Radio Opole » Prosto z sejmu » Nasze rozmowy

Nasze rozmowy

2021-09-23, 12:52 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

"Prosto z Sejmu" Magdalena Ogórek i Anna Zalewska

"Prosto z Sejmu" Anna Zalewska i Magdalena Ogórek
"Prosto z Sejmu" Anna Zalewska i Magdalena Ogórek
- Sposób wydania decyzji ws. Turowa, jednoosobowy, arogancki, bez przeczytania bardzo szerokiej argumentacji jest dowodem na to, że w Brukseli nikogo nie obchodzi jaki dramat rozegrałby się w regionie po zamknięciu kopalni Turów - powiedziała w "Prosto z sejmu" europoseł Anna Zalewska.
- Strona polska wnosiła przed trybunałem, żeby wysłuchano stron, przeczytano dokumenty i żeby nie była to jednoosobowa decyzja - dodała europoseł Zalewska zaznaczając, że Komisja Europejska w grudniu i podkreśliła, że to polityczna decyzja zagrażająca środowisku.
- Ten konflikt ma przynieść premierowi Babisowi głosy wyborcze. Informuję, pana premiera, że będzie wręcz przeciwnie - powiedziała Anna Zalewska i przytoczyła badania przeprowadzone 3 tygodnie temu na temat nastrojów społecznych po stronie czeskiej i polskiej. Wynika z nich, że 60, 60 lub nawet 80%, w zależności od pytania, nie chce być stroną tego konfliktu, chcą jego zakończenia.
- Analizujemy prawnie, czy jest możliwość obciążenia Polski takimi karami. Nie ma takiej możliwości. Wyraźnie artykuły 192 i 194 o tym mówią.
- Obiecałam swoim wyborcom z Dolnego Śląska i Opolszczyzny, że będę ich posłem. Co weekend jestem w terenie i proszę mi wierzyć, że ludzie chętnie słuchają i rozumieją, że przepisy z Brukseli dotyczą bezpośrednio ich.

Magdalena Ogórek rozmawiała z eurodeputowaną Anną Zalewską, byłą minister edukacji o edukacji. Skomentowała nominowanie do konkursu "Warszawianka roku" Marty Lempart.
- Dostaje się za takie "role" maliny na całym świecie. Nie ma akceptacji na tego rodzaju zachowania, ale to definiuje pana Trzaskowskiego. To zły przykład dla młodzieży. Pojawiają się wulgaryzmy w przestrzeni publicznej i młodzież uznaje, że skoro za takie kwestie się nagradza, to tak się będzie zachowywała - powiedziała europosłanka okręgu opolsko-dolnośląskiego.

Anna Zalewska mówiąc o zwieszeniu Borysa Budki i Tomasza Siemoniaka w PO za udział w urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka powiedziała, że to hipokryzja Donalda Tuska.
- Pokazuje, że myśli o etyce i standardach a tak na prawdę chodzi o to, żeby pokazać swoją siłę. Będzie miał możliwość wymiany wiceprzewodniczącego. Dali mu pretekst. Jeśli chodzi o samego Tuska to widać po nim nerwowość, brak profesjonalizmu cierpliwości i szacunku na przykład w stosunku dziennikarzy, którzy zadają trudne pytania.

Zobacz także

2021-11-18, godz. 13:53, Loża Radiowa Tomasz Kostuś, poseł PO w "Prosto z sejmu" w rozmowie z Magdaleną Ogórek o ustawie o ochronie ganic - Nie ma zgody na psucie prawa, łamanie zapisów konstytucji, chaos i dyletanctwo. Dlatego świadomie głosowaliśmy przeciwko przyjęciu ustawy o ochronie granicy - powiedział poseł PO Tomasz Kostuś w rozmowie z Magdaleną Ogórek w „Prosto… » więcej 2021-10-21, godz. 12:19, Loża Radiowa "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z europoseł PiS Beatą Kempą o debacie w Parlamencie Europejskiej, wystąpieniu premiera Morawieckiego i haniebnych… Nie milkną komentarze wokół debaty w Parlamencie Europejskim o Polsce i słów premiera Mateusza Morawieckiego, który wystąpił wczoraj w Parlamencie Europejskim i apelował o równe traktowanie państw członkowskich Wspólnoty. O te… » więcej 2021-10-14, godz. 12:50, Loża Radiowa Grzegorz Puda, minister rolnictwa w rozmowie z Magdaleną Ogórek w "Prosto z Sejmu" o pomocy dla rolników w ramach Polskiego Ładu - W ramach naszej propozycji najważniejsze są te, które wynikają ze spotkań z rolnikami, których mieliśmy w resorcie kilkadziesiąt, a w sumie w ramach naszych prac kilkaset - mówił dziś w rozmowie z Magdaleną Ogórek minister rolnictwa… » więcej 2021-10-07, godz. 09:58, Loża Radiowa Ppor. Anna Michalska, rzecznik Straży Granicznej w Prosto z Sejmu. Rozmawia Magdalena Ogórek - Funkcjonariuszom Straży Granicznej jest przykro, kiedy widzą taką fale hejtu, zwłaszcza, że trafia on także w ich rodziny - powiedziała w rozmowie z Magdaleną Ogórek rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Była gościem… » więcej 2021-09-30, godz. 13:14, Loża Radiowa Janusz Kowalski w "Prosto z Sejmu" w rozmowie z Magdaleną Ogórek o likwidacji oddziału psychiatrii, polityce migracyjnej i zadaniach dla Tuska - Kiedy jest pandemia koronawirusa i kiedy tysiące Polaków potrzebuje wsparcia służby zdrowia, także zdrowia psychicznego decyzja zarządu województwa (PO, PSL, MN) jest niepokojąca - powiedział Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »