyjnej formule, czyli to będą spotkania muzyków jazzowych z południowej Polski. Oni przyjeżdżają tutaj, aby sobie wspólnie pograć i żeby też porozmawiać ze sobą. W drugim dniu będzie koncert gwiazdy, choć nie chciałbym teraz zdradzać szczegółów, ale powiem, że tych artystów na scenie pojawi się dużo więcej niż w poprzednich latach. Będą to też muzycy, którzy już u nas bywali, ale w tym roku pojawią się w nieco innym składzie.

Nie mogło też zabraknąć lokalnych zakątków, w których można było zaznać trochę ochłody w ten upalny dzień. Odwiedziliśmy zalew Młyny, gdzie nie tylko można popływać, ale też połowić ryby.

- Zalew jest przygotowany na weekendy dla turystów. Zapraszamy tutaj pod namioty, można też tutaj wędkować, ale mamy też szeroką plażę, przebieralnię oraz miejsce na grilla. Także każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo fajny jest też tutaj klimat, ponieważ nad zbiornikiem jest linia kolejowa i kiedy przejeżdża pociąg, to światło odbija się od wody i jest naprawdę piękny wieczór - podkreśla Piotr Piekarczyk, mieszkaniec Młynów.

Jutro (22.07) nasza trasa dotrze do gminy Jemielnica w powiecie strzeleckim.
Arkadiusz Spodymek
Piotr Piekarczyk

Zobacz także

2022-07-27, godz. 20:45, Wiadomości z regionu To jedna z najstarszych miejscowości w Polsce. Są zabytki, ale też rowery elektryczne. Dzisiaj wizyta w Białej [ZDJĘCIA, FILM] Nasza wakacyjna akcja przekroczyła już półmetek. Dzisiaj (27.07) w ramach jubileuszowej wędrówki 70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO zatrzymaliśmy się w Białej. » więcej 2022-07-26, godz. 20:00, Wiadomości z regionu "Zabytków na metr kwadratowy więcej niż w Krakowie". Kolejny przystanek na jubileuszowej trasie Radia Opole i NTO to Paczków [FILM, ZDJĘCIA] W 2012 roku paczkowski zespół średniowiecznych fortyfikacji został wpisany na listę Pomników Historii. I właśnie w Paczkowie zostało dzisiaj (26.07) ustawione plenerowe studio Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej. » więcej 2022-07-25, godz. 20:00, Wiadomości z regionu W ramach 70. urodzin Radia Opole i NTO poznawaliśmy uroki gminy Bierawa [FILM, ZDJĘCIA] Gmina Bierawa była kolejnym przystankiem naszej wakacyjnej akcji na 70 lat Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej. To gmina, która mieści się na pograniczu naszego regionu i województwa śląskiego. Mamy tu mistrzów od psich zaprzęgów… » więcej 2022-07-22, godz. 18:31, Wiadomości z regionu Tu historia zobowiązuje. Akcja "70 gmin na 70-lecie" Radia Opole i NTO w Jemielnicy [ZDJĘCIA] Za trzy lata stuknie jej 800 lat i z historią zetknąć się tu można na każdym kroku. Z letnią akcją urodzinową '70 gmin na 70-lecie' Radia Opole i NTO dotarliśmy w piątek (22.07) do gminy Jemielnica, w powiecie strzeleckim. » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »