Radio Opole » Prosto z sejmu » Nasze rozmowy

Nasze rozmowy

2020-07-09, 11:22 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską

Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Przed nami II tura wyborów prezydenckich; do urn pójdziemy już 12 lipca, w niedzielę. Przypomnijmy, w I turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda zdobył 43% głosów, a Rafał Trzaskowski 30%. Na ostatniej prostej kampanii prezydenckiej Magdalena Ogórek rozmawiała z Violettą Porowską, poseł PiS i szefową tej partii w regionie.
- Zostały dwa dni do ciszy wyborczej i 4 dni do wyborów. To bardzo trudny odcinek kampanii, widzimy chwyty poniżej pasa, mnóstwo kłamstw w internecie i przestrzeni publicznej i chyba takiej kampanii jeszcze nie było – mówiła Magdalena Ogórek.

- Nie było takiej kampanii i wszyscy mówią, że jest szczególna, waleczna, dynamiczna ale też bardzo brudna – odpowiedziała poseł Porowska.

- Jest mnóstwo oszczerstw, kłamstw i manipulacji w przestrzeni internetowej do której wszyscy mają dostęp, ale już potem nie wszyscy weryfikują te informacje. One są często kłamliwe i nieprawdziwe. Myślę, że to kampania, która zapisze się złym cieniem w historii medialnej propagandy, a czy to przyniesie efekty to zobaczymy za kilka dni – powiedziała Violetta Porowska i przypomniała konferencję prasową na której wskazywała na zniszczone plakaty Andrzeja Dudy. – Wtedy powiedziałam, że kradzieżą, chuligaństwem i kłamstwem nie wygrywa się wyborów. Mam nadzieję, że ci którzy to widzą, ocenią kandydatów w sposób właściwy – mówiła poseł PiS.

- To jest też chyba pierwsza kampania gdzie Niemcy otwarcie włączyły się w kampanię prezydencką w Polsce. Mam na myśli haniebną okładkę „Faktu” ale też różne inne działania, które wskazują na to, że niemiecko-szwajcarskie koncerny medialne chcą wybierać w Polsce prezydenta – mówiła redaktor Ogórek.

- Nie może być tak, że w suwerennym, niezależnym mocnym silnym i rozwijającym się kraju w środku Europy, inne sąsiednie kraje mówią, że będą nam wybierać prezydenta… I nie mówią tego w sposób zawoalowany tylko wprost – dodała poseł Porowska.
Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską

Zobacz także

2020-09-10, godz. 14:43, Loża Radiowa Prosto z Sejmu: gościem Magdaleny Ogórek był wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed - To bardzo ciekawe spotkanie biznesu z rządem, ale także z opozycją - powiedział między innymi o Forum Gospodarczym w Karpaczu wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. » więcej 2020-08-13, godz. 16:50, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Skurkiewiczem, sekretarzem stanu w MON m.in. o sytuacji na Białorusi Tematy, które zostały poruszone to niepokojąca sytuacja na Białorusi po wyborach prezydenckich, 100-lecie 'Cudu nad Wisłą' oraz przylot Mike'a Pompeo w Święto Wojska Polskiego i kwestia współpracy wojskowej między USA z Polską. » więcej 2020-08-06, godz. 12:37, Loża Radiowa Prosto z Sejmu: Marcin Ociepa o uroczystości zaprzysiężenia prezydenta, zachowaniu opozycji - Na wielu poziomach uważam to nie tylko za gest niehonorowy, nieprzyzwoity, ale także błąd polityczny - ocenił wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa nieobecność polityków Platformy Obywatelskiej na uroczystości zaprzysiężenia… » więcej 2020-07-30, godz. 14:46, Loża Radiowa Prosto z Sejmu: Senatorowie Danuta Jazłowiecka i Jerzy Czerwiński o spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski - Cieszę się ogromnie, że to spotkanie nastąpiło - tak skomentowała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka spotkanie Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski.- Do tego spotkania miało dojść znacznie wcześniej, ale za przyczyną… » więcej 2020-07-23, godz. 14:34, Loża Radiowa Prosto z Sejmu: Janusz Kowalski o aferze korupcyjnej byłego polityka PO oraz księstwach w samorządach - To hańba w relacjach międzynarodowych, że były minister w polskim rządzie jest oskarżany o kierowanie grupą przestępczą na Ukrainie - stwierdził Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych i poseł Solidarnej Polski w rozmowie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***