Radio Opole » Prosto z sejmu » Nasze rozmowy

Nasze rozmowy

2020-07-23, 14:32 Autor: Witold Żurawicki

Prosto z Sejmu: Janusz Kowalski o aferze korupcyjnej byłego polityka PO oraz księstwach w samorządach

Janusz Kowalski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Janusz Kowalski [fot. Justyna Krzyżanowska]
- To hańba w relacjach międzynarodowych, że były minister w polskim rządzie jest oskarżany o kierowanie grupą przestępczą na Ukrainie - stwierdził Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych i poseł Solidarnej Polski w rozmowie z Magdaleną Ogórek.
W ten sposób ocenił aferę z aresztowaniem Sławomira N. – byłego ministra transportu w rządzie Platformy Obywatelskiej i PSL-u. Przypomniał, że podejrzany Sławomir N. był członkiem sztabu wyborczego Rafała Trzaskowskiego i prominentnym politykiem PO, prawą ręką Donalda Tuska.

- Świta czyni króla – podkreślił Janusz Kowalski. – Takimi właśnie ludźmi – przed czym przestrzegaliśmy w kampanii prezydenckiej – otaczał się Rafał Trzaskowski.

Janusz Kowalski podkreślił, że przychodzi czas na likwidację bardzo upartyjnionych przez Platformę Obywatelską samorządów. Jako przykład podał samorząd Warszawy.

Nasz gość odniósł się też do zakusów powiązania wypłaty funduszy unijnych z tak zwaną praworządnością. Jego zdaniem niektóre państwa UE są zainteresowane poza traktatowym uregulowaniem tej kwestii, by na przykład Polskę czy Węgry karać, gdyż nie podoba się im polityka prowadzona przez nasze rządy.

Zobacz także

2020-09-10, godz. 14:43, Loża Radiowa Prosto z Sejmu: gościem Magdaleny Ogórek był wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed - To bardzo ciekawe spotkanie biznesu z rządem, ale także z opozycją - powiedział między innymi o Forum Gospodarczym w Karpaczu wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. » więcej 2020-08-13, godz. 16:50, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Skurkiewiczem, sekretarzem stanu w MON m.in. o sytuacji na Białorusi Tematy, które zostały poruszone to niepokojąca sytuacja na Białorusi po wyborach prezydenckich, 100-lecie 'Cudu nad Wisłą' oraz przylot Mike'a Pompeo w Święto Wojska Polskiego i kwestia współpracy wojskowej między USA z Polską. » więcej 2020-08-06, godz. 12:37, Loża Radiowa Prosto z Sejmu: Marcin Ociepa o uroczystości zaprzysiężenia prezydenta, zachowaniu opozycji - Na wielu poziomach uważam to nie tylko za gest niehonorowy, nieprzyzwoity, ale także błąd polityczny - ocenił wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa nieobecność polityków Platformy Obywatelskiej na uroczystości zaprzysiężenia… » więcej 2020-07-30, godz. 14:46, Loża Radiowa Prosto z Sejmu: Senatorowie Danuta Jazłowiecka i Jerzy Czerwiński o spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski - Cieszę się ogromnie, że to spotkanie nastąpiło - tak skomentowała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka spotkanie Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski.- Do tego spotkania miało dojść znacznie wcześniej, ale za przyczyną… » więcej 2020-07-23, godz. 14:34, Loża Radiowa Prosto z Sejmu: Janusz Kowalski o aferze korupcyjnej byłego polityka PO oraz księstwach w samorządach - To hańba w relacjach międzynarodowych, że były minister w polskim rządzie jest oskarżany o kierowanie grupą przestępczą na Ukrainie - stwierdził Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych i poseł Solidarnej Polski w rozmowie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***