Radio Opole » Prosto z sejmu » Nasze rozmowy

Nasze rozmowy

2021-09-30, 13:09 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Janusz Kowalski w "Prosto z Sejmu" w rozmowie z Magdaleną Ogórek o likwidacji oddziału psychiatrii, polityce migracyjnej i zadaniach dla Tuska

Janusz Kowalski i Magdalena Ogórek
Janusz Kowalski i Magdalena Ogórek
- Kiedy jest pandemia koronawirusa i kiedy tysiące Polaków potrzebuje wsparcia służby zdrowia, także zdrowia psychicznego decyzja zarządu województwa (PO, PSL, MN) jest niepokojąca - powiedział Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski w kontekście likwidacji oddziału psychiatrii w szpitalu w Opolu. W cyklu "Prosto z sejmu" Magdalena Ogórek pytała o decyzję sejmiku województwa pozwalającą na likwidację oddziału.
Poseł Kowalski dodał, że Platforma Obywatelska "zwija" opolską służbę zdrowia i wymienił takie przykłady jak likwidację sanatorium w Jarnołtówku, Suchym Borze, próbę likwidacji SOR w szpitalu w Opolu.

Magdalena Ogórek rozmawiała z posłem Januszem Kowalskim o przedłużeniu stanu wyjątkowego w przygranicznym pasie.
- Musimy odłożyć spory polityczne w takiej sytuacji. Opozycja powinna wspierać państwo i rząd. Kiedy mamy realne dowody od ministra Kamińskiego i Błaszczaka, to słyszymy od opozycji niepokojące słowa i widzimy wykorzystywanie sytuacji do ataku politycznego - powiedział. - Nie wolno dawać się rozgrywać i dawać paliwa Łukaszence.
Poseł Kowalski przypomniał sprawę sprzed kilku lat, kiedy był wiceprezydentem Opola odpowiedzialnym za politykę mieszkaniową w stolicy regionu.
- W 2015 roku otrzymałem pismo od ówczesnego wojewody Ryszarda Wilczyńskiego. Rząd Ewy Kopacz szukał mieszkań dla kilku tysięcy tzw imigrantów komunalnych, realizowana była próba wpuszczenia pod naciskiem Berlina imigrantów. Powiedziałem zdecydowane nie, nie będziemy mieszkań komunalnych migrantom udostępniać. Gdyby dzisiaj rządziła PO, ci ludzie, którzy są wykorzystywani teraz przez służby Białoruskie prawdopodobnie zostaliby wpuszczeni do Polski.

Poseł Solidarnej Polski skomentował także wpis Donalda Tuska na Twitterze o wieprzach, krowie i tłustych kotach.
- Pan Donald Tusk lepiej żeby zajął się władzami Platformy w województwie opolskim, Panem Andrzejem Bułą, który ma zarzuty prokuratorskie. Niech zajmie się tym jak PO zwija opolską służbą zdrowia, zamiast zajmować się hejtem, nienawiścią i agresją.

Zobacz także

2021-09-16, godz. 12:46, Otwarty mikrofon Radia Opole "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem KO Tomaszem Kostusiem Gościem Magdaleny Ogórek był dziś poseł Tomasz Kostuś z Koalicji Obywatelskiej. Tematami rozmowy były unijne wartości, dyskusje o polexicie i kwestie związane z sądownictwem. » więcej 2021-09-09, godz. 18:20, Otwarty mikrofon Radia Opole Beata Kempa, eurodeputowana Solidarnej Polski w "Prosto z Sejmu", cyklu Magdaleny Ogórek - Życzylibyśmy sobie, żeby szczególnie ci, którzy krzyczą na temat możliwości dostępu opinii publicznej do wiedzy umożliwić zdobycie takiej wiedzy - powiedziała w Radiu Opole eurodeputowana Solidarnej Polski Beata Kempa, komentując… » więcej 2021-09-02, godz. 13:57, Otwarty mikrofon Radia Opole Przemysław Czarnek gościem Magdaleny Ogórek - Jest ogromna szansa na to, że nie tylko w tym roku, kalendarzowym, ale i w całym roku szkolnym będziemy w trybie stacjonarnym. Mówimy o szansie, a nie o pewności, bo koronawirus może nas zaskoczyć kolejnymi odmianami, które będą… » więcej 2021-08-26, godz. 13:01, Otwarty mikrofon Radia Opole "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Gościem Magdaleny Ogórek była poseł PiS Katarzyna Czochara W kolejnej odsłonie cyklu 'Prosto z sejmu' pojawiły się tematy związane z sytuacją na polsko-białoruskiej granicy ale i wydarzeniach związanych z beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia w Prudniku. Gościem Magdaleny Ogórek była poseł… » więcej 2021-08-19, godz. 12:32, Otwarty mikrofon Radia Opole Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski rozmawia z Magdaleną Ogórek o pomocy Afgańczykom współpracujących z polskimi siłami - Decyzja Pana Premiera o przyznaniu wiz humanitarnych to bardzo dobra decyzja, pokazująca, że polski rząd dba przede wszystkim o Polaków i o te osoby, które z naszymi przedstawicielami współpracowały - powiedział w cyklu 'Prosto… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »