Radio Opole » Prosto z sejmu » Nasze rozmowy

Nasze rozmowy

2020-02-06, 14:05 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z europosłem PiS Ryszardem Czarneckim

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z europosłem PiS Ryszardem Czarneckim
W kolejnej odsłonie programu Magdalena Ogórek rozmawiała z Ryszardem Czarneckim, europosłem Prawa i Sprawiedliwości. Na agendzie tematów pojawiła się kwestia wyborów prezydenckich, które jak zapowiedziała Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, odbędą się 10 maja, ale rozmawiano także o ostatniej wizycie Emmanuela Macrona w Polsce.
Magdalena Ogórek pytała w czym Andrzej Duda jest lepszy od pozostałych kandydatów? - Przede wszystkim w tym, że jest poważny – stwierdził europoseł Czarnecki. - To nie tylko doktor prawa, ale przede wszystkim człowiek, który przez prawie 5 lat sprawował funkcje głowy państwa polskiego w sposób bardzo odpowiedzialny. Co dla mnie jest istotne był aktywny na arenie międzynarodowej – podkreślał europarlamentarzysta PiS.

Zdaniem gościa Magdaleny Ogórek Andrzeja Duda w dużym stopniu przycznił się do zacieśnienia relacji polsko – amerykańskich. – Po decyzji, że Wielka Brytania wychodzi z Unii Europejskiej, Ameryka szukała takiego sojusznika numer 1 Unii. I wybrali Polskę. Poza tym inwestował w relacje z sąsiadami, w ramach choćby Grupy Wyszechradzkiej, V4 czy w krajach bałtyckich – mówił Ryszard Czarnecki.

W trakcie rozmowy nie zabrakło odniesień do aktywności Pierwszej Damy czy pozostałych kandydatów, ale także reformy sądownictwa i relacji na linii Warszawa-Paryż.

Zobacz także

2020-03-26, godz. 13:33, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Z Sebastianem Kaletą rozmawia Magdalena Ogórek Wybór metody głosowania w sejmie podczas pandemii i zachowanie opozycji, egzotyczna koalicja Konfederacji i Platformy Obywatelskiej, wyrok TSUE w sprawie systemu dyscyplinarnego wobec sędziów oraz ucieczka „Hossa” - to tematy, które dziś w… » więcej 2020-03-26, godz. 13:27, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Tomaszem Kostusiem Gościem Magdaleny Ogórek był dziś opolski poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś. Rozmowa została przeprowadzona na dwie godziny przed rozpoczęciem obrad sejmu, a przypomnijmy, że obrady dotyczyły prac nad regulaminem, który umożliwiłby… » więcej 2020-03-19, godz. 14:05, Loża Radiowa Magdalena Ogórek o tym, jak w czasach zarazy funkcjonują media, prewencji, która dziś jest niezwykle ważna i o funkcjonowaniu stolicy naszego kraju - Warszawa wygląda zupełnie inaczej, ale funkcjonuje, bo gdy wjedzie się do samego centrum, to ruch samochodów jest, ale jest o wiele mniejszy. W weekend praktycznie zamarł. Widać, że warszawiacy przejęli się apelem premiera i ministra zdrowia… » więcej 2020-03-12, godz. 11:01, Loża Radiowa Prosto z sejmu. Magdalena Ogórek rozmawia z Andrzejem Szejną, posłem Lewicy Niegdyś europoseł, dziś poseł - Andrzej Szejna był dziś gościem Magdaleny Ogórek. Rozmowa tym razem prosto z warszawskiego studia Radia Dla Ciebie. » więcej 2020-03-05, godz. 14:36, Loża Radiowa Prosto z sejmu. Magdalena Ogórek rozmawia z Januszem Cieszyńskim, wiceministrem zdrowia [FILM] Wczoraj w godzinach porannych Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszym przypadku wystąpienia koronawirusa w Polsce. Jest to pacjent, który przyjechał z Niemiec, przebywa obecnie w szpitalu w Zielonej Górze. Gościem Magdalena… » więcej
123
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »