Radio Opole » Prosto z sejmu » Nasze rozmowy

Nasze rozmowy

2020-03-19, 12:59 Autor: Radio Opole

Magdalena Ogórek o tym, jak w czasach zarazy funkcjonują media, prewencji, która dziś jest niezwykle ważna i o funkcjonowaniu stolicy naszego kraju

Magdalena Ogórek "Prostu z sejmu" 05.03.2020 [fot. Marcin Skomudek]
Magdalena Ogórek "Prostu z sejmu" 05.03.2020 [fot. Marcin Skomudek]
- Warszawa wygląda zupełnie inaczej, ale funkcjonuje, bo gdy wjedzie się do samego centrum, to ruch samochodów jest, ale jest o wiele mniejszy. W weekend praktycznie zamarł. Widać, że warszawiacy przejęli się apelem premiera i ministra zdrowia - mówiła w Loży Radiowej Magdalena Ogórek zapytana o to, jak wygląda stolica Polski w czasach pandemii koronawirusa.
Magdalena Ogórek wskazała m.in., że samo funkcjonowanie mediów w czasach zarazy wygląda zupełnie inaczej. - W Telewizji Polskiej, w której pracuję zrezygnowaliśmy z programów z dużą widownią. Nie odbywa się np. program "Studio Polska", żeby nie multiplikować ryzyka. Moje koleżanki łączą się poprzez Skype'a bądź telefonicznie. Ta zasada obowiązuje też w Polskim Radiu - mówiła Ogórek.

- Chciałam też zwrócić uwagę na szkołę, tutaj duży ukłon w stronę nauczycieli. Mam córkę w 8 klasie szkoły podstawowej, zadania są wysyłane przez platformę Librus, córka screen'uje wypracowania, łączy się poprzez Skype'a z nauczycielami, zajęcia dodatkowe też się odbywają, także ja obserwuję, że dziecko uczy się więcej niż jak normalnie chodzi do szkoły - oceniła Magdalena Ogórek.

W Loży pytałyśmy też o społeczne akcje warszawiaków czy funkcjonowanie tamtejszego samorządu w obliczu zagrożenia koronawirusem.

Zobacz także

2020-04-02, godz. 14:29, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą - Najpoważniejszym sprzymierzeńcem w walce z koronawirusem jest nasza odpowiedzialność, samodyscyplina i cierpliwość - mówiła w rozmowie z Magdaleną Ogórek europoseł PiS Beata Kempa. » więcej 2020-03-26, godz. 13:33, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Z Sebastianem Kaletą rozmawia Magdalena Ogórek Wybór metody głosowania w sejmie podczas pandemii i zachowanie opozycji, egzotyczna koalicja Konfederacji i Platformy Obywatelskiej, wyrok TSUE w sprawie systemu dyscyplinarnego wobec sędziów oraz ucieczka „Hossa” - to tematy, które dziś w… » więcej 2020-03-26, godz. 13:27, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Tomaszem Kostusiem Gościem Magdaleny Ogórek był dziś opolski poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś. Rozmowa została przeprowadzona na dwie godziny przed rozpoczęciem obrad sejmu, a przypomnijmy, że obrady dotyczyły prac nad regulaminem, który umożliwiłby… » więcej 2020-03-19, godz. 14:05, Loża Radiowa Magdalena Ogórek o tym, jak w czasach zarazy funkcjonują media, prewencji, która dziś jest niezwykle ważna i o funkcjonowaniu stolicy naszego kraju - Warszawa wygląda zupełnie inaczej, ale funkcjonuje, bo gdy wjedzie się do samego centrum, to ruch samochodów jest, ale jest o wiele mniejszy. W weekend praktycznie zamarł. Widać, że warszawiacy przejęli się apelem premiera i ministra zdrowia… » więcej 2020-03-12, godz. 11:01, Loża Radiowa Prosto z sejmu. Magdalena Ogórek rozmawia z Andrzejem Szejną, posłem Lewicy Niegdyś europoseł, dziś poseł - Andrzej Szejna był dziś gościem Magdaleny Ogórek. Rozmowa tym razem prosto z warszawskiego studia Radia Dla Ciebie. » więcej
123
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »