Radio Opole » Prosto z sejmu » Nasze rozmowy

Nasze rozmowy

2020-05-07, 11:19 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wiceministrem Marcinem Horałą

Magdalena Ogórek i Marcin Horała
Magdalena Ogórek i Marcin Horała
Magdalena Ogórek i Marcin Horała rozmawiali na temat kompromisowego oświadczenia Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina ws. wyborów korespondencyjnych oraz o debacie prezydenckiej.
- Wczorajszym wydarzeniem dnia jest oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina, Zjednoczona Prawica porozumiała się i marszałek sejmu ogłosi nowe wybory w pierwszym możliwym terminie. Dziś w sejmie odrzucono uchwałę senatu ws. wyborów korespondencyjnych. Jak Pan to wszystko skomentuje? – pytała Magdalena Ogórek.

- Obóz Zjednoczonej Prawicy i jego liderzy pokazali odpowiedzialność za państwo, pokazali, że dobro państwa jest dla nich najważniejsze. Opozycja pokazała, że zupełnie nie dorosła do roli opozycji – odpowiedział Marcin Horała, wiceminister infrastruktury.

- Najpierw mieliśmy miesięczną obstrukcję senatu, część samorządowców, którzy sympatyzują z opozycją nie wykonała swoich obowiązków i to niestety doprowadziło do tego, że wybory w tym konstytucyjnym terminie się nie odbędą – dodał Horała.

- Przedstawiciele Lewicy, ale też opozycji z PO mówili że PiS zrobił źle, ponieważ wszyscy wiedzieli o epidemii i trzeba było działać w lutym lub marcu. A pierwszy przypadek mieliśmy 4-5 marca, nie mieliśmy wtedy obrazków z Włoch czy Hiszpanii… Wyobraża pan sobie co by było gdyby w połowie marca wprowadzić stan wyjątkowy? Przecież opozycja by was zabiła – mówiła Magdalena Ogórek.

- Nie musimy sobie tego nawet wyobrażać, bo tak się stało na Węgrzech. Te osoby, które krytykowały Polskę że nie wprowadziła stanu wyjątkowego, krytykowały Węgry że ten stan wprowadziły. Okrzykom że mamy dyktaturę nie byłoby końca – mówił wiceminister.

Zobacz także

2020-06-04, godz. 11:27, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Markiem Gróbarczykiem, ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Gościem Magdaleny Ogórek był w tym tygodniu Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Wśród tematów: przekop Mierzei Wiślanej i znaczenie tej inwestycji dla gospodarki, zabezpieczenie przeciwpowodziowe Opolszczyzny… » więcej 2020-05-28, godz. 14:01, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Janem Kanthakiem Magdalena Ogórek i Jan Kanthak z Solidarnej Polski rozmawiali m.in. o nastrojach w sztabie Andrzeja Dudy i o sytuacji w której wygrałby kandydat opozycji. » więcej 2020-05-28, godz. 13:57, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Katarzyną Czocharą Magdalena Ogórek i Katarzyna Czochara rozmawiały m.in. o zachowaniu opozycji względem organizacji wyborów prezydenckich, ostatniej konferencji Zjednoczonej Prawicy i obecnych potrzebach Polaków. » więcej 2020-05-21, godz. 11:24, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Rajmundem Millerem, posłem PO Magdalena Ogórek i Rajmund Miller rozmawiali na temat wyborów prezydenckich i zbieraniu podpisów czy odwołaniu ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. » więcej 2020-05-14, godz. 15:26, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowska, szefową PiS w województwie opolskim W dzisiejszym programie Magdalena Ogórek i Violetta Porowska rozmawiały o wyborach korespodencyjnych, postulatach opozycji, kandydatach startujących w wyborach prezydenckich, roli internetu w prowadzeniu kampanii i zdobywaniu poparcia. » więcej
123456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »