Radio Opole » Prosto z sejmu » Nasze rozmowy

Nasze rozmowy

2020-01-31, 14:25 Autor: Magdalena Ogórek, Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z poseł Agnieszką Ścigaj z Kukiz'15 oraz posłem Karolem Karskim z PiS [FILM, ZDJĘCIA]

Agnieszka Ścigaj i Karol Karski "Prosto z Sejmu" (31.01.2020)
Na agendzie tematów pojawiły się kwestie związane z reformą sądownictwa, a także zbliżającą się kampanią prezydencką.
- PiS od samego początku zapowiadało, że chce dokonać reformy sądownictwa. Kukiz’15 również i zgadzaliśmy się co do tego, że reforma musi być gruntowna. To „obudowanie” się środowiska sędziowskiego i prawniczego, nienaruszanego w wymiarze sprawiedliwości, doprowadziło do wielu patologii i wypaczeń tego systemu. Te postulaty nas łączyły, natomiast różni nas sposób i forma przeprowadzenia tego – podkreślała Agnieszka Ścigaj z Kukiz’15.

Poseł Ścigaj przypomniała, że środowisko Kukiz'15 miało pewne propozycje. - To była propozycja wprowadzenia w każdy szczebel wymiaru sprawiedliwości, a szczególnie do tego, który ma funkcje monitorującego i kontrolujące czyli KRS, tego czynnika społecznego, który zawsze byłby niezależny od partii ale i od środowiska sędziowskiego. Wielokrotnie proponowaliśmy PiS-owi konkretne rozwiązania, natomiast dialog nie był kontynuowany – dodała poseł Kukiz’15.

- Wymiar sprawiedliwości wymaga naprawy i wiele działań jest podejmowanych od dawna. One są w programie PiS, który dwukrotnie został zaakceptowany przez Polaków. Teraz mamy do czynienia z naruszeniem pewnej sfery interesów- mówił Karol Karski z PiS i podkreślił, że ta grupa pomyślała sobie kiedyś, że złapała Pana Boga za nogi i korzyści będzie z tego czerpać także ich rodzina. – Teraz ta grupa się po prostu broni – dodał.

- Mamy do czynienia z sytuacją w której wymiar sprawiedliwości trzeba zreformować. Wszyscy, którzy na to patrzą, nawet abstrahując od kwestii politycznych, widzą że Sąd Najwyższy urwał się prawu – ocenił poseł PiS.
Magdalena Ogórek rozmawia z Agnieszką Ścigaj i Karolem Karskim

Zobacz także

2020-03-26, godz. 13:33, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Z Sebastianem Kaletą rozmawia Magdalena Ogórek Wybór metody głosowania w sejmie podczas pandemii i zachowanie opozycji, egzotyczna koalicja Konfederacji i Platformy Obywatelskiej, wyrok TSUE w sprawie systemu dyscyplinarnego wobec sędziów oraz ucieczka „Hossa” - to tematy, które dziś w… » więcej 2020-03-26, godz. 13:27, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Tomaszem Kostusiem Gościem Magdaleny Ogórek był dziś opolski poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś. Rozmowa została przeprowadzona na dwie godziny przed rozpoczęciem obrad sejmu, a przypomnijmy, że obrady dotyczyły prac nad regulaminem, który umożliwiłby… » więcej 2020-03-19, godz. 14:05, Loża Radiowa Magdalena Ogórek o tym, jak w czasach zarazy funkcjonują media, prewencji, która dziś jest niezwykle ważna i o funkcjonowaniu stolicy naszego kraju - Warszawa wygląda zupełnie inaczej, ale funkcjonuje, bo gdy wjedzie się do samego centrum, to ruch samochodów jest, ale jest o wiele mniejszy. W weekend praktycznie zamarł. Widać, że warszawiacy przejęli się apelem premiera i ministra zdrowia… » więcej 2020-03-12, godz. 11:01, Loża Radiowa Prosto z sejmu. Magdalena Ogórek rozmawia z Andrzejem Szejną, posłem Lewicy Niegdyś europoseł, dziś poseł - Andrzej Szejna był dziś gościem Magdaleny Ogórek. Rozmowa tym razem prosto z warszawskiego studia Radia Dla Ciebie. » więcej 2020-03-05, godz. 14:36, Loża Radiowa Prosto z sejmu. Magdalena Ogórek rozmawia z Januszem Cieszyńskim, wiceministrem zdrowia [FILM] Wczoraj w godzinach porannych Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszym przypadku wystąpienia koronawirusa w Polsce. Jest to pacjent, który przyjechał z Niemiec, przebywa obecnie w szpitalu w Zielonej Górze. Gościem Magdalena… » więcej
123
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »