Radio Opole » Prosto z sejmu » Nasze rozmowy

Nasze rozmowy

2021-09-30, 13:09 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Janusz Kowalski w "Prosto z Sejmu" w rozmowie z Magdaleną Ogórek o likwidacji oddziału psychiatrii, polityce migracyjnej i zadaniach dla Tuska

Janusz Kowalski i Magdalena Ogórek
Janusz Kowalski i Magdalena Ogórek
- Kiedy jest pandemia koronawirusa i kiedy tysiące Polaków potrzebuje wsparcia służby zdrowia, także zdrowia psychicznego decyzja zarządu województwa (PO, PSL, MN) jest niepokojąca - powiedział Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski w kontekście likwidacji oddziału psychiatrii w szpitalu w Opolu. W cyklu "Prosto z sejmu" Magdalena Ogórek pytała o decyzję sejmiku województwa pozwalającą na likwidację oddziału.
Poseł Kowalski dodał, że Platforma Obywatelska "zwija" opolską służbę zdrowia i wymienił takie przykłady jak likwidację sanatorium w Jarnołtówku, Suchym Borze, próbę likwidacji SOR w szpitalu w Opolu.

Magdalena Ogórek rozmawiała z posłem Januszem Kowalskim o przedłużeniu stanu wyjątkowego w przygranicznym pasie.
- Musimy odłożyć spory polityczne w takiej sytuacji. Opozycja powinna wspierać państwo i rząd. Kiedy mamy realne dowody od ministra Kamińskiego i Błaszczaka, to słyszymy od opozycji niepokojące słowa i widzimy wykorzystywanie sytuacji do ataku politycznego - powiedział. - Nie wolno dawać się rozgrywać i dawać paliwa Łukaszence.
Poseł Kowalski przypomniał sprawę sprzed kilku lat, kiedy był wiceprezydentem Opola odpowiedzialnym za politykę mieszkaniową w stolicy regionu.
- W 2015 roku otrzymałem pismo od ówczesnego wojewody Ryszarda Wilczyńskiego. Rząd Ewy Kopacz szukał mieszkań dla kilku tysięcy tzw imigrantów komunalnych, realizowana była próba wpuszczenia pod naciskiem Berlina imigrantów. Powiedziałem zdecydowane nie, nie będziemy mieszkań komunalnych migrantom udostępniać. Gdyby dzisiaj rządziła PO, ci ludzie, którzy są wykorzystywani teraz przez służby Białoruskie prawdopodobnie zostaliby wpuszczeni do Polski.

Poseł Solidarnej Polski skomentował także wpis Donalda Tuska na Twitterze o wieprzach, krowie i tłustych kotach.
- Pan Donald Tusk lepiej żeby zajął się władzami Platformy w województwie opolskim, Panem Andrzejem Bułą, który ma zarzuty prokuratorskie. Niech zajmie się tym jak PO zwija opolską służbą zdrowia, zamiast zajmować się hejtem, nienawiścią i agresją.

Zobacz także

2021-11-18, godz. 13:53, Loża Radiowa Tomasz Kostuś, poseł PO w "Prosto z sejmu" w rozmowie z Magdaleną Ogórek o ustawie o ochronie ganic - Nie ma zgody na psucie prawa, łamanie zapisów konstytucji, chaos i dyletanctwo. Dlatego świadomie głosowaliśmy przeciwko przyjęciu ustawy o ochronie granicy - powiedział poseł PO Tomasz Kostuś w rozmowie z Magdaleną Ogórek w „Prosto… » więcej 2021-10-21, godz. 12:19, Loża Radiowa "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z europoseł PiS Beatą Kempą o debacie w Parlamencie Europejskiej, wystąpieniu premiera Morawieckiego i haniebnych… Nie milkną komentarze wokół debaty w Parlamencie Europejskim o Polsce i słów premiera Mateusza Morawieckiego, który wystąpił wczoraj w Parlamencie Europejskim i apelował o równe traktowanie państw członkowskich Wspólnoty. O te… » więcej 2021-10-14, godz. 12:50, Loża Radiowa Grzegorz Puda, minister rolnictwa w rozmowie z Magdaleną Ogórek w "Prosto z Sejmu" o pomocy dla rolników w ramach Polskiego Ładu - W ramach naszej propozycji najważniejsze są te, które wynikają ze spotkań z rolnikami, których mieliśmy w resorcie kilkadziesiąt, a w sumie w ramach naszych prac kilkaset - mówił dziś w rozmowie z Magdaleną Ogórek minister rolnictwa… » więcej 2021-10-07, godz. 09:58, Loża Radiowa Ppor. Anna Michalska, rzecznik Straży Granicznej w Prosto z Sejmu. Rozmawia Magdalena Ogórek - Funkcjonariuszom Straży Granicznej jest przykro, kiedy widzą taką fale hejtu, zwłaszcza, że trafia on także w ich rodziny - powiedziała w rozmowie z Magdaleną Ogórek rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Była gościem… » więcej 2021-09-30, godz. 13:14, Loża Radiowa Janusz Kowalski w "Prosto z Sejmu" w rozmowie z Magdaleną Ogórek o likwidacji oddziału psychiatrii, polityce migracyjnej i zadaniach dla Tuska - Kiedy jest pandemia koronawirusa i kiedy tysiące Polaków potrzebuje wsparcia służby zdrowia, także zdrowia psychicznego decyzja zarządu województwa (PO, PSL, MN) jest niepokojąca - powiedział Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »