Radio Opole » O kulturze - debata (DAB+) » Posłuchaj debaty » Artyści związani z Opolszczyzną o tym, w jaki sposób…
2020-03-25, 15:06 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Artyści związani z Opolszczyzną o tym, w jaki sposób radzą sobie w nowej rzeczywistości

Barbara Hortyńska, Przemysław Neumann, Oskar Koziołek Goetz i Bartosz Nowak
Barbara Hortyńska, Przemysław Neumann, Oskar Koziołek Goetz i Bartosz Nowak
Zawieszenie działalności instytucji kultury i wszelkich placówek oświatowych to wyzwanie dla wszystkich. Odwołane koncerty to nie tylko utrata zarobku (często jedynego źródła dochodu) dla artystów, to także zmiana trybu życia i konieczność szukania rozwiązań na niepewną przyszłość. W tej niecodziennej, wręcz abstrakcyjnej dla wszystkich sytuacji, rozmawialiśmy z artystami związanymi z Opolszczyzną, w jaki sposób radzą sobie w nowej rzeczywistości.
Czy zawieszenie życia muzycznego będzie miało poważne skutki? Czym zdalna nauka w świecie muzycznym różni się od przedmiotów w szkolnictwie powszechnym i czy jest w ogóle możliwa? A może w tej dramatycznej sytuacji istnieją także pozytywne przebłyski, które przyniosą coś dobrego na przyszłość?

Różne punkty odniesienia przybliżyli nam - za pomocą łączy telefonicznych - Barbara Hortyńska (pianistka i pedagog, dyrektor artystyczny Festiwalu Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej) i dyrektor Filharmonii Opolskiej Przemysław Neumann (dyrygent, związany także z Akademią Muzyczną w Poznaniu) oraz śpiewacy o bogatej działalności artystycznej - Bartosz Nowak i Oskar Koziołek Goetz.

Zobacz także

2020-03-25, godz. 19:00 Patryk Suliga i Dawid Jurczyk o budowaniu swojej marki w internecie Z twórcami "Bez Kanału" Patrykiem Suligą i Dawidem Jurczykiem rozmawialiśmy o budowaniu swojej marki w internecie. Było także o tym, jak wygląda praca youtuberów… » więcej 2020-03-25, godz. 16:20 Z Wiktorem Krzewickim o Zbigniewie Herbercie W dzisiejszym programie "O kulturze - debata" rozmawiamy z Wiktorem Krzewickim o Zbigniewie Herbercie. » więcej 2020-03-25, godz. 16:09 Czy łatwo być niewidomym artystą? Postać Mieczysława Kosza, niewidomego pianisty jazzowego, tragicznie zmarłego, budzi do dziś kontrowersje. Jego niewyjaśniona śmierć - to temat, który powraca… » więcej 2020-03-25, godz. 15:55 Przyroda nie przejmuje się pandemią i wszystko zaczyna kwitnąć Przyroda nie przejmuje się pandemią i wszystko zaczyna kwitnąć. My też powinniśmy oderwać myśli od przygnębiających wydarzeń i skupić się, przynajmniej na chwilę… » więcej 2020-03-18, godz. 19:00 Małgorzata Ludmiła Sobolewska o swoim plenerze malarskim w Albanii W dzisiejszym programie Małgorzata Ludmiła Sobolewska wróciła wspomnieniami do swojego letniego pleneru malarskiego w Albanii. Artystka opowiedziała o wrażeniach… » więcej 2020-03-18, godz. 13:02 "O kulturze - debata" o muzyce disco polo W dzisiejszym programie rozmawiamy o muzyce disco polo. » więcej 2020-03-18, godz. 12:45 Adam Strug o polskim śpiewie tradycyjnym i popularyzowaniu tradycji Czy w dalszym ciągu, mimo wielu projektów rozpowszechniających, mamy trudności z odbiorem i przyswojeniem muzyki ludowej? Jak dotrzeć do młodych ludzi, aby zrozumieli… » więcej 2020-03-18, godz. 12:38 Bogusław Szybkowski o fascynującym świecie starych fotografii O fascynującym świecie starych fotografii rozmawialiśmy z Bogusławem Szybkowskim, wydawcą i członkiem międzynarodowego stowarzyszenia Daguerre. Dzięki jego kolekcji… » więcej 2020-03-18, godz. 12:33 Ewelina Szendzielorz o opolskiej muzykologii Czym różni się opolska muzykologia od innych ośrodków muzykologicznych w naszym kraju? Jakimi pomysłami na teoretyczne, ale także praktyczne poznawanie świata… » więcej 2020-03-18, godz. 12:20 Paulina Rogus i Marcin Duda gośćmi programu "O kulturze - debata" Naszymi gośćmi byli dziś Paulina Rogus i Marcin Duda. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »