Radio Opole » Szlachetne zdrowie » Posłuchaj audycji » Na godzinę w zielone i inne rady dra Stasiaka do…
2020-05-08, 16:05 Autor: Krzysztof Dobrowolski (oprac. AL)

Na godzinę w zielone i inne rady dra Stasiaka do posłuchania w audycji "Szlachetne zdrowie" (08.05)

[fot. Bogusław Kalisz]
[fot. Bogusław Kalisz]
- Wirus sam nie jest zbyt groźny, groźny jest odczyn zapalny, czyli jak reaguje nasz ustrój na tego wirusa odczynami zlepnymi, szczególnie w drobnych naczyniach krwionośnych... - tłumaczył w audycji "Szlachetne zdrowie" dr Janusz Stasiak.
Co działa antyzlepnie na krwinki? Dlaczego czasami w grypie podajemy antybiotyk, który nie działa na wirusy? Dlaczego w każdym wieku opłaca się rzucić palenie papierosów? Na czym polega dobroczynne działania spacerów i snu? Dlaczego przewlekły stres jest gorszy od tak ciężkich chorób, jak wieloletnia cukrzyca?

To tylko niektóre z medycznych ciekawostek, z którymi dzielił się w rozmowie z Krzysztofem Dobrowolskim doktor Janusz Stasiak. Cała audycja jest do odsłuchania poniżej.

Zobacz także

2020-07-03, godz. 15:55 Nie ma innych chorób na świecie? Wygląda na to, że wszyscy szukają "celebryty"... Pandemia spowodowana koronawirusem sprawiła, że wielu pacjentów zapomina, że istnieją jeszcze inne choroby i często zapomina, że objawy duszności, to po prostu… » więcej 2020-06-29, godz. 09:54 O tym, co dalej z tą pandemią rozmawialiśmy w audycji "Szlachetne zdrowie" Scenariusze, prognozy, statystyki, rady - o tym, co dalej z pandemią związaną z koronawirusem w audycji "Szlachetne zdrowie" rozmawialiśmy z doktorem Januszem… » więcej 2020-06-22, godz. 10:42 Migrena - kto jest najbardziej narażony na tę chorobę oraz dlaczego najbardziej odporni są... Eskimosi? Posłuchaj audycji… Lech Wałęsa będąc prezydentem wyznał doktorowi Stasiakowi, że jego tylko boli głowa, bo robotnikowi nie wypada mieć migreny. W związku z obchodzonym 21 czerwca… » więcej 2020-06-19, godz. 14:07 "Jestem staroświecki, nie leczę przez telefon", czyli o pladze teleporad oraz o tym, że wraca moda na działkę Tzw. teleporady mogą być groźne dla pacjentów, jak i dla lekarzy. Na podstawie własnych doświadczeń z ostatnich kilku miesięcy mówił o tym w audycji dr Janusz… » więcej 2020-06-09, godz. 13:45 Czy bać się kleszczy? Jak nie dać się boreliozie? Posłuchaj audycji "Szlachetne zdrowie"! Przyroda nie uznaje próżni - w miejsce odchodzącego w cień koronawirusa, w Polsce licznie pojawił się znany nam od lat, tubylczy kleszcz. Około 2 procent osobników… » więcej 2020-06-01, godz. 19:25 O czym pisali słuchacze audycji "Szlachetne zdrowie"? Dziękujemy za listy, zapraszamy do posłuchania i jeszcze rada: "Nie… Inspiracją do audycji stały się listy od słuchaczy. Poprosiliśmy ostatnio o podzielenie się historiami dotyczącymi największego stresu. Stres towarzyszy każdemu… » więcej 2020-05-25, godz. 10:54 Stres informacyjny - dlaczego jest groźny i jak mu się nie dać? Posłuchaj audycji "Szlachetne zdrowie"! Ze stresem ludzki organizm jest obyty od tysięcy lat, ale paradoksalnie człowiek nigdy nie był tak zestresowany. Paradoksalnie dużo więcej wiemy, a... boimy się… » więcej 2020-05-18, godz. 09:52 Co jest groźniejsze dla ludzkiego życia: koronawirus, czy tzw. choroby towarzyszące? Posłuchaj audycji "Szlachetne zdrowie"… Jak spokojnie - ale też odpowiedzialnie - interpretować wiadomości dotyczące pandemii? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy podczas rozmowy z dr. Januszem Stasiakiem… » więcej 2020-04-24, godz. 18:45 Posłuchaj audycji "Szlachetne zdrowie" i nie daj się chorobie - To ofiary paniki - tak skomentował dr Janusz Stasiak fakt, że spora część osób lekceważy ostatnio objawy różnych poważnych chorób, zamiast zgłosić się do lekarza… » więcej 2020-04-20, godz. 10:46 Jak nie ulegać korona-panice? Posłuchaj audycji "Szlachetne zdrowie"! - Czas najwyższy, abyśmy zrozumieli, że wolniutko, wolniutko, ale wydobywamy się z paniki, z pandemii paniczej - bo ja ją tak nazywam - to jest paniczna korona… » więcej
12
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »