Radio Opole » Prosto z sejmu » Nasze rozmowy

Nasze rozmowy

2020-07-16, 12:40 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Violetta Porowska i Tomasz Kostuś z powyborczym komentarzem

Violetta Porowska i Tomasz Kostuś w rozmowie z Magdaleną Ogórek
Violetta Porowska i Tomasz Kostuś w rozmowie z Magdaleną Ogórek
W kolejnej odsłonie cyklu „Prosto z sejmu” Magdalena Ogórek rozmawiała z opolskimi parlamentarzystami: Violetta Porowską z PiS oraz Tomaszem Kostusiem z PO. Goście skomentowali wyniki wyborów, również te na Opolszczyźnie i podsumowali kampanię wyborczą.
- Mamy nową rzeczywistość powyborczą, a więc jest to czas by wymienić świeże refleksje. Możemy powiedzieć, ze prezydent Andrzej Duda jest prezydentem dwóch kadencji, ale na pewno z perspektywy PO Rafał Trzaskowski uzyskał bardzo dobry wynik – mówiła Magdalena Ogórek.

- Dla nas to wielka radość i satysfakcja – zaczęła Violetta Porowska, poseł PiS. – Zwycięstwo Andrzeja Dudy to też siódme zwycięstwo prawicy, a więc oznacza, że społeczeństwo daje glejt prawej stronie, wartościom konserwatywnych i całej dobrej zmianie. Andrzej Duda wygrał bo społeczeństwo uznało, że jest po prostu lepszy od konkurencji, wygrał bo zmobilizował swój elektorat, był wyrazisty, spójny i miał świetny kontakt z ludźmi. Mam też wielką satysfakcję, że na Opolszczyźnie prezydent zyskał najwięcej, a z kolei najwięcej stracił Rafał Trzaskowski – stwierdziła poseł PiS.

- Prezydent Trzaskowski miał przewagę, bo wszedł sztafetowo, był świeży i silny, a prezydent Duda prowadził kampanię dużo dłużej – mówiła redaktor Ogórek.

- Dziękuję opolanom i opolankom, że oddali głosy na Rafała Trzaskowskiego, na Polskę europejską, samorządową, wolną od hejtu i nienawiści i Polskę tolerancyjną. Wspaniały wynik na poziomie kraju, bo to 10 mln głosów i bardzo dobry wynik na Opolszczyźnie. Wbrew temu co mówiła poseł Porowska na Opolszczyźnie wygrał Rafał Trzaskowski zdobywając 52% poparcia, a 47% zdobył Andrzej Duda. To też gigantyczny sukces w Opolu. Opole pokazało, że jest bastionem opozycji i antyPiS-u, bo tutaj Trzaskowski zdeklasował Andrzeja Dudę pokonując do ponad dwukrotnie – komentował poseł PO Tomasz Kostuś.
Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską i Tomaszem Kostusiem

Zobacz także

2020-09-10, godz. 14:43, Loża Radiowa Prosto z Sejmu: gościem Magdaleny Ogórek był wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed - To bardzo ciekawe spotkanie biznesu z rządem, ale także z opozycją - powiedział między innymi o Forum Gospodarczym w Karpaczu wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. » więcej 2020-08-13, godz. 16:50, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Skurkiewiczem, sekretarzem stanu w MON m.in. o sytuacji na Białorusi Tematy, które zostały poruszone to niepokojąca sytuacja na Białorusi po wyborach prezydenckich, 100-lecie 'Cudu nad Wisłą' oraz przylot Mike'a Pompeo w Święto Wojska Polskiego i kwestia współpracy wojskowej między USA z Polską. » więcej 2020-08-06, godz. 12:37, Loża Radiowa Prosto z Sejmu: Marcin Ociepa o uroczystości zaprzysiężenia prezydenta, zachowaniu opozycji - Na wielu poziomach uważam to nie tylko za gest niehonorowy, nieprzyzwoity, ale także błąd polityczny - ocenił wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa nieobecność polityków Platformy Obywatelskiej na uroczystości zaprzysiężenia… » więcej 2020-07-30, godz. 14:46, Loża Radiowa Prosto z Sejmu: Senatorowie Danuta Jazłowiecka i Jerzy Czerwiński o spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski - Cieszę się ogromnie, że to spotkanie nastąpiło - tak skomentowała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka spotkanie Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski.- Do tego spotkania miało dojść znacznie wcześniej, ale za przyczyną… » więcej 2020-07-23, godz. 14:34, Loża Radiowa Prosto z Sejmu: Janusz Kowalski o aferze korupcyjnej byłego polityka PO oraz księstwach w samorządach - To hańba w relacjach międzynarodowych, że były minister w polskim rządzie jest oskarżany o kierowanie grupą przestępczą na Ukrainie - stwierdził Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych i poseł Solidarnej Polski w rozmowie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***